Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Obd Bağlantı Kablosu / Aparatı

Servet Ö.

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

OBDII Protokolleri:

ISO15765-4 (CAN)

ISO14230-4 (KWP2000)

ISO9141-2

J1850 VPW

J1850 PWM

gibi protokolleri varmış F3 'e hangisi uyar bulursam biryerlerden sanırım eşlenen bişey bulabilirim.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Program var mı elinde? Remap mi yapacaksın?

Hayır yok, biryerlerden etis'i de bulmaya çalışıyorum.

Olay size çok yakın bir konu sanırım. Navigasyonlu ekranlardan buldum fakat herşeyi çalışırken park sensörlerini ekranda göstermiyor. Bende gördüğüm bildiğim ayarlara oynayıp ekran tipini sisteme tanıtmayı deneyeceğim.

Bu yüzden kablo ve etis'i ayarlayabilirsem kendimce deneyeceğim.

Bu konuda bilmediğim/yanlış bildiğim birçok ayrıntı vardır eminim. Aydınlatırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
  • 0

Peki bu cihazı alıp Etis ile beraber kullanabiliyor muyuz?

Konuya çok uzak olduğumdan saçma sorular soruyor olabilirim.

Etis'ten, VAGCOM'un VW'lerde yaptığı gibi her şeye ulaşıp değiştirebiliyor muyuz?

Etis ile sanırım her türlü hareket yapılabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Etis'ten, VAGCOM'un VW'lerde yaptığı gibi her şeye ulaşıp değiştirebiliyor muyuz?

Etis internet üzerinden bağlanabildiğimiz site değil mi? Ayrıca bilgisayara kurulabilen bir versiyon mu var?  Varsa da oynamak cesaret ister. Servistekiler bile çok kurcalamamaya çalışıyor. VW'deki sistem daha keşfedilmiş ve kurcalanabilir durumda. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet bilgisayara kurulan versiyonuda var, yada ben işlemler yapılırken başka şeyler görüp karıştırdım. Pek bir cesaretliler ayrıca her tip değerle oynamaya benim gördüğüm kadarıyla.

Servislere özel yazılıma ulaşmak lazım, konuya uzak birisinin bu durumda yarardan çok zarar verme olasılığını da göz ardı etmemek lazım.

Ben cehaletimle ancak bu kadar yazabiliyorum...

Aynen riskin farkındayım fakat, gördüğüm kadarıyla yapılan işlem "iki tıka bir porche" modunda kolay bir iş gibi görünüyor. Tabi davulun sesi uzaktan hoş geliyor, orasıda ayrı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet bilgisayara kurulan versiyonuda var, yada ben işlemler yapılırken başka şeyler görüp karıştırdım. Pek bir cesaretliler ayrıca her tip değerle oynamaya benim gördüğüm kadarıyla.

Aynen riskin farkındayım fakat, gördüğüm kadarıyla yapılan işlem "iki tıka bir porche" modunda kolay bir iş gibi görünüyor. Tabi davulun sesi uzaktan hoş geliyor, orasıda ayrı.

Elindeki Ekranı daha önce Ozan arakadaşımız serviste uyumlu hale getirmeye çalıştı ancak başarılı olamadı servis bu konuda.

Bu işe girişeceğine bizdeki gibi herşeyi ile çalışan bir ekran bulmaya çalışmanı tavsiye ederim.

Alacağın ekran mümkünse sıfır olmasın; avrupa da kazalı araçlardan sökülmüş hasarsız ekran olsun o zaman bütün fonksiyonları çalışır durumda olur.

Buradan küçük birde bilgi; servis benim gösterge ekranının yazılımını güncellerken 5" navi ekranı ile de ilgili bir güncelleme yapmış; bazı ufak tefek farklar var ekranda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.