Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Android Dünyasına Yeni Bir Yıldız Düştü: Htc One

Önerilen Mesajlar

Windows ve programlarına para vermeye alışmış adamı linux kullanmaya ikna edemezsiniz.

Yok aman öyle bir niyetimiz yok zaten, sadece ne zaman ağzımızdan A... çıksa birileri İ... diye tamamlıyor, haliyle kakafoni oluyor, A..i, A..İ, A..İ.... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok aman öyle bir niyetimiz yok zaten, sadece ne zaman ağzımızdan A... çıksa birileri İ... diye tamamlıyor, haliyle kakafoni oluyor, A..i, A..İ, A..İ....

Abijim mazoşistlerde lazım bu dünyaya.. :)

Para vermeme anlamında windows=android=linux olabilir gibi geliyor. İos yalnız kaldı oracıkta.

Eğer IOS başka bir makinede çalışabilmiş olsaydı zaten çoktan cracklileri dolaşırdı ortalıkta..

IOS meraklıları windows = linux demediği sürece bu tartışma devam eder. İstiyorlarsa gene ofisti, oyundu carttı curttu onlara para vermeye devam edebilirler tabi. :)

Düşünsenize sadece tek bir makinede çalışabilen bir windows olsaydı ve size sürekli o donanımı dayatmış olsaydı ne kadar sıkıcı olurdu.. Hiçbirşeyi upgrade edemezdiniz mesela.. Mutlak surette o teknolojiye bağımlı olurdunuz. Yenilik ve gelişme hardware üreticisine bağımlı olurdu.. Plug&play gelene kadar windowsta bir saçmalıktan öte birşey değildi aslında.. Ki onda bile yıllarca driver sorunu yaşamıştık..

Herkesin kendi yorumu var ama anlamak için benzettiği kriterleri verse ne iyi olur :D mesela Mertol abi Windows benzetmesi ile ne demek istedi :D winzort gibi birşeye iOS'a benzetmek bir hata olmalı :D Buarada Macintosh ;)

Mac başarılı olmuş olsaydı windows yükleme opsiyonu olmazdı şu an.. Ne anlamda yazdığımı yukarıda kısaca açıkladım ama sabit bir donanıma yazılan hiçbir program başarılı değildir benim gözümde. Er ya da geç kendi sonunu hazırlar. Bunun bir sürü örneği var. OS/2 vardı bir zamanlar. Windowstan bile eskiydi ama IBM dışındaki makinelerde kullanamazdın mesela.. Her model içinde kendisi ile gelen disketlerden yükleme yapmak zorundaydın. Gerçi senin tevellüt bunlar için yetmiyor olabilir ama daha birçok örnekleri var. Bunlar çıktıklarında hep populer oldular, sonra önce taklitleri sonra benzerleri daha sonrasında ise özgün yeni modeller türemiştir. IOS nedenmi windows gibidir? Çünkü onu aşağılamak istemedim. Windows un geçmişi ve temeli DOS malum. IOS ile programcılık açısından DOS arasında grafik arabirim dışında hiçbir farklılık yok. x86 olmayan bir makineye DOS yüklede göreyim seni.. E DOS un grafik interface olanına da windows diyoruz zaten.. IOS şu an Windows un emekleme aşamalarını yaşıyor.. 1.3 versiyonu vardı bende.. Driver falan yoktu, donanım falan değiştiremezdin. Alet için hazırlanmış bire bir donanıma yüklemek için bile herşeyi manuel girmek zorundaydın.. x86 dışında bir yapıda zaten çalışmazdı. Ki windowsta hala çalışamıyor. 64 bit için hala farklı bir versiyonunu almak zorundasın. O zamanlar da yükleme yapabilmen için birşeyleri elle girmen gerekirdi.. Hardware ID lerinden tut ta kesme isteklerinden CPU nun üzerindeki RM de kullanacağı adres aralıklarını bile.. IOS in altyapı anlamında bunu bile sunamıyor olması herşeyi açıklıyor aslında.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertol abi kusura bakma sen çok yanlış bilgi ile depolanmışsın. Yükleme seçeneği her programın mac versiyonu olmaması olmasın ?? :) Macintosh ile winzort'u kıyaslamak asrın hatası hani yükleme opsiyonu niye var diyen birine normalde şunu söylerdim; Windows yeni sürümümü tanıtırken kürsü arkasında kullandığı pc neden bir Macintosh'du :) herkesin bilgisi kendine :) iOS ile bana 1 tane birşey göster android'in yapıp bunun yapamadığı ? Alt YAPI yok demek yine asrın hatası :) JB ile neler yapıldığını bilmeyene kadar tabi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup ben sana ne anlatıyoruuuum sen ne anlıyorsun. Kendi ürettiğin bir donanım için herhangi bir lisans ya da izin almadan driver yazsana? Bu windowsta olabilir MAC te IOS te farketmez. jailbreak'e neden ihtiyacın var? Onu hiç sorguladınmı?
Bence bilgi konusunu açma.. En azından bana karşı açma.. Evet magazin malı telefon zamazingolarından fazla anlamam ama geri kalanı benim işim.. Bakma yanda marangoz yazdığına.. :)

