Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Alıp Pişman Olanlar

semih yılmaz

Soru

Focus 3 alarak iyi bir seçim yaptığımı düşünerek sürekli kendimi kandırdığımı farkettim. Bence verdiğim paraya değecek bir araba değil.Sebeplerine gelince; 

-Nerdeyse 60000 tl verdiğim full donanımlı arabada park sensörü yok sonradan taktırdım.

-Bu boyutta bir araba için bagajı çok küçük, arkadaşlar gördüğünde dalga geçtiler bu ne böyle polo kadar bagaj diye

-Pek çok ek yerinde hata var tam temas etmiyor

-Şöför kapısının kapı fitili aldığımda atmıştı, değiştirdiler sonra yine attı

-Daha 1 yaşını doldurmamış arabanın direksiyonundaki çakma krom görünümlü kaplama soyuldu kabardı

-Geçenlerde sağ ön çamurluğu vurmuştum amortisor vs aksamı değiştirdiler. Sonra ses yaptığı için gittim amortisor kulesi mi arızalıymış onu da değiştirdiler.Şimdi yine ses yapıyor bilmem bu sefer neyi değiştirirler.Yani anlayacağınız serviste de iş yok

-Sıfır araba aldım arıza çıkarmasın diye en az 10 kere servise gittim böyle bi rezalet var mı 

-2 arkadaşıma da focus aldırmıştım şimdi hem kendim hem de onlar için pişmanım.Keşke golf alsaydım ya da insignia 1.4 alıyordum sonradan vazgeçtim onu alsaydım.

Bıktım servise gidip gelmekten 99 model polom vardı servise bile uğramazdım. Arabamı satışa çıkarıyorum sizce ne kadar eder

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
yahu 2. el araba alan satan insanlara gösterdim , işte bu 1.6 ecoboost diyorum ,, adamlar o ne diyor ... hatta birisi 35 000 tl para verdi , veren yerde mecdiyeköy renault'un 2.el servisi ...  

ben aracımdan memnunum ama , motora geçeceğim için satacaktım , eşime yeni clio , kendimede enduro motor alacaktım , bu sayede focus 1.6 ecoboost'un tr de hiç bilinmediğini ve 2. el değerinin hiç olmadığını anladım , şimdide motor sevdamdan vazgeçtim ...  44 - 45 bin veren bile yok ...  ne verecem , binerim paşa paşa misss .... motorda başka bahara artık ...

İstanbul'da benzinli araca para vereceklerini düşünmekle hata yapmışsın zaten, madem ciddi satacaksın ilan ver :yeah: Uçuk hayal güçlü fiyat yazmazsan gider.

46 bin tl gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

46 bin tl gibi

valla 45'e kadar düştüm , arayana soran yok Yakup :(  bende vazgeçtim artık ...  zaten 2 teker tehlikeli (zühürt tesellisi) ,   18 RS jant alıp , başlıyorum ...  zaten mountune'un çıkardığı parçalar ile iyice gaza geldim , satmayı düşünmüyorum artık ... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

semih beyin bazı görüşlerine katılıyorum.Aracımı aldıktan sonra 400.km de aracta sıkıntı oldugunu farkettım on defa servise gittim su an aracım 14000 km de ve hala aynı sorun devam ediyor. sıfır arac alıyorsun servis-sanayi yollarından kurtulmak için aksine sürekli servis yollarındasın,neyse diyorsun sonuçta kul yapımı hata olabilir.servise gittiğinde bir şey yok deyip gönderdikleri yetmezmiş gibi öyle aptal bahaneler sunuyorlar ki seni aptal yerine koyuyorlar..böylece aldıgın arabadan nefret etmeye baslıyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
semih beyin bazı görüşlerine katılıyorum.Aracımı aldıktan sonra 400.km de aracta sıkıntı oldugunu farkettım on defa servise gittim su an aracım 14000 km de ve hala aynı sorun devam ediyor. sıfır arac alıyorsun servis-sanayi yollarından kurtulmak için aksine sürekli servis yollarındasın,neyse diyorsun sonuçta kul yapımı hata olabilir.servise gittiğinde bir şey yok deyip gönderdikleri yetmezmiş gibi öyle aptal bahaneler sunuyorlar ki seni aptal yerine koyuyorlar..böylece aldıgın arabadan nefret etmeye baslıyorsun.

