Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

F3'üme Ses Sistemi Kurmak Istiyorum Ama...

Tolga B

Önerilen Mesajlar

Herkese hayırlı günler..

Belki çoğu kişi zaten ses sistemi gayet yeterli dicek ama bende aynı fikirdeydim ama gün geçtikce ses yetersiz gelmeye başladı özellikle aracın teybinden bas seviyesini yükselttiğimde sağ arka kapıdan gelen can sıkıcı sesten dolayı sesi açamıyorum açsamda bası kısıyorum öyle de dinlenilen müzikten pekte bi zevk alamıyorum :D :D

Özetle ben aracıma bagaja subwoferr koyarak müzik tesisatını güclendirmek istiyorum. Fakat peder aklımı karıştırdı araç henüz yaşını doldurmadı bile Şubat 2012 çıkışlı olduğu için bunu yaptığımda elektronik ve elektrik aksamı garantiden çıkar dedi bu da benim kafamı karıştırmaya yetti :o :S Bildiğim kadarıyla teyplerde amfi çıkışı yok teybin arka kısmına dönüştürücü takılıyor bu takıldığında Garantiden çıkma durumu olurmu elektirik aksamında falan? Daha önce yapmış olanlar ya da bi bilgiye sahip olanlar varsa yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151339401284541&set=pb.704784540.-2207520000.1379402139.&type=3&src=https%3A%2F%2Ffbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net%2Fhphotos-ak-ash3%2F559938_10151339401284541_428365244_n.jpg&size=612%2C612

bu benim aracım. elektriktesisatında bir sıkıntı olmadığı zaman sorun olmaz. ben servise çok kez sordum araştırdım çok sağlam bir elektrik tesisatının olduğunu kolay kolay bozulamayacağını söylediler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim araçtada Sound magus deck çevirici, 4 çıkışlı edison anfi ve pioneer 309 d4 1400W Subwoofer var. Aracın kapılardaki hoparlörlerini değiştirmedim tizleri gayet net. 450  - 500 Liralık ürünler ile anca daha iyi bir ses alınabilir. Araç içi hoparlörlerde full tiz açık bassı subwooferdan alıyorum.3-4 aydır kullaıyorum gayet memnunum. 500 - 600 liraya alınabilecek en iyi sonuç.Saç diplerine masaj yapıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Arkadaşlar sony ses sistemli araçların hoparlörlerini değiştiren varmı? Bende sesi biraz yükselttiğimde kapıların zıngır zıngır oynamasından hoşlanmıyorum. Bu yüzden özellikle arka kapıları söküp (bitüself ve yalıtım süngeri ile) yalıtım yapmayı düşünüyorum. Böylece elimdeki sistemden maksimum verimi almaya çalışıcam. Olmazsa ilerde hoparlörleri değiştirmeyi düşünebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende focus3 ü almadan önce skoda fabia vardı, aracın içerisinde komple focal mid takımı, 1000lik focal bass, focal amfi, zenec double sistem vardı. ama bir süre sonra evlenip çocuk falan olunca sistem işe yaramaz hale gelmeye başladı. ama bekar isen yaptır abi, FERHAT beyin dediği gibi, düzgün bir elektronikciye  bağlantırıp, bağlantıdan kaynaklanan elektrik arızası yaşatmazsan hiç bir sıkıntı olmaz. 

KEYFİNE DE DOYUM OLMAZZZ...

Şahsen şuan aracımda focus un sony sistemi var bana yetmiyor abi , ama yapacak bişey yok aynen devam. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar sony sistemler ile benim style normal ses sistemi arasında nasıl bir fark vardır yani demek istediğim sony nin çıkış gücü daha mı fazladır. Önceki 2010 focusda ses sistemi daha yüksek iyiydi ama yeni focusda akustiği ( ses dağılımı demek istiyorum) daha iyi ama biraz yetersiz geliyor ön ve arka mid compenanları değiştirsek ciddi bir gelişme olurmu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar sony sistemler ile benim style normal ses sistemi arasında nasıl bir fark vardır yani demek istediğim sony nin çıkış gücü daha mı fazladır. Önceki 2010 focusda ses sistemi daha yüksek iyiydi ama yeni focusda akustiği ( ses dağılımı demek istiyorum) daha iyi ama biraz yetersiz geliyor ön ve arka mid compenanları değiştirsek ciddi bir gelişme olurmu ?

Yok sadece panel değişerek yani sony alsanız da bunun üstüne birşey değişmez içindeki ünitenin değişmesi gerekiyor orjinalde sony gelenler farklı bu sebeple onlar oldukça kaliteli..

Yani diğer modifiyeler ile ses iyileşir yaptıran arkadaşlar var bu şekilde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce de bir yerlerde yazmıştım, ama yeniden yazmak bulmaktan kolay.

Yeni Focus'un ses sistemi ayarları düzgün yaparsanız doğallık ve ses dengesi olarak oldukça başarılı. 

Tavan tizler ve derin basları sevenler için zayıf kalabilir, ayrıca kalıcı sağırlık sorunu olup müziği mahalle ile birlikte dinlemek isteyenler için de biraz cansız olabilir.