Sence IOS'i bu kadar tutkuyla savunuyor olman biraz hastalıklı bir bakış açısı değilmi? Ya da mac'i? Ya da focus Ya da ford'u? Bak Cembo nasıl kibar kibar yazmış. Biraz öz eleştiri yapmayı denesene? En azından acaba öylemi diye sormayı bir denesene bu gece yatmadan önce? Şöyle sakin kafayla?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok aman öyle bir niyetimiz yok zaten, sadece ne zaman ağzımızdan A... çıksa birileri İ... diye tamamlıyor, haliyle kakafoni oluyor, A..i, A..İ, A..İ....Abijim mazoşistlerde lazım bu dünyaya.. :)Para vermeme anlamında windows=android=linux olabilir gibi geliyor. İos yalnız kaldı oracıkta.Eğer IOS başka bir makinede çalışabilmiş olsaydı zaten çoktan cracklileri dolaşırdı ortalıkta..IOS meraklıları windows = linux demediği sürece bu tartışma devam eder. İstiyorlarsa gene ofisti, oyundu carttı curttu onlara para vermeye devam edebilirler tabi. :)Düşünsenize sadece tek bir makinede çalışabilen bir windows olsaydı ve size sürekli o donanımı dayatmış olsaydı ne kadar sıkıcı olurdu.. Hiçbirşeyi upgrade edemezdiniz mesela.. Mutlak surette o teknolojiye bağımlı olurdunuz. Yenilik ve gelişme hardware üreticisine bağımlı olurdu.. Plug&play gelene kadar windowsta bir saçmalıktan öte birşey değildi aslında.. Ki onda bile yıllarca driver sorunu yaşamıştık.. Herkesin kendi yorumu var ama anlamak için benzettiği kriterleri verse ne iyi olur :D mesela Mertol abi Windows benzetmesi ile ne demek istedi :D winzort gibi birşeye iOS'a benzetmek bir hata olmalı :D Buarada Macintosh ;)Mac başarılı olmuş olsaydı windows yükleme opsiyonu olmazdı şu an.. Ne anlamda yazdığımı yukarıda kısaca açıkladım ama sabit bir donanıma yazılan hiçbir program başarılı değildir benim gözümde. Er ya da geç kendi sonunu hazırlar. Bunun bir sürü örneği var. OS/2 vardı bir zamanlar. Windowstan bile eskiydi ama IBM dışındaki makinelerde kullanamazdın mesela.. Her model içinde kendisi ile gelen disketlerden yükleme yapmak zorundaydın. Gerçi senin tevellüt bunlar için yetmiyor olabilir ama daha birçok örnekleri var. Bunlar çıktıklarında hep populer oldular, sonra önce taklitleri sonra benzerleri daha sonrasında ise özgün yeni modeller türemiştir. IOS nedenmi windows gibidir? Çünkü onu aşağılamak istemedim. Windows un geçmişi ve temeli DOS malum. IOS ile programcılık açısından DOS arasında grafik arabirim dışında hiçbir farklılık yok. x86 olmayan bir makineye DOS yüklede göreyim seni.. E DOS un grafik interface olanına da windows diyoruz zaten.. IOS şu an Windows un emekleme aşamalarını yaşıyor.. 1.3 versiyonu vardı bende.. Driver falan yoktu, donanım falan değiştiremezdin. Alet için hazırlanmış bire bir donanıma yüklemek için bile herşeyi manuel girmek zorundaydın.. x86 dışında bir yapıda zaten çalışmazdı. Ki windowsta hala çalışamıyor. 64 bit için hala farklı bir versiyonunu almak zorundasın. O zamanlar da yükleme yapabilmen için birşeyleri elle girmen gerekirdi.. Hardware ID lerinden tut ta kesme isteklerinden CPU nun üzerindeki RM de kullanacağı adres aralıklarını bile.. IOS in altyapı anlamında bunu bile sunamıyor olması herşeyi açıklıyor aslında.

