Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastiklerimizin Fiyatları

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

Yine lastik degistirme zamani geldi.Birde sizlere sorim dedim.Bu hafta hem yaz lastigi hemde ucuz olur dige kis lastigi alicam.

Ilk lastiklerim michelindi super kurtkoy yollari sayesinde 4 lastigimde balon yapmisti yani uzak duruyorum.Bir sonrakileri dunlop aldim son derecede memnun kaldim ne balon vardi nede asiri bir lastik gurultusu.Alicagim lastik sert ve v tipi olmasi lazim.

Kis lastigini ilk defa alicam.Acikcasi hic bir fikrimde yok.Hergun istanbul park`in oraya gidiyorum malum orasida allahin dagi bana karda buzda en iyi tutunmayi saglicak lastik lazim.

Onerileriniz nelerdir. :)

ben tam anlamadım kış lastiğini şimdimi alıp takıcaksınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@, Tabiki hayir.  :D  Suanki lastikler bitti yaz lastigi alicam hazir bunlari alirken kis lastiginide alim diyorum hem sezonu olmamasindan hemde birdaha lastikle ugrasmamak icin alip depoya aticam.Zaten 4 tanede teneke jant alicam onlara takip kis geldiginde tenekelerle gezicem sok tak ugrasmamak icin.Biliyorum cok usengecim. :D  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@, Tabiki hayir. :D Suanki lastikler bitti yaz lastigi alicam hazir bunlari alirken kis lastiginide alim diyorum hem sezonu olmamasindan hemde birdaha lastikle ugrasmamak icin alip depoya aticam.Zaten 4 tanede teneke jant alicam onlara takip kis geldiginde tenekelerle gezicem sok tak ugrasmamak icin.Biliyorum cok usengecim. :D

Hayir asla usengwc degilsin. Bence olmasi gerekli bir sey. Lastiklerin sokulup takilirken cok zarar gordugunu dusunuyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Kazımkarabekir caddesinde fiyat aldım 2-3 yerden.

ortalama olarak: 

Conti 5 sport mu normal mi bilmiyorum 190

Conti cpc5 185

Goodyear EfficientGrip 190

Goodyear EfficientGrip Performance 200--nakit 180

2 efficientgrip aynı mı bilmiyorum pek bilgili değillerdi. En son uğradığım yer efficientgrip artık üretilmiyor dedi.

İnternet fiyatlarına gelirsek:

Pirelli P7 Cinturato 205/55 R16 91 W--- 189tl

Goodyear Efficientgrip Performance 205/55 R16 91 V--- 180tl- 201,60 TL-206,00TL

Goodyear Efficientgrip Performance 205/55 R16 91 W---201,3tl-215,20 TL

Goodyear EfficientGrip 205/55 R16 91 W---221tl-214,00TL

Continental ContiPremiumContact 5 205/55 R16 91 V---175tl-208,00TL

Michelin PILOT SPORT 3 205/55 R16 91 W ---228 tl

Michelin 205/55R16 91V Pilot Sport 3 GRNX Lastik ---235,00TL

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastik düşünene bir önerim var. Eğer worldcardınız varsa 500 TL üstü alışverişe hepsiburada.com 100 TL world puan veriyor. Ben golfe 205 55 16 nokian WRG2 kış lastiği aldım dün akşam tanesi 189 TL 12 taksit ki worldpuan da hesaba katılırsa  tanesi 164e gelecek. 

Yalnız bugün son gün. Lastik almayı düşünenin worldcardı da varsa hepsiburadacom a bakması lehine olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mertcan Çelik,

fiyatlar hep 205 için sanırım ve normal fiyatlar.. biraz indirimli sayılablir şöyle ki, son dönemde petrol e gelen zamma bakıldığında lastiklere zam gelmemiş. yeni sezon kış lastikleri bayağı zamlı olur, ağustos-eylül de yeni hammadde fiyatları ile üretilecekler.

215 lastikler 270-320 arası

desen değiştirip efficientgrip compact ve performance çıkmış..

asıl iyi lastiği exellence ama burada zor bulunuyor veya yok

http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/?result=false

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne için ne verildiğine bakmak lazım. Ben şehir içinde kullanıyorum, görünüşü pek umurumda değil, sesi umrunda değil, yol tutuşu, fren mesafesi ve babamlar da kullandığı için yağmurda düzgün olması lazım.

Değeceğine inanırsam gider 215 alırım da şu an bence değmez.

Akşam bir daha bakınırım. Hiç km başına kuruş olarak düşünmemiştim mesela :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne için ne verildiğine bakmak lazım. Ben şehir içinde kullanıyorum, görünüşü pek umurumda değil, sesi umrunda değil, yol tutuşu, fren mesafesi ve babamlar da kullandığı için yağmurda düzgün olması lazım.

Değeceğine inanırsam gider 215 alırım da şu an bence değmez.

Akşam bir daha bakınırım. Hiç km başına kuruş olarak düşünmemiştim mesela :)

bende vermem diye düşünüyordumda bir lastiği 5 sene kullanınca senede 100tl bile etmiyor diye veririm diye başladım senin içinde kmye çevirdim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir iki not:

1. Fabrika çıkışı 205/55-16 donatılmış araçlar da var, Türkiye'ye muhtemelen gelmedi ama üretimde var. Yani üreticinin uygulamadığı bir ebad değil.

2. Sport Contact, Pilot Sport gibi daha performanslı araçlar için üretilmiş lastikler yol tutş uğruna ömürden taviz verirler, şehirde kullanılacak bir araba için hangisi önemli kullanıcı karar verecek.

3. 205/55-16 kullanılırsa yaklaşık -%2 sapma olur, yani km sayacı o kadar eksik yazar ve 100 km/h hız gösterdiğinde aslında 98 gidiyor olursunuz. Bu hatayı serviste IDS üzerinden lastik ebadını tanımlayarak düzeltmek mümkün (=kalibrasyon)

@Mertcan Çelik, ben senin yerinde olsam GoodYear Efficientgrip Performance alırdım, kriterlerine uygun. http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2013-Test-World-Summer-Tyre-Test.htm

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.