Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Vs Golf

ufuk özdemir

Önerilen Mesajlar

Selam arkadaşlar.Burası Focus forumu olmasaydı çok hararetli bir tartışma olurdu.Az önce otomobil dergilerinin,programlarının,web sayfalarının compact sınıf incelemelerine bakındım.Adamlar ne yapıp ne edip Golfu birinci sıraya yerleştiriyorlar ardından kafalarına göre Astra,Focus sıralıyorlar.Grekçeleri de konfor,içeri ses almaması vs.Performans olarak Focustan geri,donanım ve teknoloji oalrak geri ama bu Golfü böyle hiç sorgusuz sualsiz ilk sıraya yerleştiren kriter nedir?Sizce Focus gerçekten Golften geri bir araba mı?

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 Golf'den yer yer iyi araba ama toplama bakılırsa golf'ün üstün olduğu yerlerde var.

Bu nesilde kafa kafaya olabilirler gelecek nesilde focus öne geçebilir ama şuan gönül rahatlığıyla number 1 diyemeyiz (BENCE)

Aralarında aman aman fark yok zaten fark etmişsinizdir tercih sürücüye kalıyor haliyle bahsettiğiniz 3 arabada çok iyi. 

Dergilerdeki kriter puanlamayı yapan kişidir başka bişey değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 te hiç olmaması gereken işçilik kusurları var. Focus 3 Golf 7 ye göre biraz daha kaba bir işçiliğe sahip. 

Ama bana kimse de kolay kolay o golfü aldıramaz. Nette resimlerde falan oldukça albenili görünüyor ama canlısını görünce arabama bir kez daha aşık oldum. (Özellikle dış tasarım) O ruhsuz arabayı ne yaparlarsa yapsınlar bana sevdiremeyecekler galiba. 

Ama focus 3 ten daha ince işçiliğe sahip olduğu konusunda düşüncem sabit galiba :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 te hiç olmaması gereken işçilik kusurları var. Focus 3 Golf 7 ye göre biraz daha kaba bir işçiliğe sahip. 

Ama bana kimse de kolay kolay o golfü aldıramaz. Nette resimlerde falan oldukça albenili görünüyor ama canlısını görünce arabama bir kez daha aşık oldum. (Özellikle dış tasarım) O ruhsuz arabayı ne yaparlarsa yapsınlar bana sevdiremeyecekler galiba. 

Ama focus 3 ten daha ince işçiliğe sahip olduğu konusunda düşüncem sabit galiba :D

Golf 7 incele birde :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Performans olarak Focustan geri,donanım ve teknoloji oalrak geri ama

Yapmayın, yazdığınıza kendiniz de inanmıyorsunuz değil mi?

Örneğin 1.0EB 125 PS performans olarak 1.4 TSi 122 PS'den geri, tüketimleri aynı ve VW'de 7 ileri DSG şanzıman var.

Tek vergi avantajı var diyebilirim.

Golf rasyonel düşünce ve mantık çerçevesinde Focus'tan iyidir, tartışılması gereken bu iyilik için kaç TL fark ödemek zorunda kalacağınızdır.

Dergi incelemelerini yansız bulmasam da, sonuçlarını da yersiz bulmuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Neyse bi tane inceleme izledim şimdi Focusu ilk sıraya koymuş.Tabi Golf VI ile karışılaştırma bu.7de durum nasıl olur.Türkiye'de doğuş oto reklama! para yatırıyor diyoruz ama yurtdışında da testler hep aynı.G

Yapmayın, yazdığınıza kendiniz de inanmıyorsunuz değil mi?

Örneğin 1.0EB 125 PS performans olarak 1.4 TSi 122 PS'den geri, tüketimleri aynı ve VW'de 7 ileri DSG şanzıman var.

Tek vergi avantajı var diyebilirim.

Golf rasyonel düşünce ve mantık çerçevesinde Focus'tan iyidir, tartışılması gereken bu iyilik için kaç TL fark ödemek zorunda kalacağınızdır.

Dergi incelemelerini yansız bulmasam da, sonuçlarını da yersiz bulmuyorum.

Bende Tdci olduğu için dizelleri karşılaştırdım kafamda.Ama neden 1.0 ile kıyaslıyoruz hocam.1.6 EB ile kıyaslayalım.Hem hacim olarak daha yakın hem de vergi farkı yok aralarında.

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Neyse bi tane inceleme izledim şimdi Focusu ilk sıraya koymuş.Tabi Golf VI ile karışılaştırma bu.7de durum nasıl olur.Türkiye'de doğuş oto reklama! para yatırıyor diyoruz ama yurtdışında da testler hep aynı.G

Alman dergilerinde vw, ingiliz dergilerinde birinci ford olur, yıllardır bu böyle devam eder arada sırada focus da 1. olabiliyor almanya'da arada sırada golf'de birinci oluyor ingiltere'de

Cem abimize katılıyorum fakat karşılaştırdığı 2 motor ve şanzıman karşısında focus haksız rekabet maruz kaldığını düşünüyorum.