Bilgisayar programcılığı ve arkasında ki felsefeler bakışı ile haklı olabilirsiniz ama bir şekilde farklı sebeplerle Apple macOs ve iOs üzerinde başarılı oldu bence. Bahsettiğiniz sıkıntı ve engeller yapamadıklarından değil milleti marketlerine bağımlı kılmak adına var. İstese bal gibi de yapabilir.

Windows ise genel anlamda çok başarılı olmamakla birlikte dünya üzerindeki milyar makine üzerinde çalışarak aslında büyük bir başarıya imza atmış durumda.

Yani başarı ve başarısızlık nereden baktığınızda da alakalı. Bahsettiğiniz teknik detaylar bilgi işlemciler ve hardware meraklıları için önemli ama bir sürü kullanıcıda gerektiğinde bir kaç dolar ödemeyi önemsemeyerek Apple cihazlarını kullanıyor. Çünkü çok basit, amaca yönelik, lüzumsuz detaylarda uğraştırmıyor, bilgisiz kullanıcı bile beş dakikada öğrenip kullanıyor. Ayrıca yarattıkları bir prestij algısında var ki (en azından Türkiye'de) o da ayrı bir başarı.

Uzun dönemde kalabilir veya yok olabilirler. Sonuçta 10 yıl evvel Nokia ve Symbian üzerine sistem ve cihaz yoktu. Şimdi yok oldular. Burada da windows'un başarısını teslim etmek gerek tabii ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup ben sana ne anlatıyoruuuum sen ne anlıyorsun. Kendi ürettiğin bir donanım için herhangi bir lisans ya da izin almadan driver yazsana? Bu windowsta olabilir MAC te IOS te farketmez. jailbreak'e neden ihtiyacın var? Onu hiç sorguladınmı?
Bence bilgi konusunu açma.. En azından bana karşı açma.. Evet magazin malı telefon zamazingolarından fazla anlamam ama geri kalanı benim işim.. Bakma yanda marangoz yazdığına.. :)
Sence IOS'i bu kadar tutkuyla savunuyor olman biraz hastalıklı bir bakış açısı değilmi? Ya da mac'i? Ya da focus Ya da ford'u? Bak Cembo nasıl kibar kibar yazmış. Biraz öz eleştiri yapmayı denesene? En azından acaba öylemi diye sormayı bir denesene bu gece yatmadan önce? Şöyle sakin kafayla?

Siz her görüşte fanatik olduğunuz için karşımızdakileri de öyle sanmanız acı veriyor :D siz haklısınız evet .. Abi senin bildiklerinin vatandaş için veya kullanana faydası yok yani bunu yazarak birşey kaynadığını biliyorsundur sanırım :D
Ford 'a vs sarmanızı zaten anlamıyorum. Ben beyinsizim sanırım :) size keyifli eğlenceler bu konuda takılın yani pek takmıyorum bunları :D

Soruya gelince ben jb ye ihtiyaç duyuyorum demedim. Alt yapısı yok dediğin için hadi örnek alayım dedim. Ama cevapları alamadım. Alay etmek kolay :) herkesin bilgisi kendine diyorum ya işte benim bilgimi kim ölçüyor ? Veya ölçtü merak ettim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgisayar programcılığı ve arkasında ki felsefeler bakışı ile haklı olabilirsiniz ama bir şekilde farklı sebeplerle Apple macOs ve iOs üzerinde başarılı oldu bence. Bahsettiğiniz sıkıntı ve engeller yapamadıklarından değil milleti marketlerine bağımlı kılmak adına var. İstese bal gibi de yapabilir.