Nedir sorun ? Başka servise gidin.

Gerçekte sorun olmayabilir ama değil mi sonuçta siz 1 araca biniyorsunuz onlar 100 lerce araca biniyor. Neden aptal diyorsunuz ki ? Anlamak zor uzaktan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

baska sehirdeki bi servise de gittim yakup bey.neden aptal diyorum bu adamlar seni aptal yerine koydugunu zannederek basından savma politikası izliyor.ben aynı sorundan 10 defa geldıysem ve sen bunu beceremedıysen aptal bahaneler uydurmak yerine gerekli yerlerle iletişime gecersin ama öyle bir ugrasları yok.soruna gelince daha önce de bahsetmıstım.benım aracım SAKİN kullanımda 6.viteste özellikle hız 120km/s iken olmak üzere 110km/s-130km/s hızları arasında teklme yapıypr.bu tekleme nasıl birsey derseniz.anlık yakıt kesiyormus gibi,yada aracın yakıtı biterken(özellıkle lpgli araclardaki gibi) yaptıgı teklme gibi 1-2 saniyeliğine arac tekleme yapıp sonra yola devam ediyor.bu sorunu belli periyotta ve benım farkedebıldıgım özel bir durumda yapmıyor.ne zaman neye göre yaptıgı belli değil.özellıkle sehırler arası uzun yolculuklarımda bunu farkedebılıyorum.kimi zaman 500 km kesıntısız yapıyorum hıc yapmıyor,kimi zaman 100kmlık yolculukta defalarca yapıyor.bunun bana ne gibi bir zararı oldugunu sorarsanız kullanımda biesey farkettirmıyor ancak ben bu sorunun basit birseyden kaynaklanmadıgını ve ileride -garanti bittiğinde- somut ve buyuk bir sorun olarak karsıma cıkmasından korkuyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
park asistin ismi var bence,

türkiye şartlarında düzgün çalışmıyo alet,

50 km lik benzin yediydim otomatik park etsin diye bayağıda bi cebelleştiydim ama canı istemeyince park etmiyo işte alet :D

Park assisti bir yıldır her gün kullanıyorum. Bugüne kadar yalnızca 1-2 defa problem yaşadım. Park etmeyi unutturdu bana resmen. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
ben koç ailesinde çalışmıyorum bayisiyim ayrıca bu sizin art niyet anlayışınızla alakalı olsa gerek diye düşünüyorum

burda bana cevap hakkı doğmuş, dün internet bağlantısı yüzünden görmemişim,

rafet bey ben niye art niyetli davrayanım,otokoçu,koç ailesini savunan sizsiniz,insanları küçümser biçimdeki üslubunuzla yazan yine sizsiniz,benim yerime kim olsa size aynı tepkiyi gösterirdi ki nitekimde gösterdiler,

sizin için belki 50-60 binlara para olmayabilir,topluluğun bayisi olarak belki size güzel ikramda bulunulmuş ve belki aracı daha ucuzada almış olabilirsiniz,burası bizi ilgilendirmez

ama kendi adıma konuşacak olursam benim için 50 binlira deli para ve belkide bu forumdaki çoğu insan içinde,belkide kimisi bu parayı toplayıp bu aracı alabilmek için çoluğunun çocuğunun rıskından kesip aldı bu aracı,bilemeyiz

şayet ben müşteriysem satan firmaya herzaman için olumlu yada olumsuz eleştirileride yaparım,ticari mantıkla düşünürsek, para ödüyorum çünkü,bu yapılan eleştirilere ne siz karışabilirsiniz nede bir başkası,o nun yeri burası değil çünkü,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Konuyu okumaya üşenen F3 almaktan vazgeçebilir 10 sayfa olmuş  :kıhkıh:

180'lik EB'ler fiyat/performans olarak mükemmelin ötesinde bence :)

