Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Alıp Pişman Olanlar

semih yılmaz

Soru

Focus 3 alarak iyi bir seçim yaptığımı düşünerek sürekli kendimi kandırdığımı farkettim. Bence verdiğim paraya değecek bir araba değil.Sebeplerine gelince; 

-Nerdeyse 60000 tl verdiğim full donanımlı arabada park sensörü yok sonradan taktırdım.

-Bu boyutta bir araba için bagajı çok küçük, arkadaşlar gördüğünde dalga geçtiler bu ne böyle polo kadar bagaj diye

-Pek çok ek yerinde hata var tam temas etmiyor

-Şöför kapısının kapı fitili aldığımda atmıştı, değiştirdiler sonra yine attı

-Daha 1 yaşını doldurmamış arabanın direksiyonundaki çakma krom görünümlü kaplama soyuldu kabardı

-Geçenlerde sağ ön çamurluğu vurmuştum amortisor vs aksamı değiştirdiler. Sonra ses yaptığı için gittim amortisor kulesi mi arızalıymış onu da değiştirdiler.Şimdi yine ses yapıyor bilmem bu sefer neyi değiştirirler.Yani anlayacağınız serviste de iş yok

-Sıfır araba aldım arıza çıkarmasın diye en az 10 kere servise gittim böyle bi rezalet var mı 

-2 arkadaşıma da focus aldırmıştım şimdi hem kendim hem de onlar için pişmanım.Keşke golf alsaydım ya da insignia 1.4 alıyordum sonradan vazgeçtim onu alsaydım.

Bıktım servise gidip gelmekten 99 model polom vardı servise bile uğramazdım. Arabamı satışa çıkarıyorum sizce ne kadar eder

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
acısı hala geçmedi kubilay hoca :D

bugün farkettim ekzos susturucusu kabak gibi dışarda, susturucunun gözükmesini engelleyen tampona bağlı muhafazada yok :D

maalesef ama dünyanın sonu da değil ya :P  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford; focus3, yeni fiesta, yeni c-max araçlarını piyasaya sürerken köklü değişiklikler yaparak sürdü, birazda cesur davranıp fiyat politikasını değiştirdi, bana volkswagen olmaya çalışıyor gibi gelmiştir hep, şimdi donanım ve kalite olarak ( peugeot,renault,citroen,toyota,hyundai gibi) diğer markalarla kıyaslarsanız Ford kesinlikle daha kaliteli donanımlı ve teknolojik araç üretiyor ama fiyat konusunda fazla ekabir!! Ben geçen hafta bir Ford yetkili satıcısına herkes fiyat düşürürken siz yükseltiyorsunuz çok enteresan dedim, adam bana şunu söyledi ne focus eski focus ne c-max eski c-max... 3 hafta önce 61.000 TL olan c-max yılbaşı arifesinde 64.770 TL ,,,demek ki satıyorlar... 

Halbuki fiyatları makul olsa tit.x tdci focus 50-52 Bin TL olsa kimse bu tarz aldım da park sensörü yoktu, kapısı bozuldu diye veryansın etmez, bende yaklaşık 60.000 TL verdim geçen sene, park sensörünü kendim taktırdım ama keşke 800 TL fazla verip park asistli alsaymışım dedim. 

Müşteriye bunları düşündürene kadar aracın fiyatını olması gereken seviyede tutmaları lazım. Adamlar 59.500 TL ye confort TSI passat verelim diyorlar Volkswagen bile indirime giriyorsa Fordun ki artistlik bence  :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
park asistin ismi var bence,

türkiye şartlarında düzgün çalışmıyo alet,

50 km lik benzin yediydim otomatik park etsin diye bayağıda bi cebelleştiydim ama canı istemeyince park etmiyo işte alet :D

Asisti hikaye hoca sensörleri iyi arabanın, benim sonradan takılanlar Allah'a emanet canı isterse ötüyor, istemeden de ötüyor  :P

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup beye katılıyorum ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı..bazı sorunlar para ile  çözülebilir. Mesela ben araba alırken ihtiyaçlarım doğrultusunda aldım..bana tahsisli bir iş yeri arabam var  f3 ü sadece hafta sonları kullanıyorum bundan dolayı ki benzinli aldım..Az km yaptığım için ..Bagaj konusunda da belki bir linea kadar bagajı yok ama ben yalnız yaşayan biri olarak bana gayet ideal geldi..Bazı aksaklıklar mekanik problemler şans işi olsa gerek..geçen bir arkadaşıma Q7 aldık onda bile sıkıntılar yaşandı..Bence siz arabadan soğuduysanız aracınızı en uygun fiyata satıp ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda bir araba alın ..Maliyetini de artık siz araştırırsınız..Size bol şanslar..

oğuz mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Ford; focus3, yeni fiesta, yeni c-max araçlarını piyasaya sürerken köklü değişiklikler yaparak sürdü, birazda cesur davranıp fiyat politikasını değiştirdi, bana volkswagen olmaya çalışıyor gibi gelmiştir hep, şimdi donanım ve kalite olarak ( peugeot,renault,citroen,toyota,hyundai gibi) diğer markalarla kıyaslarsanız Ford kesinlikle daha kaliteli donanımlı ve teknolojik araç üretiyor ama fiyat konusunda fazla ekabir!! Ben geçen hafta bir Ford yetkili satıcısına herkes fiyat düşürürken siz yükseltiyorsunuz çok enteresan dedim, adam bana şunu söyledi ne focus eski focus ne c-max eski c-max... 3 hafta önce 61.000 TL olan c-max yılbaşı arifesinde 64.770 TL ,,,demek ki satıyorlar... 

