Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.0 Ecoboost 125 Ps Sedan Style Doğru Tercih Mi?

Sedar E.

Önerilen Mesajlar

benzinli fabrika verisi dizel focus 4,5 litre benzinli 5,1 litre arada birde litre farkı var bunlarıda katarsak ecoboost 1.0 1000km de 45 tl fazla yakıyor birde yılda 350 tl vergi avantajı var e.b un bu 350 tl ye de ecoboost benzinli- dızel yakıt masrafı farkına verirsek her depoda yani her depoda 45 tl sini verirsek 8000km ye kadar dizel-eb 1.0 benzinli yakıt masrafı aynı olur birde şu var alırken 10bin lira daha pahalı dizel .tamam saterkende bu farkı elde edebiliriz ama 10 bin lirayı bulmaz bu fark 7-8 bin olabilir..onun yerine 10 bin lirayı bankaya yatırsak ayda 100tlpara getirir birde bu durum var .ekonomik olarak e.b 1.0 dizelden karlıdır.hesabı doğru yaparsak ama dizelin sürüş keyfi ve performansı e.b 1.0 a göre daha güzeldir bu da ayrı bir konu .benzinlide daha sessiz çalışır tabi o da ecoboostun avantajı...eskiden dizel -benzinli farkı 5bin tl civarıydı bayagı bir karlı oluyordu ama şimdi 10 bin lira fark var..bu 10 bin lirayı farklı değerlendirsek benzine verdiğimiz fazla paradan daha fazlasını çıkarır.ama bende araç almış olsam ya 1.6 E.B. yada dizel alırım çünkü performansı daha iyidir e.b 1.0 dan ama fazla performansa önem vermeyen birisi için en güzel tercih 1.0 e.b olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence golf duygu focus mantık ile alınacak araç focus golften daha mantıklı bir araç çünkü hem bakımı ucuz mesela ben focus e.b 1.6 yı 200tl ye bakım yaptırıyorum yetkili serviste, arkadaşım golf ten daha alt sınıf olan polo yu 385 tl ye yaptırıyor , hem parçası ucuz arada bayağı fark var ...ford ,vw servisinden parca sorabiliir isteyenler .hemde focusun 2.eli çok iyi ve değerli piyasada 2.eli en çok satılan araçlardan biridir galericilerden öğrenebilir 2.el piyasasını isteyen arkadaşlar birgün bi galeriye gitmiştim adam bana 100 tane focus 100 tane megane getir hepsini alırım dedi.piyasada en çok bu iki araç gidiyor dedi.hem yakıt tüketimi daha az golften hemde bagaj hacmi olarak daha geniş ,iç hacimleri ise birbirine yakın araçlar güvenlik ve saglamlık kalite olarak ise iki araçta hemen hemen aynı değerde araçlar o yüzden burada mantık olarak focus daha mantıklıdır ama olaya duygusal bakarsak golf daha ağır basar kasa yenilemiş bir araç piyasaya yeni çıkıyor biraz daha prestijli gelebilir insanlara ...tabiki golfte çok güzel bir araç sağlam konforlu donanımlı her iki araçta güzel eş değer araçlar . performans olarakta 1.2 golf ile 1.0 focus yakındır birbirine ... sonuç olarak bence 1.0 E.B, golf 1.2 ye göre mantıklı bir tercih olmuştur ama golf alanada niye aldın denilmez golf te çok güzel bir araçtır en sonda zevkler ön plana girer burda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çe3kmiyen,rampada gaza yüklendiren,yazılımı nedeniyle de özellikle torkunda oynama yapıldığı için kalkışlardabaygınlık geçiren benzinli arabaya binerseniz performans beklentiniz olmasa bile saçınızı başınızı yolarsınız...1.0 eb öyledir demiyorum ama öyle ise o belirttiğiniz 10 bin tl lik fark neden olduğunu size gösterir...Haaa...Klima açıkken dizelde de rampada baygınlık oluyor ama en azından hareket ediyorsunuz benzinli bir arabada rampada kalırsınız....Gidin rampada klimayı açın ve hareket ettirmeye çalışın arabayı 1.0 eb ile,arabayı kaldırabiliyorsanız düşünebilirsiniz almayı...İşte size formül....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu aracın 125 ps lik gücü ve tam gazda 200nm torku var ben çekmeyeceğini veya rampada bayılacağını sanmıyorum tabiki dizelin sürüş performansını vermez ama yinede üzmez rampada ...

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu aracın 125 ps lik gücü ve tam gazda 200nm torku var ben çekmeyeceğini veya rampada bayılacağını sanmıyorum tabiki dizelin sürüş performansını vermez ama yinede üzmez rampada ...

