Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Sync Mobil Uygulamaları (SYNC 1, SYNC 2, SYNC 3)

onderpeker

Önerilen Mesajlar

9 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Burada sanırım Spotify'ı görebilmek için carplay'i ayarlardan kapatmak lazım. Ben göremedim de, yarın diyordum kapatıp deneyeyim. Bir de bu şekilde olunca şarkı arama çalışıyor mu, diğerinde çalışmıyor da. Ya da ben beceremedim, biraz kurcalamak gerek :) 

Hepsi için CarPlay'i kapatmak lazım abi, o açıkken AppLink deaktif :yeah: Şarkı arama denemedim, yarın deneriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Burada sanırım Spotify'ı görebilmek için carplay'i ayarlardan kapatmak lazım. Ben göremedim de, yarın diyordum kapatıp deneyeyim. Bir de bu şekilde olunca şarkı arama çalışıyor mu, diğerinde çalışmıyor da. Ya da ben beceremedim, biraz kurcalamak gerek :) 

Spotify'de araç giderken arama vs yapılamıyor. Araç durunca ışıklarda vs arama yapılıyor. En azından SYNC 1.1'de bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bir de mümkün olan AppLink'ten bahsedelim. CarPlay veya A.Auto kullanmak istemiyorum başka neler yapabilirim diyenler için toplam 8-9 adet (Her iki market için) uygulama mevcut. Bunların 4 tanesi Türkiye marketinden iniyor (Apple) ve 3 tanesi aktif çalışıyor diğeri CarPlay ile çalıştı ama. Diğerlerini VPN ile indirip çalıştırmak mümkün ama ne kadar işinize yarar tartışmalı.

1- Spotify - Çalışıyor -  Müzik yayını malum.

2- CitySeeker - Çalışıyor - Bilmediğiniz şehirde işinize yarar.

3- Glympse - Çalışıyor - Birine nerede olduğunu bildirmek için kullanılıyor. İhtiyaç duyanlar için çok iyi uygulama

Uygulamaları arabada görmek için telefonda açık olması gerekiyor (arkaplan kafi) aksi halde burada gözükmüyor. 

Sync 1.1'de bu 3 uygulama'da çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sync 3'de aynı şekilde, sadece daha önce oluşturduğunuz listeler üzerinden seçim yapabiliyorsunuz. Sesli komutla arama yap dediğimde, "üzgünüm Murat, araçta buna izin veremem" gibi bir şeyler söylüyor :P 

Mobil uygulamalardan bugün ilk defa denedim. Carplay yerine mobil uygulama tarafı daha iyi. Ancak bu ekrana ulaşmak için carplay'i kapatmak zorunda olmak biraz garip ..

miley-1920.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Rus sitelerine göre Sync 3 versiyonu 2.3 ve yukarısı ise artık Sygic yüklemesi mümkün. Ben dosyayı indirdim ancak, yüklemeye cesaret edemedim (Ben de şu anda version 2.3 görünüyor). Açıkcası artık Navi'li modül olduğu için etkisi ne olur emin olamadım. Anladığım kadarıyla (eğer yanlış anlamadıysam :) ) ilk kurulum 14 günlük deneme içeriyor. Sonrasında satın almalısınız (apple store ya da google play üzerinden). Ama nasıl çalışıyor, neden apple store? Telefon bağlamadan çalışmıyor mu? Ruscası iyi olan birileri okusa şuraları :) Galiba carplay'i deaktif edip, kablo bağlantısı yapmak gerekiyor ki kullanabilelim. Ben böyle anladım. Ürünün bu arada apple store da 17 dolarlık bir fiyatı var..

https://www.drive2.ru/l/480158103313056201/ 

https://www.drive2.ru/l/480178994033984050/

edit: şimdi telefona kurdum. hemen Türkiye haritasını indirmeye başladı. Yarın bi deneyeyim. Anladığım kadarıyla, sync modülüne usb ile yapacağımız güncelleme sadece Sygic desteği getirecek, başka bir değişiklik yapmayacak. Eğer telefonda sygic uygulaması mevcut ise, telefonu kablo ile bağladığımızda, yukarıda Yakup'un anlattığı şekilde bu uygulamayı kullanabileceğiz.

edit 2: @Günal Yılmaz Sende aslında Sygic programı çalışıyor olmalı. Aslında ben de de çalışıyor olmalı çümkü bende zati version 2.3 vardı. Önce onunla deneyeceğim, sonra da version 3.0'ı kuracağım. Çünkü bir daha baktım navili modüle de bu güncelleme kuruluyor..

Murat Kav. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Murat Kav. yazdı:

edit 2: @Günal Yılmaz Sende aslında Sygic programı çalışıyor olmalı. Aslında ben de de çalışıyor olmalı çümkü bende zati version 2.3 vardı. Önce onunla deneyeceğim, sonra da version 3.0'ı kuracağım. Çünkü bir daha baktım navili modüle de bu güncelleme kuruluyor..

