Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Cama Taş Geldi

Ramazan V.

Soru

Arkadaşlar bugün yağışlı havada aracın birisi beni sollarken taş attırdı. Taş ön cama isabet etti yaklaşık 1 cm'lik bir çatlak oluştu. Şimdi bu çatlağın büyüme ihtimali var sanırım. Hafta içi servise göstermeyi düşünüyorum. Şimdi servis napacak bu camı kasko bozulmadan değiştirecek mi ? Eğer değiştirirse ön cam yine ısıtmalı mı olacak ? Çatlağın olduğu kısım sol ön direğe yakın rezistans olmayan kısımda. AutoKing gibi yerlerde tamiri mümkün müdür ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Poliçede anlaşmalı cam servisi listesi vermiş Doraglass vs. birkaç servis yazmışlar cam değişimini onlar yapıyor. Dışarda serviste değişim yaparsanız sigortadan parayı talep ediyorsunuz ve hasarsızlık gidiyor. Bugün öğrendiğim bunlar. Autoking'de cam tamiratı yaptırdım. Tamirat demiyelim de çatlağın büyümemesi için önlem diyelim. Dikkatli bakıldığında 1 cmlik kılcal bir iz kalmış çünkü. Camın tamiratı mümkün olmasaymış Autoking değişim de yapıyormuş anlaşması varmış onu da ordaki adam dedi. 1 cm lik çatlak içinde camı değiştirmeye değmez riskli işlem dedi. Neyse biraz karışık anlattım ama kusura bakmayın bugün çok yoruldum başka işlerim de vardı.

Mertol abi Ford'a da uğrayamadım kusura bakma selamını bir dahakini gidişimde iletirim inşallah. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bugün yağışlı havada aracın birisi beni sollarken taş attırdı. Taş ön cama isabet etti yaklaşık 1 cm'lik bir çatlak oluştu. Şimdi bu çatlağın büyüme ihtimali var sanırım. Hafta içi servise göstermeyi düşünüyorum. Şimdi servis napacak bu camı kasko bozulmadan değiştirecek mi ? Eğer değiştirirse ön cam yine ısıtmalı mı olacak ? Çatlağın olduğu kısım sol ön direğe yakın rezistans olmayan kısımda. AutoKing gibi yerlerde tamiri mümkün müdür ?

Öncelikle geçmiş olsun. Tamiri mümkün fakat çok küçük bir nokta gibi iz kalıyor. Kaskonuzda cam hakkınız varsa değiştirin. Çatlağın büyüme ihtimali var sıcak-soğuktan dolayı. Servis değiştirmeye gider büyük ihtimal. Ama orjinal cam taktırmak için ayrıca bi bedel ödemeniz gerekiyor diye biliyorum. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çatlak küçükse tamiri mümkün belli bile olmuyor,eğer çatlağın oluştuğu süre üzerinden 1-2 ay süre geçerse tamiri pek mümkün olmuyor daha önce aynı olay benimde başıma gelmişti ,camın çatladığı günün  üzerinden birkaç ay süre geçtiği için camı değiştirmek zorunda kalmıştım...Kasko olayına gelecek olursak  kaskoların hepsi orijinal cam ile ne yazıkki değişim yapmıyor bazı kaskolar orijinal cam ile değişim yapıyor benim şuan ki kaskom allianz önceki anadolu sigorta idi yapan arkadaş allianz kaskonun orijinal camı karşıladığını anadoluda ise böyle olmadığını söylemişti daha önce zaten andolu sigortaydı kaskom karşılamamıştı orijinal camı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben bu yıl değiştirdim arkadaşlar kasko f kasko yani allianz dı

kasko orijinal cam ile değişim yaptı 

yılda 1 cam ile kasko bozulmuyor ve hasarsızlık etkilenmiyor 

kakso firmanıza göre değiştirin yada tamir ettirin en kötü ihtimal çizdirin büyümesin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşım 2011 model tit. F2.5 almıştı, hafta sonu olduğu için kaskoyu pazartesi yaptırmayı düşünüyordu.Evinin önünde güneş önünde ısınan cam araç yıkanırken dökülen su yüzünden ön cam çatlamış, garantili araç olduğundan pazartesi ilk olarak servise götürmüş. Resim falan çekilmiş 1 hafta içinde kendisine geri dönüleceği söylenilmiş.1 Hafta sonra servisten ses seda çıkmayınca kendisi gidip ne oldu diye sormuş, bu durumun garanti kapsamı dışında kalacağını sebep olarak ta (abartısız olarak yazıyorum), benim ve arkadaşımın bile göremediği ama her nasıl oluyorsa kendilerinin gördüğü anlam veremediğimiz, göremediğimiz sözde toplu iğne başı kadar taş izinden dolayı meydana gelen çatlak bu yüzden ücretli değişim yapabiliriz denilmiş..Kısaca servis olmayan, görünmeyen sözde taş izinden dolayı  oluşan çatlağı garanti dışı tuttu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kasko muadil cam takarsa hasarsızlık bozulmaz. Muadil ısıtmalı ön cam yok diye biliyorum. Orjinal takılması halinde hasarsızlık bozulacaktır.

Çağlar ne alaka ?

Tamamen Kaskona bağlı. Yazdığının aksini gördüm çoğu zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

siz yanlış biliyorsunuz kasko şirketine göre değişiyor orijinal cam veya başka cam takma olayı ...bazı kaskolarda hem orijinal cam takılıyor hemde hasarsızlığı bozmuyor mesela f kasko (allianz) böyle...bazı kaskolarda da orijinal olmayan cam takılıyor ya aradaki farkı vereceksiniz yada kaskoyu bozdurcaksınız ...sizin dediğiniz gibi her kaskoda durum böyle değil. 

