Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Arızaları Ve Sonuca Ulaşan Servis Çözümleri

Tolga Ata

Soru

Daha etkin olarak arızaların çözümleriyle beraber açıklandığı bir konu açmak istedim.Normalde arızaların tartışıldığı konular var ama uzayıp gidiyor ve çözüme ulaşmış olan arızlar halihazırda tartışılmaya devam ediyor Buradan arkadaşlar arızlarını ve çözümlerini net şekilde eklerlerse daha anlaşılır olacağını düşündüm.Aslında yeni bir arıza oluştu ve bunu kısa sürede çözdüm uzun zamandır uğraştığım arızayı bugün çözdüm Bunları açıklayacaktım yeni konu açmak istedim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Neyse arızamı ve çözümü söyleyeyim dün İğneada ya gittim dönerken çam kaldırma indirme düğmem bozuldu hiç problem yokken direk arızlandı bende bu gün servise gittim servis direk itiraz etme ve sorun yok politikasıyla cam kontrol düğmesinde sorun yok dedi bu güğmenin çift kademesi var ilkinde kontrollü olarak cam iniyor birazdaha basarsanız otomatik iniyor işte bu ikinci kademeye basılamıyor sanki altına birşey sıkışmış gibi.Arkadaşlara bunu bir servis elemanı edasıyla acıkladım ve arızanın giderilmesi için düğmenin değişmesi gerektiğini anlattım kabul ettirdik ve parça isteği yapıldı (Bu ufak düğme bile servislerin elinde bulunmuyorsa vay halimize) Servise çok bilgili ve donanımlı gitmek zorundasınız adamları sıkıştıramazsanız küçük bir çam düğmesini bile değişitiremezsiniz :mad:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aylardır uğraştığım dreksiyon kutusundan yani diğer arkadaşların tabiriyle bozuk yollarda ön takımdan gelen tıkırtı sesi için sıkı bir tartışmaya girdim ve kazandım arkadaşlar ses yok diyor beni berbat bir yola sokuyorlar test için, bu yolda bırakın dreksiyonu araba dağılacak çok sesler geldiği için sesi ayıramıyorlar.Bende bırakın ben kullanayım size sesi uygun yolda göstereyim dedim kabul edince arkadaşları ben teste cıkardım ve sonucta sesi duymalarını sağladım.Gerçi tam duyamamışlar ama ben istiyorum diye değişim yapacaklarmış :blink: nasıl oluyorsa !!! Bence bunu sağlamamın en büyük nedeni servisteki arkadaşlara buğün bunu çözemezseniz otosanı arayarak sorunumu bu serviste çözemediler acil sorunumu çözün diyecek olmamı belirtmem oldu.Neyse sonuç olarak dreksiyon kutusununda siparişi verildi parçalar gelince değişim yapılacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence focus III gibi ana baslik altinda focus 3 ariza ve cozumlerinde konular acilabilir

Zaten Focus III kategorisinin anlamı bu değil mi? toplu olunca karışacak o zaman nish forumun anlamı nerede olacak ?

Yapıya ters..isteyen başlığı doldurabilir ama tutmaz ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten Focus III kategorisinin anlamı bu değil mi? toplu olunca karışacak o zaman nish forumun anlamı nerede olacak ?

Yapıya ters..isteyen başlığı doldurabilir ama tutmaz ;)

İşin kompetani sensin :) doğru diyosun. FIII altinda veya 2 bilmemne arizasi ve sonucu diye ilk iletiden yazilir isteyen ilk iletiyi okup sorusunu sorar bazen butun konuyu bastan taramak gerekiyor rahatlik olsun diye amacimiz

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İşin kompetani sensin :) doğru diyosun. FIII altinda veya 2 bilmemne arizasi ve sonucu diye ilk iletiden yazilir isteyen ilk iletiyi okup sorusunu sorar bazen butun konuyu bastan taramak gerekiyor rahatlik olsun diye amacimiz

Okusun abi nolcak :)

Armutun pişirdik birde servis tabağında önüne mi koycaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aylardır uğraştığım dreksiyon kutusundan yani diğer arkadaşların tabiriyle bozuk yollarda ön takımdan gelen tıkırtı sesi için sıkı bir tartışmaya girdim ve kazandım arkadaşlar ses yok diyor beni berbat bir yola sokuyorlar test için, bu yolda bırakın dreksiyonu araba dağılacak çok sesler geldiği için sesi ayıramıyorlar.Bende bırakın ben kullanayım size sesi uygun yolda göstereyim dedim kabul edince arkadaşları ben teste cıkardım ve sonucta sesi duymalarını sağladım.Gerçi tam duyamamışlar ama ben istiyorum diye değişim yapacaklarmış :blink: nasıl oluyorsa !!! Bence bunu sağlamamın en büyük nedeni servisteki arkadaşlara buğün bunu çözemezseniz otosanı arayarak sorunumu bu serviste çözemediler acil sorunumu çözün diyecek olmamı belirtmem oldu.Neyse sonuç olarak dreksiyon kutusununda siparişi verildi parçalar gelince değişim yapılacak

Servisle akıllı diyalog çözüm üretiyor genellikle. Bu da bir örnek.

Umarım yeni takılan direksiyon kutusunda da aynı ses olmaz :kıhkıh:

Kolay gelsin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kayda geçsin tekrar diye yazıyorum...

İlk km'lerde ön takımlardan gelen takırtı nedeniyle amortisör ve amortisör tablaları değişti garantiden ve ses kesildi.

Direksiyon kutusundan nadiren gelen tıkırtı için kutu değişimi istersem yapabileceklerini ancak yenisinde de benzer olabileceğini, bunun yapısal olduğunu söylediler, değiştirmedim, bir sorunum da yok. Ayda bir ya duyuyorum ya duymuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben her arıza burada toplansın diye açmadım sadece çözüm bulmuş konuları ve çözümlerini kastettim.Tabi biraz karışıklık olacaktır konu içeriği artınca, isterseniz genel başlık açalım onun altında arıza ve çözümlerini küçük başlıklarda toplayalım ben konuları takip ettiğim halde çözümü bulunmuş arızları kaçırıyorum işin kompedanı Yakup bey nasıl daha uygun olursa öyle yapalım

Tolga Ata tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben her arıza burada toplansın diye açmadım sadece çözüm bulmuş konuları ve çözümlerini kastettim.Tabi biraz karışıklık olacaktır konu içeriği artınca isterseniz genel başlık açalım onun altında arıza ve çözümlerini küçük başlıklarda toplayalım ben konuları takip ettiğim halde çözümü bulunmuş arızları kaçırıyorum işin kompedanı Yakup bey nasıl daha uygun olursa öyle yapalım

Bende böyle birşey hayal etmiştim. Arıza listesi ve çözümü şeklinde. Konuların içinde kaybolmadan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.