Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Alıp Pişman Olanlar

semih yılmaz

Soru

Focus 3 alarak iyi bir seçim yaptığımı düşünerek sürekli kendimi kandırdığımı farkettim. Bence verdiğim paraya değecek bir araba değil.Sebeplerine gelince; 

-Nerdeyse 60000 tl verdiğim full donanımlı arabada park sensörü yok sonradan taktırdım.

-Bu boyutta bir araba için bagajı çok küçük, arkadaşlar gördüğünde dalga geçtiler bu ne böyle polo kadar bagaj diye

-Pek çok ek yerinde hata var tam temas etmiyor

-Şöför kapısının kapı fitili aldığımda atmıştı, değiştirdiler sonra yine attı

-Daha 1 yaşını doldurmamış arabanın direksiyonundaki çakma krom görünümlü kaplama soyuldu kabardı

-Geçenlerde sağ ön çamurluğu vurmuştum amortisor vs aksamı değiştirdiler. Sonra ses yaptığı için gittim amortisor kulesi mi arızalıymış onu da değiştirdiler.Şimdi yine ses yapıyor bilmem bu sefer neyi değiştirirler.Yani anlayacağınız serviste de iş yok

-Sıfır araba aldım arıza çıkarmasın diye en az 10 kere servise gittim böyle bi rezalet var mı 

-2 arkadaşıma da focus aldırmıştım şimdi hem kendim hem de onlar için pişmanım.Keşke golf alsaydım ya da insignia 1.4 alıyordum sonradan vazgeçtim onu alsaydım.

Bıktım servise gidip gelmekten 99 model polom vardı servise bile uğramazdım. Arabamı satışa çıkarıyorum sizce ne kadar eder

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

focus ecoboost ilk geldiğinde 51500 tl den satışa çıkmıştı hatta pazarlıkla 50 bin e bile alınabilirdi..ben titanyum donanıma +O.P gecen mayıs-haziran ayında 52500 fyat almıştım siz nasıl oldu da 60 bin tl ye yakın para verdiniz ..bagaj konusu evet gerçekten küçük ama ince stepne ile bu sorunu çözebilirsiniz . ben öyle yaptım şuan 350 lt civarı bagaj hacmim var .yeni gelenler ince stepneli zaten ama daha ince stepne ile bagajı daha da genişletebilirsiniz.bende de sizin aracınızın aynısı var şuana kadar çok şükür hiç bir sorun yaşamadım çokta memnunum aracımdan ,aracımı gören ve süren çevremdeki kişilerde hayran kalıyor araca ,bagaj için dalga geçen arkadaşlarınıza tam boy stepneyi gösterseydiniz bunu küçültünce bagajın büyüdüğünü anlatsaydınız...kayseride metinler ford servisini tercih etmenizi öneririm diğerine kesinlikle gitmeyin derim .birkere benim kışlık lastikleri ters takmışlardı diğerinde de enjektör pulu değiştireceğiz demişlerdi ,değiştirdiler fakat araç çalışmadı daha sonra birgün serviste beklemişti...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
focus ecoboost ilk geldiğinde 51500 tl den satışa çıkmıştı hatta pazarlıkla 50 bin e bile alınabilirdi..ben titanyum donanıma +O.P gecen mayıs-haziran ayında 52500 fyat almıştım siz nasıl oldu da 60 bin tl ye yakın para verdiniz ..bagaj konusu evet gerçekten küçük ama ince stepne ile bu sorunu çözebilirsiniz . ben öyle yaptım şuan 350 lt civarı bagaj hacmim var .yeni gelenler ince stepneli zaten ama daha ince stepne ile bagajı daha da genişletebilirsiniz.bende de sizin aracınızın aynısı var şuana kadar çok şükür hiç bir sorun yaşamadım çokta memnunum aracımdan ,aracımı gören ve süren çevremdeki kişilerde hayran kalıyor araca ,bagaj için dalga geçen arkadaşlarınıza tam boy stepneyi gösterseydiniz bunu küçültünce bagajın büyüdüğünü anlatsaydınız...kayseride metinler ford servisini tercih etmenizi öneririm diğerine kesinlikle gitmeyin derim .birkere benim kışlık lastikleri ters takmışlardı diğerinde de enjektör pulu değiştireceğiz demişlerdi ,değiştirdiler fakat araç çalışmadı daha sonra birgün serviste beklemişti...

Yukarda 54 yazıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kusura bakmayin ama parayi agactan toplamiyorsaniz 60 in lira vermeden once her bi haltina bakip oyle almaliydiniz. Gecmis olsun..