Windows ise genel anlamda çok başarılı olmamakla birlikte dünya üzerindeki milyar makine üzerinde çalışarak aslında büyük bir başarıya imza atmış durumda.

Yani başarı ve başarısızlık nereden baktığınızda da alakalı. Bahsettiğiniz teknik detaylar bilgi işlemciler ve hardware meraklıları için önemli ama bir sürü kullanıcıda gerektiğinde bir kaç dolar ödemeyi önemsemeyerek Apple cihazlarını kullanıyor. Çünkü çok basit, amaca yönelik, lüzumsuz detaylarda uğraştırmıyor, bilgisiz kullanıcı bile beş dakikada öğrenip kullanıyor. Ayrıca yarattıkları bir prestij algısında var ki (en azından Türkiye'de) o da ayrı bir başarı.

Uzun dönemde kalabilir veya yok olabilirler. Sonuçta 10 yıl evvel Nokia ve Symbian üzerine sistem ve cihaz yoktu. Şimdi yok oldular. Burada da windows'un başarısını teslim etmek gerek tabii ki.

Eger basari kavraminiz ticari ise iphone disinda basarili falan degiller malesef. mac falan hikaye. PC aldi basini gitti, mac i grafik ile ya da basin ile ugrasanlar disinda yogun kullananlar yok malesef. Ama iphone un ticari basarisini gormezden gelmek icin ciddi suursuz olmak lazim. 

Siz her görüşte fanatik olduğunuz için karşımızdakileri de öyle sanmanız acı veriyor :D siz haklısınız evet .. Abi senin bildiklerinin vatandaş için veya kullanana faydası yok yani bunu yazarak birşey kaynadığını biliyorsundur sanırım :D

Ford 'a vs sarmanızı zaten anlamıyorum. Ben beyinsizim sanırım :) size keyifli eğlenceler bu konuda takılın yani pek takmıyorum bunları :D

Soruya gelince ben jb ye ihtiyaç duyuyorum demedim. Alt yapısı yok dediğin için hadi örnek alayım dedim. Ama cevapları alamadım. Alay etmek kolay :) herkesin bilgisi kendine diyorum ya işte benim bilgimi kim ölçüyor ? Veya ölçtü merak ettim.

Sakami simdi bu? Kimmis fanatik? Benim herhangibir konuda fanatikce yaptigim bir yorumumu gostermezsen mufterisin. 

Benim neyi ne kadar bildigimi nereden biliyorsun ki vatandasa faydasinin olup olmadigi konusunda karar verebilecegini dusunuyorsun?

Yakupcum, ben sana su kadar bu kadar biliyorsun demedimki.. Hic isim olmaz.. Bence sen o mesaji bir kez daha oku.. ;)

Bu arada benim androidli telefon kullanmam tumuyle calistigim sirketin tercihidir. Benim icin hic farketmez. Bana kalsa tuslari olan,rehberi genis , pili uzun sure giden, sadece telefon olarak kullanilan bir makineyi tercih ederdim. Androidmis bandroidmis farketmez benim icin. En basiti en guzelidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz fotoğrafa meraklı biri olarak hTc One'ın yeni sensöründen umutlu olduğumu ve önemli bir yenilik olduğunu yazmıştım.

Ancak iPhone 5 ile karşılaştırmalı çekimleri izleyince ciddi bir hayal kırıklığına uğradım.

iPhone 5 iyi olduğunu zaten deneyimlerimden biliyordum ancak hTc'nin belirgin kötü olacağını, özellikle loş ışık koşullarında düşünmemiştim.

Yazık...

http://www.gsmarena.com/htc_one_vs_iphone_5_camera_shootout_surfaces_we_compare-news-5590.php

Yakubun yüzündeki gülümsemeyi görür gibi oluyorum.

Apple'dan androidle çalışan bir telefon rica etsek...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakubu kızdırmak için android sempatizanlığına devam.

S4, S4 diye tutturanlara ilk resmi sayılabilecek AnTuTu değerlendirme ekranında teknik özellikler:

gsmarena_001.jpg

5" HD ekran 4 x 4 çekirdek 1,8 GHz Exynos işlemci, 13 MP kamera vs vs.

Zaten benchmarklarda liderliğe oturmuştu. 

İlk "teaser" da yayında

http://youtu.be/dIEfNaNCkKM

Haydi bakalım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.