Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Vs Golf

ufuk özdemir

Önerilen Mesajlar

golf'ün en dolusu olursa alabilrim ben ...  fakat en dolusu için ödenen mebla ile , Golf'te çok çok daha keyifli ve güzel arabalar alınabilir ...  o yüzden ya fiyatını düşürecekler , ya da fiyatını düşürecekler ...  

:) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

otomatik şanzuman bana çok sıkıcı geliyor ...  hadi dizel şehir içi arabasında neysede  , 

birde şu süper spor otomobillere koymuyorlamı ,, neymiş efendim normal insandan daha hızlı atıyormuş ... yemişim hızlısını ,,,  400 hp arabaya otomatik vitesmi konar , tak tuk çekeceksin  :kıhkıh: hatta

elinde kalacak vites kolu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hatta   elinde kalacak vites kolu

Dürtü: Üzerinde çekiniz yazan kapıya yüklediğiniz itme gücüdür! :kıhkıh:  

Bu arada farklı bir başlıktaki notumu buraya da ypıştırıyorum:

Muhalefet etme derdinde değilim, Ford iyi şeyler yapıyor yapmasına da bunu VW zaten yıllardır yapıyor ve hala daha evrimleşmiş konumda, yani Ford'un çabası yetişmeye çalışmanın ötesine geçmedi hala.

Şöyle söylemek zorundayım: VW sınıfının göreceli en mükemmel aracını imal ediyor ve çıtayı belirliyor, hala, beğenseniz de beğenmeseniz de, sevseniz de sevmeseniz de, alsanız da almasanız da bu böyle.  

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arada DSG lafı geçtiği için yazıyorum. Bu DSG yüzünden babam aracını sattı. Kimseye al diyemem. Zar atmak gibi sıkıntılısına denk gelirseniz. Servise gider gelirsiniz. Ama çözüm bulunamıyor. Benzinli TSI motorlar gayet güzel verimli motorlar. TDI olanı hiç kullanmadım. Genel olarak kaliteli olduğu konusunda  ancak full donanımlıya bakarsak bunu hissedebiliyoruz. (bence) Alt donanımlara binince anlatıla anlatıla bitirilemeyen VW kalitesi bu mudur diye düşünüyorum. Fiyat konusu her türlü abartı. Yurt dışı satış fiyatlarını karşılaştırıp bakmak lazım. Bizde distrübütör sebepli fiyat şişmesi var mı diye düşünüyorum.  

Düzeltme / Ek: Babamda ki araç 1.4 TSI 140bg Jetta 6 ileri DSG idi. 3'ten 4'e geçerken zaman zaman takılıyor geçmiyordu. Her zaman olmuyordu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arada DSG lafı geçtiği için yazıyorum. Bu DSG yüzünden babam aracını sattı. Kimseye al diyemem. Zar atmak gibi sıkıntılısına denk gelirseniz. Servise gider gelirsiniz. Ama çözüm bulunamıyor. Benzinli TSI motorlar gayet güzel verimli motorlar. TDI olanı hiç kullanmadım. Genel olarak kaliteli olduğu konusunda  ancak full donanımlıya bakarsak bunu hissedebiliyoruz. (bence) Alt donanımlara binince anlatıla anlatıla bitirilemeyen VW kalitesi bu mudur diye düşünüyorum. Fiyat konusu her türlü abartı. Yurt dışı satış fiyatlarını karşılaştırıp bakmak lazım. Bizde distrübütör sebepli fiyat şişmesi var mı diye düşünüyorum.  

Marka model, kuru ıslak DSG, 6 ileri 7 ileri bilgilerini de eklerseniz daha yararlı olur Engin abi. Ne zaman DSG sorun çıkartıyor dense hazır cevap olarak o eskidendi yenilerde bir şey yok denmekte malesef.

