Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Arızaları Ve Sonuca Ulaşan Servis Çözümleri

Tolga Ata

Soru

Daha etkin olarak arızaların çözümleriyle beraber açıklandığı bir konu açmak istedim.Normalde arızaların tartışıldığı konular var ama uzayıp gidiyor ve çözüme ulaşmış olan arızlar halihazırda tartışılmaya devam ediyor Buradan arkadaşlar arızlarını ve çözümlerini net şekilde eklerlerse daha anlaşılır olacağını düşündüm.Aslında yeni bir arıza oluştu ve bunu kısa sürede çözdüm uzun zamandır uğraştığım arızayı bugün çözdüm Bunları açıklayacaktım yeni konu açmak istedim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

2012 1.6tdci focusumda sıfır km den bu yana(su an 20bin kmdeyım)devam eden 6.viteste 110-130 km/h hız aralıgında(özellıkle 120km/h) anlık gaz kesmesi şeklindeki teklemeye hala çözüm bulabilmiş değilim.Bu tekleme manuel kontrolde ve cruise kontroldeyken de yapabiliyor.Neye göre ne zaman yaptıgı belli değil,belli bir peryodu yok..yakıtı opet dısından almıslıgım da yok...şu an araç tekrar serviste,bu sefer kesin sonuç istedim;bana deneme sürüşü yapıp biz bişey göremedik deyip bana aracı geri vermemeleri konusunda kendilerini uyardım..servis mühendisleriyle iletişime geçeceklerini ve gerekirse müh.lerin geleceklerini söylediler..bakalım beklemedeyim ama çok umudum yok bunlardan..aramızda bu sorunu yaşayıp da kesin çözüme ulaşan bi arkadasımız olsa;servise sorunun çözümü hakkında ben bilgi vermek istiyorum ama sanırım böyle bir kimse de yok

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim focus3 umde de direksiyonun ustundeki nikelajda cok hafif bir soyulma vardi. Servise gittim gosterdim hemen fotografini cektiler ve ertesi gun arayip yeni sifir direksiyon gobegimi taktilar hic ikiletmediler.

Forumda bir konuda arızalar kronikleşmeden değişim yapmıyorlarmış dedi bir arkadaş. Demek ki kronikleşme ile alakası yokmuş servisin zeka seviyesi ile alakalıymış .Ben sizin arızanızı ilk defa  duydum ve direk değişim yapmışlar hayırlısı olsun sizin adınıza sevindim ve servisinizi de taktir ettim uydurma bahaneler sunmamışlar. Önder bey sizinde başlıklarınızın da nikelajı solmuştur herhalde  o konu hakkında başvurdunuz mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2012 1.6tdci focusumda sıfır km den bu yana(su an 20bin kmdeyım)devam eden 6.viteste 110-130 km/h hız aralıgında(özellıkle 120km/h) anlık gaz kesmesi şeklindeki teklemeye hala çözüm bulabilmiş değilim.Bu tekleme manuel kontrolde ve cruise kontroldeyken de yapabiliyor.Neye göre ne zaman yaptıgı belli değil,belli bir peryodu yok..yakıtı opet dısından almıslıgım da yok...şu an araç tekrar serviste,bu sefer kesin sonuç istedim;bana deneme sürüşü yapıp biz bişey göremedik deyip bana aracı geri vermemeleri konusunda kendilerini uyardım..servis mühendisleriyle iletişime geçeceklerini ve gerekirse müh.lerin geleceklerini söylediler..bakalım beklemedeyim ama çok umudum yok bunlardan..aramızda bu sorunu yaşayıp da kesin çözüme ulaşan bi arkadasımız olsa;servise sorunun çözümü hakkında ben bilgi vermek istiyorum ama sanırım böyle bir kimse de yok

Bende bu konuda çok şikayet ettim; yazılım falan güncellendi ve sorum tam olarak bitmedi.

Ben kendi aracımda katkılı eurodiesel kullandığımda daha sık yaptığını farkettim, son 2 aydır hep katkısız eurodiesel kullanıyorum hiç yapmadı, sizde deneyin isterseniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende bu konuda çok şikayet ettim; yazılım falan güncellendi ve sorum tam olarak bitmedi.

