Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Seçimi

Ahmet A.

Önerilen Mesajlar

Şuan üretim planına girmedi yani şuan kesin birşey yok.

O zaman atmosferik alsın diyeceğim de, bir tarafta o 1,0 varken hiç gönlüm yok o eski, müsrif motora sahip bir araba almaya :D :D :D

Bir de otomatik vites konusundaki düşüncem şu an almış olsam kesinlikle Focus almazdım. Ya Jetta, ya Fluence ya da Corolla alırdım. Sırf otomatik vites nedeniyle tabi. Diğer hiç bir kılasmanda focusumu onların üçüne değişmem. 

Yani kesinlikle dizel-otomatik vitesli bir araba alırdım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli ise Jazz. Dizelse punto. Eger rakam 45-50 arasina cikabilirse ve dizelse polo 1.6 90 PS DSG, 55 te veririm ama araba olsun deniyorsa golf 1.2 tsi DSG,  olabilir. Bunlarin Jazz haric hepsini 3-4 bin km kadar kullandim. Motor dayanikliligi, sorunsuzlugu ve yakti ekonomisi acisindan Punto ya kefilim diyebilirim. Poloyu kiralik kullandim, cok keyifliydi ama ic kalitesi cok cok basarili degil. Golf zaten golf. Jazz i cok kisa sureli seyahatlerde kullandim ancak arkadaslarimda var ve sikayetci olan yok diyebilirim. Benzinli yakit konusunda neredeyse rakipsiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet'im,

Her ne kadar B segment'e 40 Bin liranın üzerini mantıklı görmesem de 45 Bin Liraya alınacak en güzel araç Honda Jazz Fun+ CVT olurdu.

Hem CVT şanzıman,hem ekonomik bir otomobil,bir yandan en az C segmenti kadar iç hacim sunarken öte yandan 400 Lt'lik bagaj son derece yeterli.

Panaromik cam tavanı,ESP.perde hava yastıkları dahil 5 yıldızlı güvenliği,USB girişi,sis farları,CC,yağmur/far sensörü gibi donanım listesi vs vs vs...

Sonuçta bu otomobil üretildiğinden bu yana sınıfının lideri olarak kabul ediliyor.

Pişman olmaz diye düşünüyorum.

2. el değeri de cabası.

İnceleyin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 bin Tl ise sıfır araç var abi hatta daha ucuz

Yeni Fiesta Titanium 1.6 105 ps PowerShift.. Bu yokken Honda jazz her türlü.

Buna güvenlik ve X paketi eklersek Ford'dan alış fiyatı 40 bin lira tam olur . Listesi 43.000

Bak unutmuştum şuan kampanya var x paket bedava. Onun yerine Sony müzik alır :)

Otomatik fiesta da bundan dolu versiyon yok zaten :) eheh

Ben yineliyorum. 40 bin TL'ye şuan FULL Fiesta var.. Tekno paket alınamıyor o yüzden onu ekleyemiyoruz sadece. Ne istersen var arabada ayrıca Makyajlı bence her türlü alınır.

Jazz'a 5 bin lira niye fazla vereyim  ?

Powershift CVT yanında kötümüymüş ? 5 bin TL ile maksimum 2 litre bile olsa tük. farkı ki sanmıyorum kaç bin km'de kapanacak ? 

Hem de 127 Nm yerine 150 Nm ile daha iyi bir sürüş alacağı aşikar.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yineliyorum. 40 bin TL'ye şuan FULL Fiesta var.. Tekno paket alınamıyor o yüzden onu ekleyemiyoruz sadece. Ne istersen var arabada ayrıca Makyajlı bence her türlü alınır.

Jazz'a 5 bin lira niye fazla vereyim  ?

Powershift CVT yanında kötümüymüş ? 5 bin TL ile maksimum 2 litre bile olsa tük. farkı ki sanmıyorum kaç bin km'de kapanacak ? 

Hem de 127 Nm yerine 150 Nm ile daha iyi bir sürüş alacağı aşikar.. 

Körü körüne sadece Ford önerisi ile yetinmek zorunda olmayışımız bu forumun zenginliği bence...

Fiesta 

+ Daha ucuz

+ Daha iyi yol tutuş

+ Biraz daha performanslı

- Yakıt tüketimi

- Basık iç mekan

Jazz

+ Ekonomik benzinli

+ CVT ile rahat sürüş

+ Geniş ve aydınlık ve çok yönlü kullanılabilir iç mekan

- Daha pahalı

İkisini de kullandım, tercih beklentilere bağlı, ikisi de olur.

Peder Bey kardeşim (!) karar versin...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Astra HB 1.6 115 HP Edition olabilir bence eğer dizel araç aramıyorsanız tabiki.Bu araç 41500 tl den başlıyor 40 bine falan alınabilir ,otomatiği ise 45 bine falan alınabilir yine benzinli olarak eski leon veya yeni leon olabilir bu araçlarda 41 bin liradan başlıyor liste fiyatı olarak,focus hb falanda olabilir ...eğer dizel araç arıyorsanız da  corsa,fiesta polo falan olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.