Bence de ama bu kadar yorumdan sonra duyan okuyan herkes bu arabaya öcü gözüyle bakacak.Halbuki bu arabaların şu an için piyasada ne kadar muadili var, olanların ise durumları malum yazık günah neredeyse vebalı diye damga yiyecek 180'likler.1.0 eb'larda çok güzel ama hacime oranla 1.6 eb'lar bence çok çok daha başarılı tüketim yönünden.Şu an kullandığım eb'dan önceki iki aracım 109 luk tit. x tdci idi.Şimdi dizel kullananlar belki de bana kızacak ama 1.6 eb ile yakıt konusunda fark var ama o kadar abartı götürecek kadar tüketim değerlerinde fark yok.Daha önce de forumda yazmıştım motorin temmuz ayında ne kadardı hatırlamıyorum ama ağustosta dizel ile İstanbul-Van arasında toplamda 360 TL eylül ayında ise eb ile 460 TL tüketimim oldu.Hatta dizel ile Anadolu yakasından yola çıktım toplamda 1700 km eb'da ise Avrupa yakasından Bağcılar'dan hareketle 1725 km yol katettim. Ekonomi ve performans isteyen bence eb'dan şaşmamalı.Dizel değerini korur diyenlere bir sorum olacak 70-80 bin km ve üzeri km yapmış hangi dizele gerçek fiyatında rağbet var?Ya garajda bekletip düşük km li dizel diye göğsünü gere gere satacaksın ki dizelden yana işin espirisi kalmayacak ya da benzinli fiyatına belki aşağısına satacaksın.İşte bu ilan dizel ama düşük km de uzun zamandır takip ediyorum hala satılmamış ve yeniden ilana atılmış o kadar fark var mı acaba fiyat olarak, pazarlıkla makul bir fiyata alınabilir bence. 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-acill-hatasiz-yeni-kasa-focus-1.6-tdci-titanium-x-paket-109712386/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

X paket demiş ama değil düz titanium bu araç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
burda bana cevap hakkı doğmuş, dün internet bağlantısı yüzünden görmemişim,

rafet bey ben niye art niyetli davrayanım,otokoçu,koç ailesini savunan sizsiniz,insanları küçümser biçimdeki üslubunuzla yazan yine sizsiniz,benim yerime kim olsa size aynı tepkiyi gösterirdi ki nitekimde gösterdiler,

sizin için belki 50-60 binlara para olmayabilir,topluluğun bayisi olarak belki size güzel ikramda bulunulmuş ve belki aracı daha ucuzada almış olabilirsiniz,burası bizi ilgilendirmez

ama kendi adıma konuşacak olursam benim için 50 binlira deli para ve belkide bu forumdaki çoğu insan içinde,belkide kimisi bu parayı toplayıp bu aracı alabilmek için çoluğunun çocuğunun rıskından kesip aldı bu aracı,bilemeyiz

şayet ben müşteriysem satan firmaya herzaman için olumlu yada olumsuz eleştirileride yaparım,ticari mantıkla düşünürsek, para ödüyorum çünkü,bu yapılan eleştirilere ne siz karışabilirsiniz nede bir başkası,o nun yeri burası değil çünkü,

Beyefendi henüz 30 yaşında değilim öyle bahsettiğiniz gibi bir maddi gücümde yok, eşimle elbirliği yapıp edindiğimiz hala taksitlerini ödemekte olduğum bir aile otomobilimiz var. Ben bütün iletilerimde firmanın kötü fiyat politikasını eleştiriyorum, bunu gizleyebilecek bir güçte yok hepsi yukarıda alenen kayıtlı duruyor... Bu iletilerin hangisinden 50-60 Bin Liranın benim için para olmadığı düşüncesini çıkarabildiniz merak ettim doğrusu.,

Ayrıca böyle bir araca sahip olmak için; sahip olduğum ailemin RIZKINDAN KESMEZDİM !!! O aracı almamayı tercih ederdim.. Bahsettiğiniz gibi forumdaki hiçbir arkadaşımında araç sahibi olmak için ailesinin, çocuğunun rızkından kestiğini sanmıyorum.

