Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bakımdan 4000Km Sonra Yağı Değiş Uyarısı ???

Hikmet Duran

Soru

15000 bakımını yetkili serviste yaptırdım, araç şimdi 19000 kmde bugün yağ değişim zamanı uyarısı verdi, bu durum normal midir bir sorun belirtisi midir?

Yağ değişimi için marka yağ önerisi olan var mı? Sesi de azaltacak bişeyler varsa söyleyin lütfen, malum kış geliyor, opetin mazotu da sesi arttırıyor iyice...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bugün Custom’ın da aynı uyarıyı verdiğini gördüm. Bunlar yerli malın üretiminde de yağ değişimi bize göre kodlamamış. 20 bin veya 1 yıl olmadan uyarıyı vermiş. İlk sayfadaki yönlendirme ile sorunsuz şekilde yazı gitti. 

Gaz+Fren sonrası biraz beklemek gerekiyor anında yazı çıkmıyor tek nokta o. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bugün Custom’ın da aynı uyarıyı verdiğini gördüm. Bunlar yerli malın üretiminde de yağ değişimi bize göre kodlamamış. 20 bin veya 1 yıl olmadan uyarıyı vermiş. İlk sayfadaki yönlendirme ile sorunsuz şekilde yazı gitti. 

Gaz+Fren sonrası biraz beklemek gerekiyor anında yazı çıkmıyor tek nokta o. 

Yazı hemen çıkmıyor zaten 15 sn filan sonra çıkıyor. Yazı çıkınca sıfırlama tamamlanmış oluyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Yazı hemen çıkmıyor zaten 15 sn filan sonra çıkıyor. Yazı çıkınca sıfırlama tamamlanmış oluyor. 

Yazayım dedim ? Ben daha erken gelir diye umuyordum 5-6 sn gibi. Umudumu kesiyordum ki geldi yazı. O da İngilizceydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok komik bu FORD.

2 hafta önce bakıma girmeme rağmen dün gene bu uyarıyı verdi ? 

Araba 40000de. Bugün uyarıyı kaldırayım dedim ancak herhalde yazılım falan değişikliği olmuş. Daha önce son aşamadan onaylamak için gereken OK tuşuna basmaya artık gerek kalmamış. 

Yani kontağı aç, fren ve gaz pedalına aynı anda bas, bir süre "oil reset progress" gibi bir yazı çıkıyor. Sonra da "oil reset complete" gibi bir şey yazıyor ve OK tuşuna basmadan normale dönüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar merhaba

dizel focus3 de yağ bakımından sonra fren ve gaza basarak sıfırlıyorduk benzinli ti-vct yeni focusumda olmadı. acaba benzinlilerde yokmu sıfırlama yoksa farklı bir yöntemmi var? 

Kağan Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.