Ben kendi aracımda katkılı eurodiesel kullandığımda daha sık yaptığını farkettim, son 2 aydır hep katkısız eurodiesel kullanıyorum hiç yapmadı, sizde deneyin isterseniz.

aynı sıkıntı bende de vardı ayrıca kalkısta tıtreme yazılım guncelleme ile sıkıntı giderildi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kapakları gevşeyip ses yaptığı için bijon somunlarının tamamı değişti.

bu sorunu bende söyledim, testte göremediler, sorun yok dediler çok nadir yapıyor diyince görmeden birşey yapamayız dediler. hak verdim.

Arkadaşlar daha önce servise vermiş olduğum ve çözüm alamadığım arız a için aracımı tekrar servise verdim.Fakat bu sefer İzmir ototkoç a teslim ettim aracımı.Arızam bozuk yollarda ön düzenden gelen ses idi Otokoç direksiyon kutusu siparişi verdi ve değişecek bakalım sonuç ne olacak.Bir öncekinde de Edirne Tuzculara vemiştim sözde direksiyon kutusu değişmişti ama ses aynıydı ya değiştirmediler yada ses başka yerden kaynaklanıyordu ama bunlarda kutuyu değiştirme karara aldı bakalım sonuç  ne olacak buradan yazacağım.Bu arada 2 araç daha denedik orada biri 75 000 de f 3 dü diğeri de 46000 de ya bu arıza hepsinde yok yada onlarında yen değişmiş bunu bilemiyorum ama onlarda ses yoktu

benim sanki gösterge panelinden gelen (ama gösterge panelinden gelmeyen) bazen bariz bazen çok belli belirsiz bir tıkırtı var. bu ses o sesmidir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

vay arkadaş amma sorun varmış bu focusta.adamı arabadan soğutur...

aslında 1  2 sorun haricinde sorunlar sorun değil insan 60 bin verince hiç birşey olmasın saat gibi işlesin istiyor. Bu tarz sorunlar her modelde var Sen eski model focus kullanıcı olarak yanlış anlama olayları 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende daha önce yazmıştım toplamda 5 defa yapmıştır, aynen 110-130 km arası yaptı ben cruze de farketmiştim.Yakıt aldığım yere değiştirdim,son 1000-1500 km uzun yolda yaptım hiç yapmadı. Şükür.

benim sanki gösterge panelinden gelen (ama gösterge panelinden gelmeyen) bazen bariz bazen çok belli belirsiz bir tıkırtı var. bu ses o sesmidir?

gösterge panelinin arkasından muhtmelen aynı ses bendede motor sogukken yada 1, vites yada yokuş yukarı dik rampada çıkarken yapıyor.Servise bir ugradığımda sordum.Şimdi bizim duymamız lazım size oradan geliyor ama kaputun altından geliyor olabilir isterseniz bakıma geldiğinizde bakalım ama sökmemiz lazım denememiz lazım dediler.

mesela bende torpido üstünde de kabarcık var üsterseniz sizi rahatsız ediyorsa çekelim gönderelim ama şimdilik küçük dediler belki değiştirmez dediler.

Yani ben bir iki ufak çıktalarda filande gösterdim bakımda hallediriz bir ara bırakın dediler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende daha önce yazmıştım toplamda 5 defa yapmıştır, aynen 110-130 km arası yaptı ben cruze de farketmiştim.Yakıt aldığım yere değiştirdim,son 1000-1500 km uzun yolda yaptım hiç yapmadı. Şükür.

gösterge panelinin arkasından muhtmelen aynı ses bendede motor sogukken yada 1, vites yada yokuş yukarı dik rampada çıkarken yapıyor.Servise bir ugradığımda sordum.Şimdi bizim duymamız lazım size oradan geliyor ama kaputun altından geliyor olabilir isterseniz bakıma geldiğinizde bakalım ama sökmemiz lazım denememiz lazım dediler.

mesela bende torpido üstünde de kabarcık var üsterseniz sizi rahatsız ediyorsa çekelim gönderelim ama şimdilik küçük dediler belki değiştirmez dediler.