Paddle Shift olayını çok seven ve bu öyle ya da böyle illaki trafikte kalacağımız gerçeğini kabullenen biri olarak DSG, DKG,PDK ve benzeri insandan 2-3 kat daha hızlı vites değiştiren zımbırtıları seviyorum da trafik yoksa pek de fark yaratmaz.

Ancak pek şüphem yok ki 5-10 yıla araçların çoğu otomatik vites ve hatta launch control'le gelebilir  :kıhkıh:

Konuya dönersek Focus kadar yol tutuyorsa golf Tr şartlarındaki ikinci eli, otomatik vitesi ve bir çok zımbırtısının daha çok biliniyor olması onu tercih sebebi yapabilir. Ben Focus'a kavuştuğumdan beri Vw'yi çok overrated gördüğümden R haricinde Golf çok param olsa da alacğaımı zannetmiyorum. R alacak parayı bulunca zaten 1M ve 135i peşinde koşarım muhtemelen  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

golf iyidir kötüdür deneyimim/bilgim yok ancak benim için makyaj gibi kasa değiştiren araç değersizdir, dikkat etmeyen golf 6 ile 7yi ayıramıyor :) dayımdan örnek vereyim komşusunda golf 6 varmış, golf 7 ile değiştirmiş bu değişimi ben söyleyince fark etti ki hemen hemen hergün günde 2 kere yanından geçiyor o arabanın :)

ancak vw iyidir imajı halkın kafasına iyi yerleşmiş, bugun babam arkadaşlarıyla konuşuyordu babam (ki arabalarla hiç ilgilenmez kendisi) ford güzel araba ama vw çok güzel, pahalı satıyorlar daha ucuz olsa bende vw alırdım dedi :) focusu alırken hemen hemen aynı paraydı dedim bişey demedi :) görünen o ki cmaxe yol görününce yerine passat gelicek :)

bir ekleme daha; DSG bence gerçekten sorunlu, 1,5 yıllık 30000kmye gelmemiş fazla trafiğe girmeyen A3 1.2TFSI Stronic titremeye başlamış rampada 1den 2ye geçişlerde... ilk defa A3 almadığım iyi olmuş sanırım diye düşündüm.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

haziran ayında sizlere de danışarak eşime, golf 6 1.4 122 bg manuel almış idik, 44.000 e mal olmuş idi, bende de 1.6 ecoboost var, bildiğiniz gibi, doğrusu eşim ısrarcı olmasa golf ün yanına bile uğramaz idim, çok itici gelen bir seçenek idi benim için, arabayla ilgili deneyimim arttıkça ne yalan söyliyim, fikirlerim de değişti, focus 3de ford un iyi iş çıkardığını düşünüyorum ama, vw de işini iyi yapıyormuş, donanım olarak eksikleri olmasına rağmen arada aman aman bir fiyat farkı da Yok, performans olarak da epey iyi bir araç golf, benim aracı çok da aratmıyor, 0-100 ü 8 sn değil belki ama sürekli aracı bunun için kullanmıyorsunuz ki, üstelik hanım bir depoyla şehir içi 750 km yapınca, saygım biraz daha arttı

dsg şanzıman olayını bilemem ama şu üst donanım silindir kapatma özelliği olan, tsi 63.000 civarında veyakıt ekonomisi de bayağı iyi görünüyor. üstelik otomatik konforu, (dsg şanzımanı arkadaşın dizel aracında deneyimleyip yolda yağ gibi aktığını da görünce); hala tipi itici gelmesine rağmen çok da olumsuz bakmıyorum artık golfe

sonuç olarak benim kendi aracımda hissettiğim tek eksik otomatik vites konforu..... ford getirmediğine göre :)

kemal kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim için golf , mk2 den sonra azalarak bitti ...

wallpaper07.jpg

şimdilerde köşeli karoser yapmaya tekrar başladılar ...  mesela en yeni kasa hoşuma gidiyor gitmesinede , ne oldu vw = halk arabası ,  düşürecekler abicim o arabanın fiyatını 5-10... ozaman tamam derim ....

