Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Arızaları Ve Sonuca Ulaşan Servis Çözümleri

Tolga Ata

Soru

Daha etkin olarak arızaların çözümleriyle beraber açıklandığı bir konu açmak istedim.Normalde arızaların tartışıldığı konular var ama uzayıp gidiyor ve çözüme ulaşmış olan arızlar halihazırda tartışılmaya devam ediyor Buradan arkadaşlar arızlarını ve çözümlerini net şekilde eklerlerse daha anlaşılır olacağını düşündüm.Aslında yeni bir arıza oluştu ve bunu kısa sürede çözdüm uzun zamandır uğraştığım arızayı bugün çözdüm Bunları açıklayacaktım yeni konu açmak istedim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bende bu konuda çok şikayet ettim; yazılım falan güncellendi ve sorum tam olarak bitmedi.

Ben kendi aracımda katkılı eurodiesel kullandığımda daha sık yaptığını farkettim, son 2 aydır hep katkısız eurodiesel kullanıyorum hiç yapmadı, sizde deneyin isterseniz.

Bu gün servisten aradılar direksiyon kutusu gelmiş değiştirip yarın teslim edecekler arabayı bakalım sıkıntı gidecekmi

"benim sanki gösterge panelinden gelen (ama gösterge panelinden gelmeyen) bazen bariz bazen çok belli belirsiz bir tıkırtı var. bu ses o sesmidir?"

diye sormuştum ama yorum gelmeyince gözden mi kaçtı acaba diye tekrarlıyım dedim :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

"benim sanki gösterge panelinden gelen (ama gösterge panelinden gelmeyen) bazen bariz bazen çok belli belirsiz bir tıkırtı var. bu ses o sesmidir?"

diye sormuştum ama yorum gelmeyince gözden mi kaçtı acaba diye tekrarlıyım dedim :)

Hayır;

Direksiyon kurusundan gelen; yavaş seyrederken duyulan bir tıkırtı sesi var ön takımlarda, sanki birşeyler gevşekmişte bir yere vuruyormuş gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kusura bakma dikkatimden kaçmış senin dediğin plastik zırıltısı yada tıkırtısı diyebiliriz.Aracını al bozuk bir yolda fakat mıcırlar yerde serbest olmasın lastik sesinden duyamazsın 20 -30 km hızla bozuk yolda git aracın ön alt tarafından lakırtı tarzında sanki bir cıvata gevrekte direksiyonda bir yere vuruyormuş gibi bir ses zaten varsa anlamış olman lazımdı bence seninkinde yoktur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar servis aracımı teslim etti şu an direksiyondan  gelen ses giderilmiş durumda İzmir Bornova OTOKOÇ a teşekkürler  :nazar:  :nazar:  :nazar:

Gözün aydın..

Orwell'in dediği gibi: "Tüm direksiyon kutuları eşittir, ama bazıları daha çok tıkırdar"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gözün aydın..

Orwell'in dediği gibi: "Tüm direksiyon kutuları eşittir, ama bazıları daha çok 

Bazılarının az tıkırdadığı kesin benim 2 ci değişti ve sistemden diğerleri değiştirmiş mi yoksa yalan mı diye baktım onlarda değişim yapmış ilkinden beter olmuştu. Demekk i tüm direksiyon kutuları tıkırdar ama bazıları az tıkırdar. ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bazılarının az tıkırdadığı kesin benim 2 ci değişti ve sistemden diğerleri değiştirmiş mi yoksa yalan mı diye baktım onlarda değişim yapmış ilkinden beter olmuştu. Demekk i tüm direksiyon kutuları tıkırdar ama bazıları az tıkırdar. ^_^

Tabii kutular arasında sakin başlayıp sonradan nörotikleşenler de var, uzun lafın kısası çok dert etmemek lazım.

