Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bakımdan 4000Km Sonra Yağı Değiş Uyarısı ???

Hikmet Duran

Soru

15000 bakımını yetkili serviste yaptırdım, araç şimdi 19000 kmde bugün yağ değişim zamanı uyarısı verdi, bu durum normal midir bir sorun belirtisi midir?

Yağ değişimi için marka yağ önerisi olan var mı? Sesi de azaltacak bişeyler varsa söyleyin lütfen, malum kış geliyor, opetin mazotu da sesi arttırıyor iyice...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar biraz daha açıklayıcı bilgi verir misiniz? 1)Kontak hangi konuma getirilmeli(I-II-III ?) 2)fren ve gaz pedallarına hangi şiddette basmalıyız?dip gaz mı mesela? 3)ne kadar süre bu pozisyonda beklemeliyiz?   Bunlara cevap verirseniz benzer durumdaki arkadaşlar için daha sağlıklı olacaktır.Cevaplarınızı bekliyorum

Benim aracımın donanımı titanium olduğu için kontak konumu diye bir şey yok.

Ancak tahminim,

1- Gaza ve frene sonuna kadar basıp

2- Basılı haldeyken kontak sıfır konumundayken göstergedeki ışıkları vs yakıncaya kadar açın.

3- bekleyin (5-10 sn. kadar) ve oil reset gibi bir yazı çıkması gerekir.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracımın donanımı titanium olduğu için kontak konumu diye bir şey yok.

olmaz olurmu, 3 konumu var

1 kapalı

2 kontak açık

3 marş

:) yani debriyaja basmadan düğmeye basınca 2 konumuna almış oluyorsun veya stop ettirince 2 konumunda kalmış oluyor. zaten normal kontakta marş sonrası 2 konumuna döner :)

bu işlem içinde 2 konumu lazımdır diye düşünüyorum yoksa deli gibi bağıracak araba :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sabırla denendi ve başarıldı :)

Önce kontağı ışıkların yandığı evreye getirdim.Sonra önce Fren ardından gaza sonuna kadar bastım.(dip gaz)..en az 10 sn felan bekledim.Ekranda oil reset yazısı çıktı ama direksiyonun solundaki ok tuşuna basmam yönünde bir komut alamadım bende bastım yazıda bi değişiklik olmadı biraz daha pedallara basılı tuttum ve bıraktım.Artık motor yağı değişim zamanı diye bir uyarı almıyorum.Sanırım oldu.:).Teşekkürler yol gösteren arkadaşlara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence bir telefon açin ustaya sorun. Belki de sizde farklidir bilemezsiniz. En azindan bur sorun olursa allah korusun arac yatak sarar yag lambasi yakar vs sorunluluk serviste olur.

Öyle bi durumda zaten silinmez ve kırmızı yağ lambası yakar. Bu sadece kmye bağlı uyarı.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar araç 2014 focus tdı style  ortalama 3-4 ayda bir sürekli yağ değişim uyarısı veriyor. serviste bir sorun olmadığını söylüyorlar. yaklaşık 7 kez uyarı kapattılar. 

aracı yüksek devirle  en az 15-20 dakika kullanmamı istiyorlar.  şehir için dur kak kullandığı için böyle bir uyarı çıkıyor dediler. 

uzun yol kullanmamı istiyorlar. Mantıklı bir açıklaması nedir sizce

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3 titanyum start stop için yazıyorum.

1- debriyaja basmadan starta basın.

2- gaz ve frene aynı anda sonuna kadar basılı tutup herhangi bir uyarı beklemeden

3- direksiyon üzerinde sağ taraftaki ok tuşuna basın. İşlem tamam. 

Fren ve gaza bastıktan sonra uyarı beklemeden ok tuşuna basacaksınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün başıma geldi. Ağustos sonu bakıma girmiştim. Bugün her kontak açışımda "motor yağı değişimi gerekli" uyarısı çıktı. Bu başlığı okumuş olmama rağmen konuyu unutmuşum. Şimdi foruma girdim, çıkan yazıyı aynen forumda aradım bir şey  çıkmadı. Fakat ben ilk olamam muhakkak forumda başına gelen olmuştur dedim ve Google'da "focusclubtr motor yağı değişimi gerekli" diye arayınca bu konu çıktı :)  Yarın sabah bahsedilen şekilde rest atayım artık. Yalnız servisin bakim sonrası aracı teslim ederken durumu bildirip teslim etmesi Hatta nasıl resetlenecegini öğretmedi daha şık olurdu. VW olsaydı bu durum standardize edilirdi eminim.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.