Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Yazılım Güncellemeleri Hakkında

Alparslan Kaplan

Soru

İyi akşamlar,

Aracımda yapılması gereken 3 adet güncelleme var,

Gövde kontrol modülü (BCM)

Gösterge Tablosu (IPC)

Müzik sistemi birimi ön kumanda modülü (ACM)

acaba bu güncellemeler  ile hangi düzeltmeler yapılacak bu bilgiyi öğrenebilme şansımız varmıdır?

İyi akşmalar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

@Zafer Yusoğlu

1- Lütfen önce arama yapınız. Bknz bu başlık

2- Lütfen sorularınızı içerik olarak metne taşınıyınız. Bknz başlığınız buraya taşındı ama ortada soru yok?

3- Genel bilgiler kısmı eski başlıklara bakarsanız eğer soru sormak için değil bilgi vermek içindir.

El cevap: Acil kampanya yazısı çıkmadıkça veya sorun yaşamadığınız sürece orada yazılanların önemi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

haftasonu 15.000 bakımında servis yetkilisi arkadaş yazılım güncellemelerinin tamamının yapıldığını söyledi fakat etis'ten baktığımda modüllerde yazılım güncelleme görünüyor hala. böyle görünmesi güncelleme yapılmadığı anlamına mı gelir?

merak etmemin sebebi aracımı sabah 9'da bıraktım ve öğleden sonra 3'te ancak teslim edebildiler, sebep olarak yazılım güncellemelerinin uzun sürdüğünü söylediler. bana 3 etisten 3 adet görünen güncellemenin onlarda 15 adet çıkabileceğini ve benim gördüğümden daha fazla güncelleme yapıldığını söylediler.. etiste bu durumu görünce de güncellemelerin yapılıp yapılmadığından emin olamadım.

2016-03-14_140603.jpg

Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
57 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

haftasonu 15.000 bakımında servis yetkilisi arkadaş yazılım güncellemelerinin tamamının yapıldığını söyledi fakat etis'ten baktığımda modüllerde yazılım güncelleme görünüyor hala. böyle görünmesi güncelleme yapılmadığı anlamına mı gelir?

merak etmemin sebebi aracımı sabah 9'da bıraktım ve öğleden sonra 3'te ancak teslim edebildiler, sebep olarak yazılım güncellemelerinin uzun sürdüğünü söylediler. bana 3 etisten 3 adet görünen güncellemenin onlarda 15 adet çıkabileceğini ve benim gördüğümden daha fazla güncelleme yapıldığını söylediler.. etiste bu durumu görünce de güncellemelerin yapılıp yapılmadığından emin olamadım.

2016-03-14_140603.jpg

Hocam arac dizel mi? Mümkünse fiyat hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Faruk Çelik said:

Hocam arac dizel mi? Mümkünse fiyat hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Dizel 2015, bakım fiyatını soruyorsunuz sanırım; 349TL fatura çıktı. (isteğe bağlı olarak würth silecek suyu da var içinde 6-7TL civarıydı fiyatı.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Güncelleme sonrası bir fark yaşadın mı @Kerem Bozdoğan.

Fiyat çok uygunmuş :) Biz İstanbul'da böyle fiyatları bulamıyoruz.

Telefonda 380TL söylemişlerdi ben de şaşırdım daha az çıkınca :)

Güncelleme sonrası kalkışlarda ilk viteste 35-40 lt gibi anlık tüketim görmeye başladım ki gerçek anlık değer de budur sanırım.

Sürüş hissi olarak 6. viteste tepkisizlik vardı, o kaybolmuş gibi geldi, 6. vitese de tepki veriyor (95bg ne kadar tepki verirse o kadar tabi)

Aslında genel itibariyle bir ivmelenme geldi gibi ama plasebo etkisi ya da enjektör verileri sıfırlandığı için aracın kendini ortalama bir kalibrasyona oturtmamış olması olabilir böyle hissetmemin sebebi.

Güncellemeden sonra kaybolmasını beklediğim bir durum vardı ama kaybolmadı. Anahtarı çevirip bırakınca motor çalışana kadar kendisi marş basıyor, yakın zamanda güncelleme yaptıran biri yazmıştı bu özelliğin güncellemeden sonra kaybolduğunu ama bende kaybolmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben Ekim 2014'de Muşluoğlunda ilk güncellemeyi yaptım. Aynı gün, dakikası dakikasına Etis'de çıktı. Hatta tüm modüller bu tarihte kontrol edilmiş olarak görünüyor. Ama son olarak gösterge + teyp modüllerini Şahsuvarda güncellettim. Ancak bu güncellemeler Etis'e yansımadı. Muşluoğlunda atılan tarihler ve yazılım güncelleme bilgisi aynı şekilde bekliyor. Sanırım bu işin de değişik teknikleri var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 dakika önce, Murat Kavuk said:

Ben Ekim 2014'de Muşluoğlunda ilk güncellemeyi yaptım. Aynı gün, dakikası dakikasına Etis'de çıktı. Hatta tüm modüller bu tarihte kontrol edilmiş olarak görünüyor. Ama son olarak gösterge + teyp modüllerini Şahsuvarda güncellettim. Ancak bu güncellemeler Etis'e yansımadı. Muşluoğlunda atılan tarihler ve yazılım güncelleme bilgisi aynı şekilde bekliyor. Sanırım bu işin de değişik teknikleri var.

güncelleme yüklendikten sonra araç bağlıyken yeniden mi sorgulatmak gerekiyor acaba etis'e yansıması için?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

güncelleme yüklendikten sonra araç bağlıyken yeniden mi sorgulatmak gerekiyor acaba etis'e yansıması için?

Muşluoğlunda nasıl bir yol izlediler bilemiyorum. Şahsuvarda ustanın yanında ben de vardım. Modülü seçip, versiyonu kontrol etti, "güncelleme var" mesajını aldık, biz de güncelle dedik. Cihaz bilgiyi internetten alıyor demişti ama belki offline çalıştırma yöntemi de vardır, daha hızlı çalışsın diye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.