Yani ben bir iki ufak çıktalarda filande gösterdim bakımda hallediriz bir ara bırakın dediler.

ses konusu öyle ne yazıkki, o yüzden ben sesin kaynağından emin olmadan birşey söylemiyorum, en son sağ taraftaki tıkırtının torpido kapağından geldiğini keşfedene kadar birşey yapamadım ondan sonra söyledim çözdüler. bendeki ses gösterge panelinden gelmiyor, göstergeyi söküp denedim. zaten gösterge panelinde ses yapacak birşey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

vay arkadaş amma sorun varmış bu focusta.adamı arabadan soğutur...

Ya inan her arabada var ama kimisi farkediyor kimisi farketmiyor. Önemli olan servisin bunu problem edip etmemesi...İnsan 60 lira verince sorunsuz istiyor ama öyle olmuyor işte.İnan lpg arabaya 60 verip civic alıyordum az kalsın,kablo sallanıryordu ve onde uyarı verıyordu yakıt bitti diye,lpgli olduğu için algılayamıyordu depodaki benzini.Orjinal lpg satıyorsun saçmalık yani.öyle sürekli hata vereceğine varsın ufak bir tıkırdı gelsin.

Buna benze problemler başlıklar bmw forumlarında da var.BMW 1.20 nin koltuk alt demirleri 1 yılda paslanmış. adamlar garantiden değişmiş. Olabiliyor sonuçta.Bugün yine

3 aylık corolla kullandım.Yok ayni her türlü focus.Adamlar sustalı anahtar vermemişler 60 liralık arabaya bagaj kapağı filan kötü yani,inanın focus kapıları ağır daha güven vermiyor.

Sadece çocuk kilidi olmamasına sinir oluyorum.Gerçi çocugum yok henüz :)

ses konusu öyle ne yazıkki, o yüzden ben sesin kaynağından emin olmadan birşey söylemiyorum, en son sağ taraftaki tıkırtının torpido kapağından geldiğini keşfedene kadar birşey yapamadım ondan sonra söyledim çözdüler. bendeki ses gösterge panelinden gelmiyor, göstergeyi söküp denedim. zaten gösterge panelinde ses yapacak birşey yok.

Benim ki de gösterge panelinden gelmiyor.Arkadan bir yerden geliyor,çok da güvenmediğimden çokda oynatma güvenmiyorum.Arabayi ilk teslim alırken yan direkler üstünde ki çizmişler temizlerken.Teslim almam değiştirin dedim.Değiştirdiler o sırada çıtalar tam oturmadı çok az uçları açık,, söktürsem o torpidoyu da tam oturtamazlarsa gıcık olur.

Servislerde sökülen bir parça yerine sıfırı takılsa sorun olmaz ve korkmam.Sökülen yerine eski parça takıldığında tam oturmuyor işte, ya gevşemiş oluyor ya ilk seferki gibi yapışmıyor.Ciddi değilse ve garanti bitmiyorsa sorun da büyük değilse çok oynatma taraftarı değilim ben :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aslında 1  2 sorun haricinde sorunlar sorun değil insan 60 bin verince hiç birşey olmasın saat gibi işlesin istiyor. Bu tarz sorunlar her modelde var Sen eski model focus kullanıcı olarak yanlış anlama olayları 

ben 2006 focusu sattım o da çok fena gürültü yapıyordu.şimdi 1.0 EB aldım.ancak daha elime geçmedi.1-1 buçuk ayı var elime geçmesine...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben 2006 focusu sattım o da çok fena gürültü yapıyordu.şimdi 1.0 EB aldım.ancak daha elime geçmedi.1-1 buçuk ayı var elime geçmesine...

F3ler en sessiz focuslar hatta ford aracı diyorlar..

Şu anda çevremden de 1.0 EB övüyorlar.Daha önce bir arkadaşımın corsa 1.0 aracı vardı, feci kötü idi motor gitti.Sanırım 1.0 birazda TSİ , FSİ ların alternatifi ve kullananlar da memnunlar,

Zaten sorunu olanlar yada benim gibi takıntılı adamlar genelde forumda aktif oluyorlar ve yazıyorlar.10 kişi toplam F3 üye sayısının Yüzde 10 bulmuyordur.

Volkan Alan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.