Halbuki fiyatları makul olsa tit.x tdci focus 50-52 Bin TL olsa kimse bu tarz aldım da park sensörü yoktu, kapısı bozuldu diye veryansın etmez, bende yaklaşık 60.000 TL verdim geçen sene, park sensörünü kendim taktırdım ama keşke 800 TL fazla verip park asistli alsaymışım dedim. 

Müşteriye bunları düşündürene kadar aracın fiyatını olması gereken seviyede tutmaları lazım. Adamlar 59.500 TL ye confort TSI passat verelim diyorlar Volkswagen bile indirime giriyorsa Fordun ki artistlik bence  :)

Ben bu satış elemanlarını yetkili olsam ilk işim kapı dışarı etmek olurdu.

Saçmalıyor bildiğin.  Ford değil fiyat problemi otosan'da.. avrupa'da fiyatlar aynı devam ediyor eskisinden farkı varmış o bu varmış, atmasınlar üretim maaliyetine baksınlar önce..Ne fark varmış ? Otosan kazıklıyor bildiğin bukadar basit firmalar birbirine benzemeye ihtiyacı yok ikiside köklü birbirinden güçlü zaten.. 

Buarada satmıyorlar doğru dürüst araba, sadece fiesta ve c-max götürüyor focus ismini devam ettiriyor ahım şahım satışı  yok. Fiyatı yüksek.. Ford'un sorunu değil otosanın sorunu, o da diyorki ben toplam satışıma bakıyorum.. Bizde peki diyoruz, keyfine uyan alıyor anlayacağınız ..

Çok yüksekmiş bu sınıfa göre olayları bitti artık b sınıfında 40 milyara adam gibi bişey alamıyorsun c'de 50 oldu mu oooov diyorlar :D:zha:

Ötv-kdv bindirgesine laf yok

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Focus 3 alarak iyi bir seçim yaptığımı düşünerek sürekli kendimi kandırdığımı farkettim. Bence verdiğim paraya değecek bir araba değil.Sebeplerine gelince; 

-Nerdeyse 60000 tl verdiğim full donanımlı arabada park sensörü yok sonradan taktırdım.

-Bu boyutta bir araba için bagajı çok küçük, arkadaşlar gördüğünde dalga geçtiler bu ne böyle polo kadar bagaj diye

-Daha 1 yaşını doldurmamış arabanın direksiyonundaki çakma krom görünümlü kaplama soyuldu kabardı

-Geçenlerde sağ ön çamurluğu vurmuştum amortisor vs aksamı değiştirdiler. Sonra ses yaptığı için gittim amortisor kulesi mi arızalıymış onu da değiştirdiler.Şimdi yine ses yapıyor bilmem bu sefer neyi değiştirirler.Yani anlayacağınız serviste de iş yok

-Sıfır araba aldım arıza çıkarmasın diye en az 10 kere servise gittim böyle bi rezalet var mı 

-2 arkadaşıma da focus aldırmıştım şimdi hem kendim hem de onlar için pişmanım.Keşke golf alsaydım ya da insignia 1.4 alıyordum sonradan vazgeçtim onu alsaydım.

Bıktım servise gidip gelmekten 99 model polom vardı servise bile uğramazdım. Arabamı satışa çıkarıyorum sizce ne kadar eder

Şahsen araç alırken artısını eksisini iyi hesaplarım.Son 1,5 yıl içerisinde 6. focusumu aldım 4 tanesi f2.5 hepsi titanium x paket (ikisi benzinli, ikisi dizel olmak üzere) ikiside f3 biri düz titanium şu an ise titanium x paket otomatik park -ön arka sensörler-katlanır ayna vs vs var.Baktım ki düzü beni açmadı başka sebeplerimde vardı sattım gitti.Her yeni araç aldığımda bu sefer başka olacak diye niyetleniyorum ama ibre yine focusu gösteriyor.Golf ne kadar donanımlı olursa olsun şekilden kaybetmiş hans veya helmut nasıl kafamda klasik Alman ismi olarak yer etmiş ise golfün şahsen bende ki yeri aynı.İnsignia görünüm olarak çok güzel ama motoru hakkında pek bilgim yok Opel eski  motoru bu arabaya uyguladı mı bilmiyorum ama neticede D segmentinde bir araç.Benim sadece kızdığım konu Avrupa ve Amerika'dan çook sonra donanımların taksit taksit gelmesi.Arabayı alıyorsun full donanımlı diye kısa zaman sonra şu paket bu paket diye eksik kalıyorsun Otosan politikaları yüzünden.Hoş Otosan'ın politikalarını şeytan bile anlamış değil  :kıhkıh:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otosan kazıklıyor bildiğin bukadar basit firmalar birbirine benzemeye ihtiyacı yok ikiside köklü birbirinden güçlü zaten.. 