volkswagengolfiiigti199.jpg

başlıyor yamulmaya yuvarlaşmaya , sonrakiler malum zaten ... 4-5-6  aynı terane ...

ama yeni kasa köşelenmeye başladı ,iyiye doğru gidiş var ama fiyatı ?  verilirmi ?photosvolkswagengolf7gt.jpg 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi arabadır hoş arabadır ama asla parasının hakkı değildir (bana göre) 

Fiyat konusuna takılanlara 2012 fiyatları (yeni yıl fiyatları hala ilan edilmedi)

53,225 Focus Titanium 1.0EB 5K 

52,900 Golf 1.4TSi 122PS BMT Highline 

60,110 Focus Titanium 1.6 TDCi 5K

61,900 Golf TDi 105 PS BMT Highline

53,470 Focus Titanium 1.6 125PS Poweshift

59,900 Golf 1.4TSi 122PS BMT Highline DSG

Şimdi bu şartlarda Focus bu paraları ederse VW haydi haydi eder...

VW Türkiye'de rekabetçi fiyat politikasına devam ederse iyi satmaya devam eder, nitekim binekte Ocak-Kasın 2012'de Ford'a fark atmış durumda (58'e 41 Bin dolaylarında)

Zevke karışmam ama rasyonel düşünce VW ile flört eder...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim için golf , mk2 den sonra azalarak bitti ...

wallpaper07.jpg

şimdilerde köşeli karoser yapmaya tekrar başladılar ...  mesela en yeni kasa hoşuma gidiyor gitmesinede , ne oldu vw = halk arabası ,  düşürecekler abicim o arabanın fiyatını 5-10... ozaman tamam derim ....

volkswagengolfiiigti199.jpg

başlıyor yamulmaya yuvarlaşmaya , sonrakiler malum zaten ... 4-5-6  aynı terane ...

ama yeni kasa köşelenmeye başladı ,iyiye doğru gidiş var ama fiyatı ?  verilirmi ?photosvolkswagengolf7gt.jpg

halk arabası ama alman halkının  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat konusuna takılanlara 2012 fiyatları (yeni yıl fiyatları hala ilan edilmedi)

VW Türkiye'de rekabetçi fiyat politikasına devam ederse iyi satmaya devam eder, nitekim binekte Ocak-Kasın 2012'de Ford'a fark atmış durumda (58'e 41 Bin dolaylarında)

Edildi. 

http://binekarac.vw.com.tr/pdf/binek_2013_TL_fiyatlar.pdf

52,900 Golf 1.4TSi 122PS BMT Highline : Bu artık 56750

61,900 Golf TDi 105 PS BMT Highline : Bu artık 65950 

59,900 Golf 1.4TSi 122PS BMT Highline DSG: Bu artık 63950 

42900 olan 1.2 105 mid plus manüel de 45150 oldu. 

Zaten elde araba yok. Sipariş verirsen 2-3 aya gelecektir. Bu arada yeni zam kaçınılmaz görünüyor. Çünkü avrupada araba  talebi belirgin düşmesine rağmen kasımdan beri bizde artmış gibi görünüyor. Şu bir gerçek ki Türkiyede araba talebini fiyat değil faiz oranı belirliyor.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de eklemem gereken özel sipariş olmayan standart paketli bir araba için 2-3-4 ay beklemek bence pek mantıklı değil. Tüm detaylarını eksiğini fazlasını en ince zımbırtısına kadar seçeceksem 4-6 ay beklemeye razıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beklediğim cevap gelmiş haklısınız tabii malesef Ford içinde yazdığım geçerli 0 araba fiyatları dudak uçuklatıyor insana 35 milyara eski kasa 0 linea satılan bir ülkede 54 milyar Ford'a vermişiz çok mu dedirttiriyor ama yanlış tabii ki :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.