Jump to content
  • 0

Bakımdan 4000Km Sonra Yağı Değiş Uyarısı ???

Hikmet Duran
 Paylaş

Soru

15000 bakımını yetkili serviste yaptırdım, araç şimdi 19000 kmde bugün yağ değişim zamanı uyarısı verdi, bu durum normal midir bir sorun belirtisi midir?

Yağ değişimi için marka yağ önerisi olan var mı? Sesi de azaltacak bişeyler varsa söyleyin lütfen, malum kış geliyor, opetin mazotu da sesi arttırıyor iyice...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yağ değişimi uyarısı normal bendede oldu servis'e gidin Reset atacaklar araçlar Avrupa'da 20 bin kmde bir bakıma girdiği için o şekilde uyarı veriyor dediler 2 dk bile sürmedi işlem

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
kelime düzenleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yağ değişimi uyarısı normal bendede oldu Derviş'e gidin Reset atacaklar araçlar Avrupa'da 20 bin kmde bir bakıma girdiği için o şekilde uyarı veriyor dediler 2 dk bile sürmedi işlem

Derviş? :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tam heyecanla ben cevaplayacaktım ki Ümit açık ve anlaşılır biçimde yanıtlamış...:):))::

Bende servis yönlendirmesi ile tatildeyken reset atmıştım.....

Bekir B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Böyle bir durumla karşılaşırsak 1- Kontağı aç 2- fren ve gaz pedallarına basılı tut 3- ekranda oil reset gibi bir yazı çıkınca sol taraftaki ok tuşuna bas.

bugün benim başıma da geldi.Bu dediklerinizi yaptım ama ekranda belirttiğiniz yazı belirmedi.Atladığımız bişey olabilir mi?Biraz daha detaylı anlatır mısınız durumu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tam heyecanla ben cevaplayacaktım ki Ümit açık ve anlaşılır biçimde yanıtlamış... :):))::

Bende servis yönlendirmesi ile tatildeyken reset atmıştım.....

bugün benim başıma da geldi.Bu dediklerinizi yaptım ama ekranda belirttiğiniz yazı belirmedi.Atladığımız bişey olabilir mi?Biraz daha detaylı anlatır mısınız durumu?

aslında Bekir abiden yanıt beklemek daha iyi olabilir, styleda bir fark vardır belki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynen bende aynısını denedim yazı gelmedi sanırım stylelerde başka bir yolu var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fren ve gaza onceden basip kontagi acmayi deneyin bir de.

Onlarıda denedim.Fren ve gaza kontağı hiç dokunmadan basıp kontağı açtım olmadı.Birde kontağı 1. seviyeye getirip fren ve gaza basarak denedim onda da olamadı.

Servis elemanıda yapamadı tarif ettim sen biliyorsun sonra yaparsın demişti:) Fazla bilmek iyi değilmiş :).Acaba yeni stylelerde başka bir şekildemi oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar biraz daha açıklayıcı bilgi verir misiniz?

1)Kontak hangi konuma getirilmeli(I-II-III ?)

2)fren ve gaz pedallarına hangi şiddette basmalıyız?dip gaz mı mesela?

3)ne kadar süre bu pozisyonda beklemeliyiz?

Bunlara cevap verirseniz benzer durumdaki arkadaşlar için daha sağlıklı olacaktır.Cevaplarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar biraz daha açıklayıcı bilgi verir misiniz?

1)Kontak hangi konuma getirilmeli(I-II-III ?)

2)fren ve gaz pedallarına hangi şiddette basmalıyız?dip gaz mı mesela?

3)ne kadar süre bu pozisyonda beklemeliyiz?

Bunlara cevap verirseniz benzer durumdaki arkadaşlar için daha sağlıklı olacaktır.Cevaplarınızı bekliyorum

1-yağ ve akü ışıklarının yandığı konum

2- ikiside sonuna kadar( dip gaz)

3- ekranda uyarı çıkıyor zaten....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.