Yapısal bir zaafiyet diyebiliriz sanırım, çorbadaki sinek gibi: Tadı değişmiyor ama mide bulandırıyor bir kere (ııııyk)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba arkadaslar 110-130 km/h arası normal veya cruise kontrolde olan silkme sorunuyla ilgili olarak aracımı teslim etmiş oldugum servisten dün itiabriyle teslim alıdm..sonuç mu? yine aynı,güncelleme yaptık dediler.Ben de bu duruma özel bir güncelleme mi dedim hayır genel güncelleme dediler,deneme sürüşü yaptık bişey göremedik dediler..bu sefer farklı oalrak ford la görüşmelerini istemiştim görüşmüşler orda da sorun yok denilmiş...kısacası sorun var çözüm yok!!araç değişimi henüz talep etmedim ama öyle telefonda üstün körü bilgi aldım ama anladıgım kadarıyla yeni araç verme durumunda vergi ile ilgili sıkıntı yaşanıyormuş,sanırım sadece aracı veriyorlarmış trafiğe cıkarma işi ve masrafı bize aitmiş..yani aracın %45 inin vergi oldugunu(sigortalar plaka vb hariç) düşünürsek B sınıfı bir araç alır gibi para ayırmak gerekiyor..tam kumpastayız..bari birisi bana inandırsa da bu problem önemli değil böyle aracı yıllarca sorunsuz kullanırsınız falan dese de rahatlasam bari biraz..çünkü bu sorun 1000 km 1 denk gelen bişey nerdeyse ama benım korkum ileride artar veya daha büyük ve masraflı ya da telafisi mümkün olmayan hasarlara veya sorunlara yol açması

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba arkadaslar 110-130 km/h arası normal veya cruise kontrolde olan silkme sorunuyla ilgili olarak aracımı teslim etmiş oldugum servisten dün itiabriyle teslim alıdm..sonuç mu? yine aynı,güncelleme yaptık dediler.Ben de bu duruma özel bir güncelleme mi dedim hayır genel güncelleme dediler,deneme sürüşü yaptık bişey göremedik dediler..bu sefer farklı oalrak ford la görüşmelerini istemiştim görüşmüşler orda da sorun yok denilmiş...kısacası sorun var çözüm yok!!araç değişimi henüz talep etmedim ama öyle telefonda üstün körü bilgi aldım ama anladıgım kadarıyla yeni araç verme durumunda vergi ile ilgili sıkıntı yaşanıyormuş,sanırım sadece aracı veriyorlarmış trafiğe cıkarma işi ve masrafı bize aitmiş..yani aracın %45 inin vergi oldugunu(sigortalar plaka vb hariç) düşünürsek B sınıfı bir araç alır gibi para ayırmak gerekiyor..tam kumpastayız..bari birisi bana inandırsa da bu problem önemli değil böyle aracı yıllarca sorunsuz kullanırsınız falan dese de rahatlasam bari biraz..çünkü bu sorun 1000 km 1 denk gelen bişey nerdeyse ama benım korkum ileride artar veya daha büyük ve masraflı ya da telafisi mümkün olmayan hasarlara veya sorunlara yol açması

Peki hocam her seferınde sürekli mi yapıyor bu silkme sorununu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birçok arkadaşın yaşadığı yolda giderken ani güç kesilmesi (belki saniyenin 10da 1i)bende de var.Araç karbratörlüymüş de karbüratöre pislik geliyormuş gibi.Bununla ilgili servise götürdüm atölye şefi euro5 motor araçların hepsinde var yazılım güncellemesi yapılınca düzelir dedi.Yazılım güncellensin diye aracı servise bıraktım araçtaki yazılım en güncel versiyon çıktı ne iş anlamadım.Şİmdi çok nadir olsa da aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birçok arkadaşın yaşadığı yolda giderken ani güç kesilmesi (belki saniyenin 10da 1i)bende de var.Araç karbratörlüymüş de karbüratöre pislik geliyormuş gibi.Bununla ilgili servise götürdüm atölye şefi euro5 motor araçların hepsinde var yazılım güncellemesi yapılınca düzelir dedi.Yazılım güncellensin diye aracı servise bıraktım araçtaki yazılım en güncel versiyon çıktı ne iş anlamadım.Şİmdi çok nadir olsa da aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum.

sanırım bende de var :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.