Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sıfır Aracımın Çamurluğunda Boya Çıktı!

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi forumlar.Bugün iş çıkışı Chevrolet bayisine gidip Captiva için bi fiyat alayım dedim.Benim aracında kaç para edeceğini felan sordum.Sağına soluna cihaz tuttular ve sol arka çamurluk boyalı çıktı.Hatta bazı yerlerinde cihaz okumadı.Oranın da macunlu olduğunu söyledi.Bunun üzerine Honda'ya gittim onlara da ölçtürdüm aracı ve onlar da boyalı dedi.2 yere ispatlattıktan sonra atladım aracı aldığım bayiye gittim ve onlara da satacakmışım gibi yapıp ekspertiz yaptırdım ve sol arka çamurluğun boyalı olduğunu söylediler.Yani olayın özeti sıfır aldığım aracın sol arka çamurlukta işlem var.

Bayi(ismini vermeyeceğim sorunu halletmezlerse her yerde ifşa edeceğim o ayrı mesele) aracın kayıtlarına felan baktı herhangi bir işlem olmadığını gördü.Benim dikkatimi çeken aracı ben 02/10/2012'de aldım ama araç 27/04/2012'de DFi mi ne öyle bişey için servise girmiş.Bunun ne olduğunu sorunca teknik servis bülteniyle egsoz manifolt bilmem bişeylerini değiştirdiklerini söylediler.Böyle bişey mümkün mü?Velhasıl aracı yarın otosandan birine göstereceklermiş.Benim çamurlukta olan boyayla ilgili kararı o verecekmiş.Boya kalınlığı 280 mikrona kadar normal olabiliyormuş.Boya tamam da macun neyin nesi?Eğer otosandan gelecek yetkili araçla ilgili benim aleyhime bir karar verirse anında mahkemeye başvuracağım.Bayi sorunun onlarla değil otosanla  alakalı olduğunu söyledi.Yani onlar ellerine gelen ve sattıkları her arabayı kontrol edemezlermiş.Ben bayiden çıkarken tek kriterim olduğunu söyledim o da boyasız araç istiyorum.Sizce nasıl bir yol izlemeliyim bu sürecin sonu ne olur?

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

üçne beşine bakma boyalı aracı satmaya kalksan zaten zarar edersin yeni araç veriyorlarsa al zaten senin araçın liste fiyatı bellidir hatda alabildiğin kadar yüksek paketlisini al sesini çıkarma benim fikrim bu sen bilirsin kardeşim

hayırlı olsun bunu kontüröl et bari hahaha

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

üçne beşine bakma boyalı aracı satmaya kalksan zaten zarar edersin yeni araç veriyorlarsa al zaten senin araçın liste fiyatı bellidir hatda alabildiğin kadar yüksek paketlisini al sesini çıkarma benim fikrim bu sen bilirsin kardeşim

hayırlı olsun bunu kontüröl et bari hahaha

Yeni araç alındı zaten yazmadan önce konuyu okuyun, ve lütfen yazım kurallarina dikkat edin

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bendede aynı renk trend x var hayırlı olsun .edebiyat dersinde deyilizkardeş ben hayırlı olsun diyom sen ders vermeye çalışıyon meram anlatmak önemli

Ahmet bey arkadaşlar sadece sitenin kurallarını hatırlatmak istedi.

Üye olduğunuz her site gibi buranında kendi kuralları mevcut.Türkçemize sahip çıkmak bunlardan bir tanesi.. 

Mümkün mertebe dikkat etmeye çalışmaktayız.Yani size veya bir başkasına ders verme gibi bir görevimiz yok. Kurallara uygun olmayan iletileri silmemiz gerekiyor ama uyararak tekrar edilmemesini rica ediyoruz. Sizde bize yardımcı olursanız seviniriz. :yeah: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.