Tiz ve bası ve genel olarak akustik özellikleri farklı komponentlerle biraz canlandırmak mümkün. Ancak amfi kullanılmaz ise seçilecek ünitelerin verimli olmasına dikkat etmek lazım, genelde kaliteli ve yüksek volümlü çalan sistemler biraz sağırdır ve amfi desteği ister. Buna dikkat eden iyi bir tesisatçınız varsa hoparlör değişimi işe yarayabilir. Önler mid ve tiz iken arkalarda koaksiyel kullanabilir veya komponente dönülüp tize bir yer ayarlanabilir.

Gerçekten güçlü ses ise ancak amfi desteği ile olur.

Fabrika çıkışı Sony ile gelenlerde hoparlör sayısı fazla ve bir subwoofer var, ses de bu nedenle biraz daha kaliteli.

Ayrıca bakınız:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 4 kapı hoparlörünü MACUSTİC marka compenantla değiştirdim. Çevirici ile 4 kanallı anfi eşliğinde çevirici ile köşe kabinli az yer kaplayan kicker 30cm bass koydum. Ses sistemi muazzam olmuştu. Ancak sistemi yapan yer hoparlörler park sensörleriyle ayrı bir iletişim halinde olduğu için kapılardaki hoparlörleri anfiye bağlamanın uygun olmadığını gerekirse arka pandizot denilen dalgaya ayrı bir mid takımı bağlıyabilceğini söylemişti. Bende sürekli şirket aracı olduğu için eşim ağırlıklı kullanıyor focusu oda bass ı istemedi anfiyle çevirici beraber söktüm.Şu an sadece kapılarda mid takımı var anfi yok ses sistemi gayet başarılı oldu tavsiye ederim. Ayrıca isteyen olursa köşe kabin kicker bass 1 ay kullanılmış kullanılmamış maucustic anfi çevirici var garajda öyle duruyo.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce de bir yerlerde yazmıştım, ama yeniden yazmak bulmaktan kolay.

Yeni Focus'un ses sistemi ayarları düzgün yaparsanız doğallık ve ses dengesi olarak oldukça başarılı. 

Tavan tizler ve derin basları sevenler için zayıf kalabilir, ayrıca kalıcı sağırlık sorunu olup müziği mahalle ile birlikte dinlemek isteyenler için de biraz cansız olabilir.

Tiz ve bası ve genel olarak akustik özellikleri farklı komponentlerle biraz canlandırmak mümkün. Ancak amfi kullanılmaz ise seçilecek ünitelerin verimli olmasına dikkat etmek lazım, genelde kaliteli ve yüksek volümlü çalan sistemler biraz sağırdır ve amfi desteği ister. Buna dikkat eden iyi bir tesisatçınız varsa hoparlör değişimi işe yarayabilir. Önler mid ve tiz iken arkalarda koaksiyel kullanabilir veya komponente dönülüp tize bir yer ayarlanabilir.

Gerçekten güçlü ses ise ancak amfi desteği ile olur.

Fabrika çıkışı Sony ile gelenlerde hoparlör sayısı fazla ve bir subwoofer var, ses de bu nedenle biraz daha kaliteli.

Ayrıca bakınız:

kullandığın ayarları yazarmısın abi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben çok güçlü bir sistemden yana değilim aslında arkada bir anfi ve bass kabini taşımak da istemiyorum dediğiniz gibi normalde yetiyor orijinal hali ancak bi passat audi a4 den inince baslı müziklerde zayıf olduğunu hissediyorum o kadar. Peki sony olan araçlarda kaç hoparlör mid vardır ve bass yeri bizim style da varmıdır boş kalan yeri varsa dolduralım. :)

Nasıl yapalım Yakup abi çıkma sony mi baksak bizim üniteye bişey yapamıyoruz sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben çok güçlü bir sistemden yana değilim aslında arkada bir anfi ve bass kabini taşımak da istemiyorum dediğiniz gibi normalde yetiyor orijinal hali ancak bi passat audi a4 den inince baslı müziklerde zayıf olduğunu hissediyorum o kadar. Peki sony olan araçlarda kaç hoparlör mid vardır ve bass yeri bizim style da varmıdır boş kalan yeri varsa dolduralım. :)

Nasıl yapalım Yakup abi çıkma sony mi baksak bizim üniteye bişey yapamıyoruz sanırım.

Abi önce hoparlörleri değişmen lazım bana kalırsa bunlar için çok güzel tavsiyeler var diğer başlıklarda yani senin illa sony takman gerekmiyor ama beğeniyorsum dersen sony artı panel artı bir de ekran bulman lazım zaten onların parası ile müzik sistemi de alırsın :P 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

EQ Klasik

Bas -1

Mid 0

Tiz +1

Vol 6-10

Ben de c-max'ın sesinden başlangıçta şikayetciydim. Ayarları resimdeki gibi yapınca gayet iyi oldu, ben de daha kurcalamadım. Esasen arada biraz kurcalamak lazım. Bu değerleri de deneyeyim bir ara..

u95u.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.