1.2 tsi vs 1.0T  hatta bu bile değil vw de buna benzer çıkartacak.

1.6T vs 1.4T Maneuller bence kriter alınmalı. Otomatik işin işine girerse şuan değer olarak dsg rakipsiz. Adamlar kendi manuel'den iyi yapıyor zaten bu mantık ile düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

.Ama neden 1.0 ile kıyaslıyoruz hocam.1.6 EB ile kıyaslayalım.Hem hacim olarak daha yakın hem de vergi farkı yok aralarında.

Cem abimize katılıyorum fakat karşılaştırdığı 2 motor ve şanzıman karşısında focus haksız rekabet maruz kaldığını düşünüyorum.

1.6T vs 1.4T Maneuller bence kriter alınmalı. Otomatik işin işine girerse şuan değer olarak dsg rakipsiz. Adamlar kendi manuel'den iyi yapıyor zaten bu mantık ile düşünüyorum. 

Beygir gücüne göre kıyaslıyorum, hacimde de güç açısından haksız rekabet çıkıyor.

Olsun varsın, 1.4 TSi ile 1.6EB'u karşılaştırın Golf'ün yine daha verimli olduğunu göreceksiniz, yakın performansı daha düşük tüketimle sunuyor, üstelik yine DSG var, niye manüel olsun, Ford'un basiretsizliğine destek olmak zorunda mıyım?

Bunların yazıyorum ama Golf alma ihtimalim sıfıra yakın ayrı mesele...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford bu gidişle otomatiklik konusunda zaten bitti :D 2013'de 2 ürününe ekliyor ancak 2014'den sonra birşeyler olur belki :zha:

Go Further'da ki konuşmada elemanın böyle talep yokki demesinden sonra umut bitti zaten :D

Not düşmek isterim, ne kadar rakipsiz gözüksede dsg sorunsuz şanzıman değil o yüzden hadi al demek zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 Golf'den yer yer iyi araba ama toplama bakılırsa golf'ün üstün olduğu yerlerde var.

Bu nesilde kafa kafaya olabilirler gelecek nesilde focus öne geçebilir ama şuan gönül rahatlığıyla number 1 diyemeyiz (BENCE)

Aralarında aman aman fark yok zaten fark etmişsinizdir tercih sürücüye kalıyor haliyle bahsettiğiniz 3 arabada çok iyi. 

Dergilerdeki kriter puanlamayı yapan kişidir başka bişey değil.

çok objektif buldum sizii...

:D

O. Fatih Yurter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus ilk üretiminden bu yana bayağı bir değişim geçirdi yeniliklere de devam edecek.F1 üretildiği ilk zaman bana sorsalardı beğenmediğim halde tercihim Golf olurdu.Focus klasik kemik yapısı konusunda ısrarcı değil, VW Golf konusunda oldukça muhafazakar davranıyor bu yüzden her ne kadar donanımı artarsa artsın ne kadar verimli olursa olsun gözümüzdeki tipik Golf izlenimi yıllar önce neyse şimdi de aynı.Bence Golf'ün kasasında göze daha çok hitap edebilecek köklü bir değişim gerek ancak o zaman gözümde albeni oluşabilir belki.Kanımca Golf sevmeyenler veya sevemeyenler,ısınamayanlar görünümünden dolayı bu gözle bakıyorlardır.Sezar'ın hakkı Sezar'a misali üstünlükleri olabilir ama Cem Abi'nin dediği gibi bu durumda Golf alma ve beğenme ihtimalim sıfıra yakın..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

golfü kullanmadım ancak çok kısa süre jetta kullandım. 1.2 lt benzinli olanından. Aracın sürüş dinamikleri fevkalade güzeldi. Yolda çukurlara düştüğünde fevkalade bir stabilitesi vardı, daha önce hiç bir arabada rastlamadım. Sırf bunun için arabayı almak istedim işte o zaman vw gerçeği ortaya çıktı.

1.6 tdi baz donanımına 56bin tl fiyat istendi bu fiyattan 1 krş dahi inmediler. baz donanımda neler vardı? hiç bir şey yoktu.  hatta direksiyondan radyo kumandası bile yoktu.yani bam baz dı. :)

focusun orta modeli(style) 50500 tl fiyat verdiler.

focusun + ları donanımı bol olanı daha ucuza alabiliyorsun. vw nin artısı. bagaj ve iç hacmi biraz daha geniş.

cem aksoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.