Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Arızaları Ve Sonuca Ulaşan Servis Çözümleri

Tolga Ata

Soru

Daha etkin olarak arızaların çözümleriyle beraber açıklandığı bir konu açmak istedim.Normalde arızaların tartışıldığı konular var ama uzayıp gidiyor ve çözüme ulaşmış olan arızlar halihazırda tartışılmaya devam ediyor Buradan arkadaşlar arızlarını ve çözümlerini net şekilde eklerlerse daha anlaşılır olacağını düşündüm.Aslında yeni bir arıza oluştu ve bunu kısa sürede çözdüm uzun zamandır uğraştığım arızayı bugün çözdüm Bunları açıklayacaktım yeni konu açmak istedim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Evet arkadaşlar size yazdığım direksiyon kutusu değişimi yapıldı çıkan kutuyu gördüm yenisi takıldı ama tıkırdama genelde gitmiş çok yavaş bozuk yolda giderken daha şiddetli bir takırdama oluşmuş sanki eskisi kalsa daha iyiydi bugun aradılar problem varmı diye bende aynen ilettim.Tekrar çagırıyorlar kontrol için artık fırsat bulunca gideceğim yani sonuca ulaşmamış olan bir sorun olarak forumdaki yerini aldı. Aslında bu şikayeti ve sonucunu alt takımdan gelen tıkırtı diye bir konu vardı oraya taşıyabilsek güzel olur Yakup bey tabi oluyorsa

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hangi şikayeti ? Taşınması istenen mesajı raporlayın veya buradan söyleyin.

herşey mümkündür.

İletinizde direk bana yazmak yerine rapor kullanmanız daha etkili olacaktır sitede 10 adet yetkili mevcut :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni bir tespitim daha oldu cam açma kapama düğmelerinden şoför cam açma düğmesi bozuldu ve bunu garantiden tüm cam düğmelerini değiştirerek hallettiler.Yanlız bence sorun tekrarlayabilir ve herkes dikkat etmeli cam açma düğmelerinin altlarında boşluklar var bu düğmelerin oturan yuvaları da kaydırak gibi bu boşluğa doğru iniş gösteriyor yani kapıyı açtığınızda rüzgarla gelen bir kum tanesi denizden cıkınca elinize yapışmış bir kum tanesi veya başka sebeplerden buraya düşebilecek bir kum açma mekanizmasının altına girerek düğmeye basmanızı engelliyor ve cam açılmıyor düğme iptal oluyor.Aslında bu bir mühendislik hatası aracınıza bindiğinizde cam düğmelerini ve yuvasını incelerseniz anlarsınız dedikleri.Bu konuya dikkat etmek lazım garanti varken sorun değilde sonra cebinizden yüklü bir miktar para cıkabilir dikkat

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada şimdi aklıma geldi f 3 de aynaların katlanmasını engelleme veya katlı olarak kalmasını sağlayacak bir fonksiyon yoktu kumandadan kitleyince kapanıyor açınca acılıyordu.İçerideki küçük düğmeden aynaları katlayabiliyorsunuz ama sabah gelip kumandadan açınca yine aynalar açılıyor.Edirne çok fazla buzlanma don oluyor aynam donuyordu sabah kapıları açınca aynamda çatır çatır buzları kırarak zorla açılıyordu.Servise başvurdum servis bunu iptal edemedi ve aynaların katlanmasını engelleyemedi Bende otosana mail attım buzlanmadan dolayı arıza yaparsa sorumlusu kim olacak dedim .2 Ay evvel yazılım güncellemesi yaptırdım arabanın silkelemesi düzeldi artı olarak artık aynaların kontrolünü içerideki düğmeden sağlayabiliyorum düğmeden katlayınca sabah kumandadan açınca aynalarım açılmıyor taaki ben iç düğmeden acana kadar

Sizin ilk yazılım ne zamandı daha doğrusu bu sorundan öncesi (aynalar içerden kapatılsa bile kumandadan açınca açılması) ne zaman tarih olarak?

Aynaların hiç kapanmamasını sağlayacak bir çözüm var mı?

Ben yazılımın güncel oluğunu düşünmüyordum(üretim tarihi 22.12.11) ancak aynalar içerden kapandığında kapıyı açınca açılmıyor.

Ancak bu konuyu buldum:

en azından ocaktan beri böyleymiş zaten, sizin dediğiniz tarihler daha mı eski?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Az önce denedim;

Aynaları içeriden kapattığınızda kumandadan açılmıyorlar. illaki yine içeriden açmak gerekiyor. Benim yazılım farklı demek ki.

