Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Alıp Pişman Olanlar

semih yılmaz

Soru

Focus 3 alarak iyi bir seçim yaptığımı düşünerek sürekli kendimi kandırdığımı farkettim. Bence verdiğim paraya değecek bir araba değil.Sebeplerine gelince; 

-Nerdeyse 60000 tl verdiğim full donanımlı arabada park sensörü yok sonradan taktırdım.

-Bu boyutta bir araba için bagajı çok küçük, arkadaşlar gördüğünde dalga geçtiler bu ne böyle polo kadar bagaj diye

-Pek çok ek yerinde hata var tam temas etmiyor

-Şöför kapısının kapı fitili aldığımda atmıştı, değiştirdiler sonra yine attı

-Daha 1 yaşını doldurmamış arabanın direksiyonundaki çakma krom görünümlü kaplama soyuldu kabardı

-Geçenlerde sağ ön çamurluğu vurmuştum amortisor vs aksamı değiştirdiler. Sonra ses yaptığı için gittim amortisor kulesi mi arızalıymış onu da değiştirdiler.Şimdi yine ses yapıyor bilmem bu sefer neyi değiştirirler.Yani anlayacağınız serviste de iş yok

-Sıfır araba aldım arıza çıkarmasın diye en az 10 kere servise gittim böyle bi rezalet var mı 

-2 arkadaşıma da focus aldırmıştım şimdi hem kendim hem de onlar için pişmanım.Keşke golf alsaydım ya da insignia 1.4 alıyordum sonradan vazgeçtim onu alsaydım.

Bıktım servise gidip gelmekten 99 model polom vardı servise bile uğramazdım. Arabamı satışa çıkarıyorum sizce ne kadar eder

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIIGenel Bilgiler" kategorisinden "Focus GarajıFocus IIISorular ve Sorunlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar siz araçlarınızı nereden neye bakarak alıyorsunuz ?

Şu paraya aldım şu bile yok derken önünüzde menü var bunları seçerek alıyorsunuz 60.750 verince araban kendini park ediyor 60.000 de yok.. Ekmek-Köfte olayı aracı kötü yaptığı veya eksi bir yön olduğu nerede görülmüş :) 

Pek çok ek yeri dediğiniz şey işçilik oluyor Fiesta hariç bir çok ford bu konuda süper değil. Ford alanlar bunun için almıyor genelde.

Arıza ise şans işi tamamen geçmiş olsun. 2. el değeri için satış siteleri veya bayiler yol gösterebilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

-Nerdeyse 60000 tl verdiğim full donanımlı arabada park sensörü yok sonradan taktırdım.

47.00 TL'ye Style aldım, ek paketsiz....Bende sensörü geçtim otomatik park bile var...

Sürekli değişen satış politikalarıyla alakalı birşey bu....

-Bu boyutta bir araba için bagajı çok küçük, arkadaşlar gördüğünde dalga geçtiler bu ne böyle polo kadar bagaj diye  

4k sedan benimki. Bagaj gayet yeterli büyüklükte bence....

-Pek çok ek yerinde hata var tam temas etmiyor

Özellikle kontrol etmiştim aldığımda gözüme çarpan bi aksaklık yok ek yerlerinde. Olsa bile araçtan soğutmazdı beni. Sürüş zevki önce gelir benim için...

-Şöför kapısının kapı fitili aldığımda atmıştı, değiştirdiler sonra yine attı

Sizin şanssızlığınız  diyorum :)

-Daha 1 yaşını doldurmamış arabanın direksiyonundaki çakma krom görünümlü kaplama soyuldu kabardı

Garantiden değiştirilebiliyor başıma gelmemesine rağmen sordum bizzat bunu.   :yeah:

-Geçenlerde sağ ön çamurluğu vurmuştum amortisor vs aksamı değiştirdiler. Sonra ses yaptığı için gittim amortisor kulesi mi arızalıymış onu da değiştirdiler.Şimdi yine ses yapıyor bilmem bu sefer neyi değiştirirler.Yani anlayacağınız serviste de iş yok

Bende marşpieli çarpıp kırdım buna rağmen garantiden değiştiler. Kırılmasını ford'a mal edemeyiz.  Sonuçta biz vurmuşuz....

Her servis aynı değildir. Burda iki servis var. Biri için demedikleri kalmadı adamlar çok çok kötüler.  Ben diğer servise gittim hep çok da memnunum. Hangi marka olursa olsun Araştırmak gerek servis işini...

-Sıfır araba aldım arıza çıkarmasın diye en az 10 kere servise gittim böyle bi rezalet var mı 

Elektronik aletlerin hepsi şans işi değil mi.   Aynı ürünü  arkadaşınız alır senelerce sorunsuz kullanır siz alırsınız ilk  haftadan servise gider... Kul yapımı neticede....