Kasko muadil cam takarsa hasarsızlık bozulmaz. Muadil ısıtmalı ön cam yok diye biliyorum. Orjinal takılması halinde hasarsızlık bozulacaktır.

bence de ne alaka Yakup ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim kaskom Anadolu Kasko. 

Bu yıl ikinci kaskoyu yaptırdığım için ücreti mukabilinde 2 hasar koruma kaydı gibi bir şey yapıldı. Yani iki bir kaza sonucu (Allah Korusun) ön tampon değişecekse bu hasarsızlığı bozmuyor. Yine başka bir kazada far kırıldı, farı da değiştirebiliyormuşuz. 

Normalde Anadolu Sigorta muadil parça ile değişim yapıyormuş.  Bu yüzden ben önümüzdeki yıl Ak Kasko yaptırmayı düşünüyorum. Ak kasko sigortanın bile karşıladığı parçaları orjinal parça kullanıyor diye duydum. Doğruluğu tartışılır tabi.

Ben de geçen yıl bir aracı geçerken cama bir taş sıçradı, camda çukurluk bile oluşturdu azıcık. Ama çatlak büyümedi, bende değiştirmedim. Orjinal cam, orjinal cam dedim. Yani çatlak görüşe engel değilse, büyümüyorsa bırakın kalsın. Tamir olayı ise kişisel tercih meselesi. Kastamonu'da Autoking gibi yerler olmadığı için ben yaptırmadım. Şu an içinde bir zararı olmadığını düşündüğüm için yaptırmayı düşünmüyorum. İleride değişim gerekirse ancak o zaman değiştiririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bizim ailede neredeyse tüm araçlar ak kasko ve şimdiye kadar hiç kullanılmamıştı, bu son sel olayında ise ikame araç hafta başından beri gönderilmedi...........

Çok tecrübem yok ama aralarında bir fark olmadığını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim kaskom Güneş Sigorta sanırım. Aracı alırken cimrilik edip en ucuzu hangisiyse o firmadan yapın demiştim bayiye. Onlarda Güneş Sigorta'dan yapmış :) Eğer dediğiniz gibiyse benim kaskom orjinal camı karşılamıyordur büyük ihtimalle. Salı günü önce servise gidicem kaskonun karşıladığı cam türünü sorucam orjinal ısıtmalı camı karşılıyorsa değiştiririm. Yok orjinali karşılamıyorsa Auto King'de mini onarım hakkımdan faydalanıp yaptırmayı düşünüyorum. Çatlak görüşü bozmuyor camın sol direğe yakın olan kısmında rezistans bile yok kısımda zaten. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eğer ki tamiri mümkünse, rahatsız etmiyorsa camı değiştirmeyin camın işçiliği montajı önemli daha büyük sorunlar çıkabilir ileride.

Cam ile ilgili poliçenizi inceleyin yazıyordur. Genel olarak çoğu orjinal cam ödemiyor, ancak orjinal donanımda olan camı takmak zorundalar(aksi belirtilmediyse)  ısıtmalı camında yan sanayisi yoksa mecbur orjinali takarlar :)

Benim kaskom Anadolu Kasko. 

Bu yıl ikinci kaskoyu yaptırdığım için ücreti mukabilinde 2 hasar koruma kaydı gibi bir şey yapıldı. Yani iki bir kaza sonucu (Allah Korusun) ön tampon değişecekse bu hasarsızlığı bozmuyor. Yine başka bir kazada far kırıldı, farı da değiştirebiliyormuşuz. 

Normalde Anadolu Sigorta muadil parça ile değişim yapıyormuş.  Bu yüzden ben önümüzdeki yıl Ak Kasko yaptırmayı düşünüyorum. Ak kasko sigortanın bile karşıladığı parçaları orjinal parça kullanıyor diye duydum. Doğruluğu tartışılır tabi.

Ben de geçen yıl bir aracı geçerken cama bir taş sıçradı, camda çukurluk bile oluşturdu azıcık. Ama çatlak büyümedi, bende değiştirmedim. Orjinal cam, orjinal cam dedim. Yani çatlak görüşe engel değilse, büyümüyorsa bırakın kalsın. Tamir olayı ise kişisel tercih meselesi. Kastamonu'da Autoking gibi yerler olmadığı için ben yaptırmadım. Şu an içinde bir zararı olmadığını düşündüğüm için yaptırmayı düşünmüyorum. İleride değişim gerekirse ancak o zaman değiştiririm.

hasarsızlık koruma varsa, araba pert olmadığı sürece hasarsızlık indirimi kalkmaz (ancak hasarların durumuna göre poliçede görünmeyen acentenin uyguladığı bazı indirimleri onaylamıyor merkez) Ben anadolu sigortadan enaz 4-5 dosya açmışımdır hiç birinde muadil parça kullanılmadı hepsi servisten alındı takıldı. Bırakın muadil parçayı tedarikçiden bile alınmadı parçalar. En son focusla kaldırıma çıktığımda öndeki üçgen ızgara 200tl gibi bişey ödedi :D Hatta benim gidip lastikçiden kendi aldığım lastiği bile ödedi :D anadolu forever :D bu arada bunların hepsi beyanla oluyor ne bir rapor nede bir tutanak... "kontrolu kaybettim çarptım hasarımı karşılayın"

benim trafiğide axa dan yapmış otokoç, ondanda memnun kaldım. O kazada altı üstü tabela 100-200 veririm olur biter diye polis vs çağırmamıştım. okul önüme 944tl faturayı koyunca ne yapacağımı şaşırdım. Okulun tuttuğu resmi olmayan tutanak fotoğraf fatura ve beyan ile dosya açtım onuda ödediler :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.