Ben dünyada ne yapıyorlar bilmiyorum, Türkiye'de yaşadığımız için Otosan değil de Ford diye anıyoruz,, burdaki fiyatları biliyoruz, bence tek kelimeyle şımarıklık, 2006 focusum varken heryer focustu, 10 dk da sattım diye yine focus aldım, çok yol yaparım, 1 senedir daha arabamdan 50 tane görmedim... bu kez satarken zarar edeceğiz anlaşılan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Arabayı alıyorsun full donanımlı diye kısa zaman sonra şu paket bu paket diye eksik kalıyorsun Otosan politikaları yüzünden.Hoş Otosan'ın politikalarını şeytan bile anlamış değil  :kıhkıh:

Focus 3'de otosan oldukça cömert ve istekli davrandı. Hangi donanım rakiplerinde vardı ilk geldiğinde ? Ayrıca avrupa'da ne varsa bizede sunulmaya başladı.

Abd'den avrupa'ya geçiş veya yeni donanımların focus'a eklenmesinde otosanın hatası olduğunu düşünmüyorum özellikle focus 3'de hiç böyle birşey düşünmüyorum.

Kaldıki b-max ve Makyajlı Fiesta ardından gelecek olan kuga ve mondeo doğrular nitelikte dolu olduğu gözleniyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Ben dünyada ne yapıyorlar bilmiyorum, Türkiye'de yaşadığımız için Otosan değil de Ford diye anıyoruz,, burdaki fiyatları biliyoruz, bence tek kelimeyle şımarıklık, 2006 focusum varken heryer focustu, 10 dk da sattım diye yine focus aldım, çok yol yaparım, 1 senedir daha arabamdan 50 tane görmedim... bu kez satarken zarar edeceğiz anlaşılan.

Tamam da ford vw'e benzemeye çalışıyor cümlesi doğru mu ? 

Ayrıca değer kaybetmesini istemiyorsanız fiyatın yüksekliğinden rahatsız olmamanız gerekli. Zarar edip etmeyeceğinizi şuan anlamanız mümkün çok merak edilen birşey değil, zarar etmezsiniz . 2006'da heryer focus'tu çünkü çok ucuzdu dizel furyası onunla başlamıştı rakiplerinin eli güçlendi kötü araba kalmadı haliyle pasta payı daraldı.. Bunları böyle düşünelim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamam da ford vw'e benzemeye çalışıyor cümlesi doğru mu ? 

Ayrıca değer kaybetmesini istemiyorsanız fiyatın yüksekliğinden rahatsız olmamanız gerekli. Zarar edip etmeyeceğinizi şuan anlamanız mümkün çok merak edilen birşey değil, zarar etmezsiniz . 2006'da heryer focus'tu çünkü çok ucuzdu dizel furyası onunla başlamıştı rakiplerinin eli güçlendi kötü araba kalmadı haliyle pasta payı daraldı.. Bunları böyle düşünelim. 

Evet bugün istediğiniz araba ellerinde yoksa 1000 TL kapora alıp 3 ay sonra kaç para olursa onu vereceksin diyen vw'nin yaptığıyla c segmenti focus arabasına 60000 TL den fazla para isteyen Otosan'ın şımarıklığı aynı düzeyde bence, fiyatının yüksek olması 2. elinin fiyatını koruduğu anlamı taşımıyor bence, en azından ford için öyle, benim aracıma takasta 48-50 bin TL diyorlar... sonuç önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Evet bugün istediğiniz araba ellerinde yoksa 1000 TL kapora alıp 3 ay sonra kaç para olursa onu vereceksin diyen vw'nin yaptığıyla c segmenti focus arabasına 60000 TL den fazla para isteyen Otosan'ın şımarıklığı aynı düzeyde bence, fiyatının yüksek olması 2. elinin fiyatını koruduğu anlamı taşımıyor bence, en azından ford için öyle, benim aracıma takasta 48-50 bin TL diyorlar... sonuç önemli.

Sonuç önemli evet, satışa koydunuz mu? Takas ile mal değerlendirilir mi ? 60 bin tl'de veririm takasta.. 

Kazası yoksa 52 civarı gitmesi gerekiyor ilan verin satılmazsa konuşalım değer kaybını. 

C segmenti olayına çok takılıyor millet hangi c sınıfında sunduğu şey var araçta, alma sende 60 binliğini şimarıklık olayını anlamadım. 

Git en fullünü al sonra pahalı diye dert yanmak nedir yani ?  40 bin tl'ye de satıyor bu arabayı, ee bu b sınıfından ucuz oldu ? öyle değil mi ? şimarıklığın tersi nedir ? Ekmek - Köfte bukadar basit. Full araçların satışı %5 i geçmiyor o yüzden bunlara fazla takılmayın sunulması sunulmamasından herzaman iyidir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.