Ben birgün, dar bir yere park etmek zorunda kaldım (duvara sürtmesin diye içeriden aynaları kapatıp). Sonra kapıları kumandayla kilitledim. İşim bittikten sonra aracımın başına geldiğimde, eğer kumandayla kapıları açarsam sağ aynanın otomatik açılarak duvara değeceğini ve hasar alabileceğini fark ettim. Yapcak birşey yok dedim kumandayla kapıları açtım ve aynaların açılmadığını fark ettim (inerken içeriden kapattığım için). Bu duruma çok sevindim ve "ford bu durumu daha önce tahmin etmiş" dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu ayna konusunda baya hikaye varmış,

bir tanede benden, pazar günü (26/08/2012) benim arabam gelin arabası oldu :D babam kurcalarken nasıl becerdiyse aynaları içeriden kapatmış, düğün evinin önünde kapıları kilitleyip çıkmış, geri dönmüş aynalar açılmıyor, aynalara takılan süsleri sökmüşler, yok, aşağı ey,yukarı bük aynalar açılmamış, sonunda beni aradı, bende yapamadım, arabayı aldığım bayinin sahibi de oradaydı, o da yapamadı, hah işte arabaya nazar değdi dedik, :D :D sonra bayi sahibinin oğlunu aradık, çocuk 13-15 yaşlarında, bize söyledi, içeriden düğmeye basın diye, sorun halloldu. :D

Bir de gelin arabası konvoyda aynalar lazıım, milletin ne yaptığı belli değil, aynayı zorlayınca motordan çıkıp serbest bir şekilde dönüyor, ama sabit kalmıyor. Yani zorladım aynayı, hiç bir şey olmadı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar daha önce servise vermiş olduğum ve çözüm alamadığım arız a için aracımı tekrar servise verdim.Fakat bu sefer İzmir ototkoç a teslim ettim aracımı.Arızam bozuk yollarda ön düzenden gelen ses idi Otokoç direksiyon kutusu siparişi verdi ve değişecek bakalım sonuç ne olacak.Bir öncekinde de Edirne Tuzculara vemiştim sözde direksiyon kutusu değişmişti ama ses aynıydı ya değiştirmediler yada ses başka yerden kaynaklanıyordu ama bunlarda kutuyu değiştirme karara aldı bakalım sonuç  ne olacak buradan yazacağım.Bu arada 2 araç daha denedik orada biri 75 000 de f 3 dü diğeri de 46000 de ya bu arıza hepsinde yok yada onlarında yen değişmiş bunu bilemiyorum ama onlarda ses yoktu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar daha önce servise vermiş olduğum ve çözüm alamadığım arız a için aracımı tekrar servise verdim.Fakat bu sefer İzmir ototkoç a teslim ettim aracımı.Arızam bozuk yollarda ön düzenden gelen ses idi Otokoç direksiyon kutusu siparişi verdi ve değişecek bakalım sonuç ne olacak.Bir öncekinde de Edirne Tuzculara vemiştim sözde direksiyon kutusu değişmişti ama ses aynıydı ya değiştirmediler yada ses başka yerden kaynaklanıyordu ama bunlarda kutuyu değiştirme karara aldı bakalım sonuç  ne olacak buradan yazacağım.Bu arada 2 araç daha denedik orada biri 75 000 de f 3 dü diğeri de 46000 de ya bu arıza hepsinde yok yada onlarında yen değişmiş bunu bilemiyorum ama onlarda ses yoktu

Arkas benimkini değiştirmedi, hepsinde var direksiyon kutusu kuru tip olduğu için dedi.

Senin araç için sonucu merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkas benimkini değiştirmedi, hepsinde var direksiyon kutusu kuru tip olduğu için dedi.

Senin araç için sonucu merakla bekliyorum.

Madem hepsinde var orada servise gelmiş herhangi bir f3 göster ve onu kullanmanızı öner bakalım ses var mı Bana usta önderdi sözde ses olduğunu gösterecek ikisinden de cıt çıkmayınca  değişim kararı verdi. Bakalım bir değişsin de sonra konuşuruz  bana öyle geliyor-ki Edirne tuzcular değiştirdik deyip değiştirmedi çünkü ses bir miktar bile azalmamıştı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Tolga Ata,

Umarım hallolur ve biz de o lanet sesten kurtuluruz.

Gerçi ben artık takmıyorum galiba ama, bazen acayip derecede sinir ediyor. :D

Ya tamam takmayalım diyorsun arkadaş biniyor arabaya hayran kalıyor o,bu derken hafif bozuk yola bir giriyoruz adam ne oldu arıza mı oldu bu ses ne diye şaşırıyor. Buda benim canımı hayli sıkıyor zaten milletin araba hakkında doğru dürüst bilgisi yok (yav arabaya 60000tl verilir mi) diye konuşuyorlar neymiş 40000 tl ye süper arabalar varmış bide bu sele adama alay konusu oluyoruz.Gerçi sorsan arabanın sadece 4 tekeri olduğunu bilir başka bilgiside yok ama yinede can sıkıcı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.