Yapılan olumsuz eleştirilere ne siz ne bir başkası karışamaz demişsiniz, eleştiriyi yapan benim zaten, beni yanlış anlamakta ısrar eden deneyimli arkadaşımızın Ford'a söylenen herşeye koruma kalkanı oluşturmasına üzüldüğüm için; eleştirilerim yanlış anlaşılmasın diye bayi olduğumu, koruması gereken biri varsa o da benim olduğumu,  bayisi olduğum firmayı kötülemeyeceğimi fakat buna rağmen fiyat politikasının yanlış olduğunu ve bunun genel kanaat olduğunu belirttim.

Tabi insanlar egolarına göre bazen anlar, bazen anlamak istemez, bazen anlamamış gibi yaparlar, bazen ağız değiştiriverirler, zaten bende öyle demiştim derler... bunda yazışmanın etkisi de büyüktür nihayetinde insanlar jest ve mimiklerini değil kült cümlelerini aktarabiliyorlar. Bende bazı şeyleri ifade ederken forum arkadaşlarımın anlamayacağı dilden telafuzda bulunmuş olabilirim. 

Fakat sizin benim söylediklerimden çıkardıklarınız; suduko bulmacasından, tual üzerine yağlı boya kritiği çıkarmaya benzemiş  :) ben insanları küçümsemişim onlarda bana tepki göstermişler felan...

Ben çok fazla sözü uzatıp arkadaşlarımın huzurunu bozmak istemiyorum, başlıkta yazan konu bu tartışma konusu değil çünkü.. bana söylemek istediğiniz birşey varsa bana yazmayı tercih edebilirsiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Beyefendi henüz 30 yaşında değilim öyle bahsettiğiniz gibi bir maddi gücümde yok, eşimle elbirliği yapıp edindiğimiz hala taksitlerini ödemekte olduğum bir aile otomobilimiz var. Ben bütün iletilerimde firmanın kötü fiyat politikasını eleştiriyorum, bunu gizleyebilecek bir güçte yok hepsi yukarıda alenen kayıtlı duruyor... Bu iletilerin hangisinden 50-60 Bin Liranın benim için para olmadığı düşüncesini çıkarabildiniz merak ettim doğrusu.,

Ayrıca böyle bir araca sahip olmak için; sahip olduğum ailemin RIZKINDAN KESMEZDİM !!! O aracı almamayı tercih ederdim.. Bahsettiğiniz gibi forumdaki hiçbir arkadaşımında araç sahibi olmak için ailesinin, çocuğunun rızkından kestiğini sanmıyorum.

Yapılan olumsuz eleştirilere ne siz ne bir başkası karışamaz demişsiniz, eleştiriyi yapan benim zaten, beni yanlış anlamakta ısrar eden deneyimli arkadaşımızın Ford'a söylenen herşeye koruma kalkanı oluşturmasına üzüldüğüm için; eleştirilerim yanlış anlaşılmasın diye bayi olduğumu, koruması gereken biri varsa o da benim olduğumu,  bayisi olduğum firmayı kötülemeyeceğimi fakat buna rağmen fiyat politikasının yanlış olduğunu ve bunun genel kanaat olduğunu belirttim.

Tabi insanlar egolarına göre bazen anlar, bazen anlamak istemez, bazen anlamamış gibi yaparlar, bazen ağız değiştiriverirler, zaten bende öyle demiştim derler... bunda yazışmanın etkisi de büyüktür nihayetinde insanlar jest ve mimiklerini değil kült cümlelerini aktarabiliyorlar. Bende bazı şeyleri ifade ederken forum arkadaşlarımın anlamayacağı dilden telafuzda bulunmuş olabilirim. 

Fakat sizin benim söylediklerimden çıkardıklarınız; suduko bulmacasından, tual üzerine yağlı boya kritiği çıkarmaya benzemiş  :) ben insanları küçümsemişim onlarda bana tepki göstermişler felan...

Ben çok fazla sözü uzatıp arkadaşlarımın huzurunu bozmak istemiyorum, başlıkta yazan konu bu tartışma konusu değil çünkü.. bana söylemek istediğiniz birşey varsa bana yazmayı tercih edebilirsiniz.

dün yazmıştınızya kendileriyle çelişen insanlar diye, şimdi siz kendinizle çelişiyosunuz ama , dünkü yazdığınızı okuyun isterseniz bi,sonra şimdiki yazdığınızı,neyse ya uzatmaya değmez mutlu seneler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.