Len olm aynı şeyi ben söylüyorum herkes kıl oluyor,sen söyleyince beğeni tufanı kopuyor.Kıskandım :)

60.000 tlye bana ne araba önerirsiniz bu dolulukta dizel olucak ve bu kadar dolu olucak

Ne farkeder.

60 bine C sınıfı olmaz diyorum ben.Burdan yola çıkarak arabaların bizim paraya göre pahalı olduğu sonucunu çıkarmalısınız bu sözden.

2010 da bu arabayı 35000 e aldım ve titanum donanımdı.Ne değişti de aynı araç 55-60 aralığına geldi.

Bir de bişey sorayım ayıp olmazsa bu dizelin bokunda boncuk mu var?Maliyet aynı .Benzinli dizel oto farkı bizimkilerin geçirmecesi.

Ben 60 bine aldığımı söylemedim geçen yıl aralıkta 1.6 ecoboost titanyum donanım 54 bine aldım 

Cidden çok az vermişsiniz :)

Sonuç: Güle güle binin .Ama binin .En sinir olduğum bi ton parayı bağlayıp bu arabalara  km yapmasın diye otoparkta yatıran arkadaşlar.

Kazasız belesız nice yıllar,yollar dilerim ..

64 bin oluyor yahu paketleri ekleyince bu meret :P

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

60 bine yakından kastım  titanyum donanımlı olan benzinli -dizel araçlardı neticede donanım aynı hiçbirinde paket olmadan park sensörü yoktu benim aldığım dönemde.

54 bin içinde kasko da vardı onu unuttum yani yaklaşık 52 bin civarı verdim garanti uzatma vs de vardı içinde

Ben zaten sürekli metinlere götürüyorum aracı tek bildikleri aracı alıp hayvan gibi sürüp yaklaşık çeyrek depo benzin kullanıp yakıt tüketimini 10-11 lt/100 km yapıp sonrasında hallettik diyip aslında hiçbirşeyi halledememek

@Fuat bey ben de bundan bahsediyorum verdiğim para hiç de az değil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben bizim insanımızın bir çok  eziyeti fazlasıyla hakettiğini düşünüyorum.

yıl 2009 titanyum dizel focus 35-37 bine satıldı.

3 yılda toplasan enflasyonu % 20 olmuştur.
%25 diyelim eder 46 bin..Neyin 60 bini bu titanyum focus.Fazladan 10-13 bin veriyoruz bu arabalara.

Ve yine de satılıyor.

Semih bey araçta çalınan keşke sadece park sensörü olsa 40-50 tl.

İsifix var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konu çok ilginç. Aynı anda aynı fiyata dizel Golf Bluemotion (ki bunda hız sabitleme ve park sensörü dahi yokmuş...) alan arkadaşım aracıma her bindiğinde, keşke Focus alsaydım diyor. Focus 3 kalite ve işçilik olarak en üst düzeyde bence. Örneğin Focus 3 den sonra aynı segmentte başka bir araca binin kalite farkını anlarsınız. Saydığınız aksaklıklar Mercedes te bile olur. Bence bir an önce satın aracınızı, içiniz rahat etsin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben bizim insanımızın bir çok  eziyeti fazlasıyla hakettiğini düşünüyorum.

yıl 2009 titanyum dizel focus 35-37 bine satıldı.

3 yılda toplasan enflasyonu % 20 olmuştur.

%25 diyelim eder 46 bin..Neyin 60 bini bu titanyum focus.Fazladan 10-13 bin veriyoruz bu arabalara.

Ve yine de satılıyor.

Semih bey araçta çalınan keşke sadece park sensörü olsa 40-50 tl.

İsifix var mı?

Ama böyle değerlendirme olmaz ki ? bu aracın ülkeye giriş yaptığı fiyat kafadan çok yüksek ve standart donanımında da hayli farklılık var. bunları unutmadan yorum yapalım.

Benim gözümde benzinliler 5 bin dizeller 9 bin tl fazla pahalı..Fazlası haksızlık olur.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Tamam Focus pahalı ama aynı segmentteki diğer markalar da hemen hemen aynı fiyat. Bunda Fordun bir suçu yok. Memlekette çok yüksek vergi var.

Pahalı da en azından astra kadar olmalı fiyatı ondan pahalı olması sıkıcı durum..

Memlekette herkes öpüyor, dizel konusunda özellikle bunun sebebi de vergi evet ama yakıtdaki vergi.. 

Elini oynatmadan fırsatçılık yapıyor hepsi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.