Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Sağ Aks Keçesinden Yağ Kaçağı

Kubilay Yıldırımbayazıt

Soru

aracımda aldığım günden beri devam eden bir sıkıntı bu. sağ aks in şanzımana takıldığı yerden sürekli yağ kaçağı var damlatma şeklinde.şanzıman yağı eksiltecek seviyede.yetkili serviste 5 kez aks keçesi 1 kez sağ aks komple 1 kezde aks bilyasını tutan köprü değişti. en son 15000 bakımında işlem gördü halen devam etmekte yetkili servise başvurdum ve şu an aracın iş kartı açık durumda.tekay diye yardım bölümüne yazı yazıldı form gönderildi gerekli tsb uygulandı sonuç yine olumsuz maalesef.

otosandan ya sorunumun giderilmesini yada aracın yenisini talep ettim bekliyorum. garanti şartlarına göre yasal yollardan yeni araç yada bedel iadesi alma hakkım varmış avukat arkadaşlar bu şekilde söylüyor. bu sorunu yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlar varmı? merak ediyorum. birde bbenim araçtan başka 4 tane f3 de 1 de cmax de gördüm aynı sorunu sadece gittiğim serviste. eminim herkes benim gibi aracın altını da kontrol etmiyordur. bana özel bir durum mu yoksa genel bir sorun mu onuda bilmiyorum. 0 km araçtan yararlanamaz duruma geldim. araçtan soğudum. 0 km aracın şanzıman yağına bakarak binmek çok acı benim için. yardımcı olanalara şimdiden teşekkürler.araç 2011 model 11 aylık ve 16 000 km de.

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

karter korumanın vidalarından birini takmayı unutmuştum epeydir arabada duruyordu bugun fiat servisine gidince aklıma geldi, arabayı lifte aldım vidayı takmak için orda fark ettim, karter korumanın ortasındaki boşluktan görünen parça yağlıydı(yukarıdaki parçamı emin değilim, davlumbazların arasından akslara baktım temizdi. Ustayı çağırdım bu normalmi diye baktı aks kafasından terlemiş dedi ben bişey demeden.

Ancak şanzıman-aks bağlantılarının temiz olması kafamı karıştırdı, teşhis doğrumu?

Yarın gitmeyi planlıyorum servise ama öncesinde size sorayım.

bence gösterin servise

terleme şeklinde ise çok önemli değil en azından yağını kontrol ettirirsiniz

Kontrol ettirmekte fayda var.Bende bu kısım mı tam emin değilim.Diğer tarafa bakamadım ama 1.0 larda baya bir boşluk var motorda bir ayna yardımıyla bakmak lağzım üşeniyorum açıkcası :)

sizin çektiğiniz fotolarda yok aks keçesi

zaten aracınız garantili servise götürün içiniz rahat etmiş olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bence gösterin servise

terleme şeklinde ise çok önemli değil en azından yağını kontrol ettirirsiniz

sizin çektiğiniz fotolarda yok aks keçesi

zaten aracınız garantili servise götürün içiniz rahat etmiş olur

terleme seklindeydi ancak karter korumada açıkta olan parçanın üzeride yagliydi. Keçe değişti.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

terleme seklindeydi ancak karter korumada açıkta olan parçanın üzeride yagliydi. Keçe değişti.

umarım tekrar etmez 3-5 bin km sonra tekrar kontrol ettirin bence

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben direksiyondan ve ön aksamdan gelen ses için servise gitmiştim... ve aracı kaldırıp altına bakıldığında tesadüfen aksdan yag kaçağını görmüşlerdi ve aks iç keçesi değişmişti... araba benim aracımın vites deişirken zor geçiş yapması tekrar arızanın nuks ettiğinimi gösteriyordur.? ve bide şu dikkatimi çekti fortlarda genel olan bir sıkıntı bu zannedersem...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Uzun zamandır konu hakkında bir paylaşım yapılmamış, geçenlerde yeni aldığım focus' um da da aks keçesinden yağ kaçağı olduğu söylenmesine rağmen aracı almada tereddüt etmedim, zaten garantisi de devam ediyor ilk fırsatta servise göstereceğim. Merak ettiğim konu şu; bu kadar uzun süre geçmesine rağmen sorunun çözümü ile ilgili olarak otosan' ın standart olarak sunduğu bir çözüm var mı ? ya da Kubilay bey gibi kendi yöntemleriyle sorunu çözen arkadaşlar varsa paylaşım yaparlarsa ben ve benim gibi aynı durumda olanlar için faydalı olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimki ilk seferde, yeni keçeyi takarak çözüldü. Ancak takarken uyarmasaydım söktüğünü geri takıyordu usta. Birde montajında dikkat edilmesi gereken şeyler olduğunu zedelemeden takmak gerektiğini vs söylemişti. Dert edilecek bir sorun değil, Kubilay bey dışında sorunu uzayanı hatırlamıyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimki ilk seferde, yeni keçeyi takarak çözüldü. Ancak takarken uyarmasaydım söktüğünü geri takıyordu usta. Birde montajında dikkat edilmesi gereken şeyler olduğunu zedelemeden takmak gerektiğini vs söylemişti. Dert edilecek bir sorun değil, Kubilay bey dışında sorunu uzayanı hatırlamıyorum.

o da benim şansım ozan

şimdi benim arabada  da sıkıntı kalmadı

keçe haricinde de araba beni üzmedi

polyannacılık gibi oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.