Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

F3'üme Ses Sistemi Kurmak Istiyorum Ama...

Tolga B

Önerilen Mesajlar

Fabrika çıkışı Sony ile gelenlerde hoparlör sayısı fazla ve bir subwoofer var, ses de bu nedenle biraz daha kaliteli.

Merhaba Cem Bey,

Orjinal sony sistemli focuslarda subwoofer var demişsiniz yanlış anlamadıysam, aslında yok. 9 hoparlör olarak geçiyor sony müzik sistemi. Bunlarda 8 kapıda (4 mid + 4 tiz), ek olarak ön göğüsteki center hoparlör. Yurt dışındaki sony'li araçlarda sub var bagajda, ama bizde yok.  
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Cem Bey,

Orjinal sony sistemli focuslarda subwoofer var demişsiniz yanlış anlamadıysam, aslında yok. 9 hoparlör olarak geçiyor sony müzik sistemi. Bunlarda 8 kapıda (4 mid + 4 tiz), ek olarak ön göğüsteki center hoparlör. Yurt dışındaki sony'li araçlarda sub var bagajda, ama bizde yok.  

Yurt dışı denilen ülke abd sanırım onlar ile bizim donanımlarımız çok farklı ve o denilen şey sony ile de opsiyon. 

Sub-center oluyor ismi aynen woofer yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ön göğüsteki center hoparlör.

Yanlış ifade etmişim, sub-center bas ağırlıklı çalışan bir hoparlör bildiğim kadarı ile, onu kastetmiştim.  

Düzeltme: O da değilmiş, sanırım şöyle bir mid-range o da

$(KGrHqV,!hEFEWh9dZjwBRNsD+4tVg~~60_57.J

Yani evet baslar için ek bir yardım yok.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen denedim, sonuç güzel sesler çok daha dolgun(ne demekse) gelmeye başladı ama uzun süre dinleyince biraz baş ağrıtırmış gibi geldi.

Ne EQ ayarlarından ne de müzik dinlemekten baş ağrımaz, başka neden bulun!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne EQ ayarlarından ne de müzik dinlemekten baş ağrımaz, başka neden bulun!

Doktorla konuşurken kullanılan kelimelere de dikkat etmek gerekiyor tabi. Baş ağrıtmak yerine kulak tırmalamak desem konu iyice karışacak :) Kulak zarlarıma basınç hissi veren adını bilmediğim ve tam olarak anlamlandıramadığım bir durum oluşuyor desem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doktorla konuşurken kullanılan kelimelere de dikkat etmek gerekiyor tabi. Baş ağrıtmak yerine kulak tırmalamak desem konu iyice karışacak :) Kulak zarlarıma basınç hissi veren adını bilmediğim ve tam olarak anlamlandıramadığım bir durum oluşuyor desem.

Ben de sesi kıs derim... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.