Umarım öyledir....1.0 motorsiklet motorunu arabaya koyup torkunu da turboyla arttırmışlar işte....Ben benzinli arabaya binmem,hele ki o araba 1300 kg ağırlığındaysa 1.6 EB motordan aşağı hiçbir motor o arabayı ivmelendirmez....Alacaksanız 1.6 EB motor alın,yada gidin dizel alın....Benim tavsiye bu....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çe3kmiyen,rampada gaza yüklendiren,yazılımı nedeniyle de özellikle torkunda oynama yapıldığı için kalkışlardabaygınlık geçiren benzinli arabaya binerseniz performans beklentiniz olmasa bile saçınızı başınızı yolarsınız...1.0 eb öyledir demiyorum ama öyle ise o belirttiğiniz 10 bin tl lik fark neden olduğunu size gösterir...Haaa...Klima açıkken dizelde de rampada baygınlık oluyor ama en azından hareket ediyorsunuz benzinli bir arabada rampada kalırsınız....Gidin rampada klimayı açın ve hareket ettirmeye çalışın arabayı 1.0 eb ile,arabayı kaldırabiliyorsanız düşünebilirsiniz almayı...İşte size formül....

Bora forumda "kaldıramıyorum - silkeliyorum" şikayetlerine bakarsan %90'ı dizel.

Bu arada sen EB'lardan birini kullandın mı hiç?

Daha klimanın aracı bayılttığına şahit olmadım, çalıştığını bile fark etmiyorum.

Ayrıca dip gazda kompresör devreden çıkıyor.

Boş bir zamanda git bir 1.0EB kullan, ne kadar akıcı, sessiz ve yumuşak bir motor olduğunu gör, sonra yazmaya devam et...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada 1.6 EB kullandım gayet güzeldi,1.6 EB ye bişey demiyorum zaten yazdıklarıma bakarsanız....Cem Bey....Sizin arabanız 1.6 EB idi dimi? 1.0 alan arkadaşlarında 1 sene sonraki yakıt yorumlarını okuruz beraber :)) Dizeli kaldıramayanlarda beceriksizliklerinden kaldıramıyordur ben nasıl kaldırıyorum ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 eb motor , eski teknoloji 2.5 motor kadar güç üretip yüksek performans verebiliyorsa 1.0 eb unda iyi bir performans vereceği kesin

.teknoloji sürekli gelişiyor .bu eb 1.0 motorun 180 ps ligini geliştiriyor ford muhendisleri.yani aracı kullanın ondan sonra fikir beyan edin derim .ben focuslarin hiç bir modelinde klimanın performansı etkilediğini görmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim arabamda klima performansı yarıya kadar düşürüyor,özellikle rampada..Klimayı açın rampada arabayı kaldırmaya çalışın bakiim etkiliyormu etkilemiyormu görün..Düz yolda pek farkedemeyebilirsiniz....Klima arabanın gücünü alıp götürüyor.....EC 1.0 almayın diyorum fdaha da bişey demiyorum arkadaşa..Sizler alın diyorsanız ve o da almışsa geçmiş olsun Hayırlı Uğurlu olsun...:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben daha önceki dizel focus aracimla klimalı açık veya kapalı aynı hızda cikiyordum rampayi .siZin aracınız sorunlu o zaman rampada yarı yarıya etkiliyorsa performansi

Hiç bir sorunum yok,aynı hızla çıkıyordum diyosun bak...Sen dur o rampanın ortasında sıfırdan hareket ettir arabanı kardeşim,o zaman görürsün etkiliyor mu etkilemiyor mu..Senin eb da da aynı şey olur...Gereksiz benim arabam iyi muhabbeti yapmayalım şimdi....Benim arabamda da hiçbir sorun yok ayrıca gaaayet memnunum gayet rahatım ve gayet huzurluyum....Bakımlarını güncellemlerini ve her türlü sorununu anunda yapptırtır çözdürürüm hiçbir önemli sıkıntı da yaşamadım arabamda....Ama arabamın eksiklikleri neyse onu da yazarım,aşağı tarafımı vermeyeyim rezil olurum korkum yok....Bilmem anlatabildim mi.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten yokuş çok uzun olduğu için araç iki durumda da aynı prformansi veriyor hiç bir performans kaybı yok.yokuşun sonuna kadar eğer klima etkilese yokuşun ilerleyen kısmında çekiş düşer ..sizin arabada sorun yoksa eğer performans kaybıda yoktur arabada.eğer performans farkı varsa yarıya kadar sorun vardır.ben sizin dediklerinize göre araç sorunlu diyorum .

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakıttan taviz verirseniz klima açık kapalı farketmez heryerde çeker araba..

vites düşürüp devir ykseltmek yeterli olur. ben konyadan bodruma giderken 6.8, dönerken 7 litre ile döndüm

1.4 97 bg hyundai accent era ile klima açık..2 mola ile 700 km yi 9.5 saatte gidiyorum. hiç acımadan 3. viteste

4000 devirle 80 veya 90 sanırım tırmandım rampaları 3 senedir.. birde 4700 devirde 128 tork üreten bir araçtan bahsediyorum..

bende 1.0 alacağım kronik bir arızası çıkmasın yeter. motordan memnun kalacağıma inanıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.