-2 arkadaşıma da focus aldırmıştım şimdi hem kendim hem de onlar için pişmanım.Keşke golf alsaydım ya da insignia 1.4 alıyordum sonradan vazgeçtim onu alsaydım.

Araçtan soğumuşsanız değiştirmeniz en hayırlısı olacaktır... 

Sadece tüm Fordlar böyledir mantığı yanlış gelyor bana. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Umarım böyle sorunsuz gider aracınız ama benim gibi sürekli servise gitmeye başlarsanız o zaman küçük sorunlar bile çok büyüyor insanın gözünde. Arabayı alırken gerçekten severek almıştım ama şimdi arabaya bakınca küfür etmek geliyor içimden.En iyisi satıp kurtulmak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

insanın elindekini sevmesi gibisi yok. Sevmemesi cok büyük sıkıntı. Adınıza üzüldüm. Bence tüm bunlar geçecektir.Ben olsam bu noktadan sonra kafaya takmazdim.Basardim kontagi sürer gider zamanı geldiginde bakımlarını yaptırırdım.Orasini burasını kurcalamaz dinlemezdim.Aracinizin öne çıkan üstün yönlerini düşünürdüm. Aksi taktirde araba mi sizi götürüyor yoksa siz mı arabayi ayırt edilemez hale gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Umarım böyle sorunsuz gider aracınız ama benim gibi sürekli servise gitmeye başlarsanız o zaman küçük sorunlar bile çok büyüyor insanın gözünde. Arabayı alırken gerçekten severek almıştım ama şimdi arabaya bakınca küfür etmek geliyor içimden.En iyisi satıp kurtulmak

İnşallah en hayırlısı olur  sizin için, sonuçta keyif almanız önemli araçtan. Bir arkadaşım 1yıl önce insignia  1.4 turbo en donanımlısını aldı 64.000e daha br kaç ay önce ışıklarda vitesi boşa aldıktan sonra tekrar 1e geçmiyodu bayağı uğraştırıyordu  trafik aksıyordu. O da insigniaya soğumuştu o dönem :) Yani tamamen şans işi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bunun işçilik olduğunu biliyorum yakup bey 

Tabiki bende bilmiyorsunuz demedim, global forumda yazıyoruz rahat anlaşılması için çaba sarfediyoruz. Farklı anlaşılabilir çünkü söylediğiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hayırlısı olsun. Ama bana sanki arabayı fazla irdeliyorsunuz gibi geldi. Bilemiyorum arabayı savunma için söylemiyorum. Ben aldım kullanıyorum, orasını burasını pekte kurcalamıyorum, dinlemiyorum. O şekilde davransam bir sürü hata eksik bulabilirim. Ama aynı mantıkla diğer markalarda da pek çok kusur hata bulanacaktır. Özellikle Opeller de aramadığınız kadar çok şikayet var.

Aşağıdaki üç konu hariç yazdıklarınızda arabayla ilgili bir kusur yok bence. Malzemelerin temas konusu bu sınıf arabalarda üç aşağı beş yukarı aynıdır. 

-Pek çok ek yerinde hata var tam temas etmiyor -Şöför kapısının kapı fitili aldığımda atmıştı, değiştirdiler sonra yine attı -Daha 1 yaşını doldurmamış arabanın direksiyonundaki çakma krom görünümlü kaplama soyuldu kabardı
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sağ aks keçesinden bir yılda 6 kez tamirat gördü aracım neredeyse mahkemelik oluyorduk ford otosan ile. kapı fitili bende de 2 kez açıldı ama sorun etmedim. sebebi hava sıcaklığındaki değişimden başka birşey değil.sıcak havada yapıştırılan fitil kışın açılıyor. kışın takıldı benim arabaya şu an hiç sorun yok.  arabamı yinede seviyorum ve aldığıma da hiç pişman olmadım. tabiki araba sizin satmanızda fayda var. ama alacağınız arabada da bu sorunlar çıkabilir. bence önemli olan arabada yol tutuş ve sürüş keyfidir. ikiside focusta var çok şükür. şu an araba alacak olsam yine focuslara bakardım. fanatiklik takım tutar gibi araba tutmak değil. defalarca astra golf honda corolla  ile teste çıktım gerek test aracı olarak gerekse arkadaşlarımın arabası olarak. hiçbirinin direksiyon sistemi f3 gibi değildi. hele golfün direksiyonu çok hissiz gelmişti focustan sonra.  düzeltilemeyen işçilik hatası da yoktur eminim sadece biraz uğraşmak gerekli. tekrar ediyorum araba sizin satın gitsin. aldığınız arabayı da deneyimlerinizi de lütfen bizimle paylaşın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
tek pişmanlığım çift kilitleme ve alarmının olmadığını aracı teslim aldıktan sonra öğrenmemdi :P

51 lira veripte alarmı bile olmayan focusa binmek ne kadar acı  :D

yaramızı deşme şimdi ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.