Aslında Sygic ile hiç uğraşmadım. Farkını, artılarını bilmiyorum. Google Maps'tan epey memnunum. Yarın Sygic'i bir araştırayım o zaman. Trafiği de Google kadar doğru gösterebilirse kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende şu an kurulu 2.3 ile de sygic çalışmadı. Ancak sonra dikkat ettim, yukarıda sygic'i çalıştırdığı iddia edilen versiyon NA versiyonu, yani kuzey amerika. Özellikle bu versiyon ile çalışıyor olabilir.

Güncellemelerin içinde anladığım kadarıyla 3 farklı dosya olabiliyor. Uygulama ve gracenote dosyaları her yerde çalışabilir. Ancak ses dosyalarına dikkat etmeli. Bölgesel sıkıntı çıkarabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gracenote şarkıların albüm resimlerini göstermek için kullanılıyor bizim araçlarda sanırım. Çok ta başarılı değil. Ben o yüzden önceliği mp3 teki resim olacak şekilde ayarladım. 

Bu akşam da kısmetse 17276 derleme numaralı sürümü yükleyeceğim. Bakalım sesler ne olacak. :blink:

Bu arada Sygic bende de çalışmadı (Sürüm 3.0). Kendi sitesinde android için bağlanabilirlik desteğinin bu ay başlayacağını yazıyor. Onu da bekliyorum. 

Günal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Bende şu an kurulu 2.3 ile de sygic çalışmadı. Ancak sonra dikkat ettim, yukarıda sygic'i çalıştırdığı iddia edilen versiyon NA versiyonu, yani kuzey amerika. Özellikle bu versiyon ile çalışıyor olabilir.

Güncellemelerin içinde anladığım kadarıyla 3 farklı dosya olabiliyor. Uygulama ve gracenote dosyaları her yerde çalışabilir. Ancak ses dosyalarına dikkat etmeli. Bölgesel sıkıntı çıkarabilir.

Sygic le kötü anılarım var. 2014 te idi galiba beni izmir karşıyakadan özdereye giderken otoyoldan çıkarıp köy yollarına sokmuştu ve yol olmayan dağ başında yol olduğunu iddia etmişti. Dağ başında 2 araba kalakalmıştık. Arkadaşlarıma rezil olmuştum.

Ara tara traktörlü iki köylü bulduk "abi özdere nere bura nere seni kim yolladı buraya" demişti de Sygic diyememiştim. 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Sygic le kötü anılarım var. 2014 te idi galiba beni izmir karşıyakadan özdereye giderken otoyoldan çıkarıp köy yollarına sokmuştu ve yol olmayan dağ başında yol olduğunu iddia etmişti. Dağ başında 2 araba kalakalmıştık. Arkadaşlarıma rezil olmuştum.

Ara tara traktörlü iki köylü bulduk "abi özdere nere bura nere seni kim yolladı buraya" demişti de Sygic diyememiştim. 

Bazen akıllı cihazlarda akılsızlaşıyor :D

Abi senin multimedia işi noldu aldınmı? İnternette oem cihaz satan birni gördüm sync2 kasa vs hepsi mevcut. Dilersen bi incele

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Bazen akıllı cihazlarda akılsızlaşıyor :D

Abi senin multimedia işi noldu aldınmı? İnternette oem cihaz satan birni gördüm sync2 kasa vs hepsi mevcut. Dilersen bi incele

daha bir şey yok. 

8" navimex ve 10 ar-lox dan birini bir ara taktıracağım artık. Ben de sesli arama park sensörü şu bu yok. orjinal sistem şart değil bana..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, H. Cenk yazdı:

benide kurtköyde sitenin içinden geçirmeye çalışmıştı aynı alet.

diyorum

- yolmuş burası

* yok abi site burası diyor.

- çıkış varmı bunun içinden?

* yok abi tek giriş çıkış burası :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bugün sygic navigation uygulamasını sync 3 üzerinden çalıştırmayı başardım. Daha önce olmamasının nedeni yanlış aplikasyon kuruyor olmamız imiş. Sygic gps navigation değil, sygic car navigation uygulamasını kurmak gerekiyormuş.

Uygulama aynen yukarıda Yakup'un paylaştığı videodaki gibi çalışıyor. Araç oem navi ile sygic arasında seçim yapabiliyorsunuz. Ancak sygic uygulaması tam olarak oem gibi çalışmıyor (bakınız resimler, ana ekranda sadece resim olarak kalıyor). Bunun yanında, haritaların offline olarak yüklenmesi, yoldaki hız limitlerini göstermesi (öyleki bir sonraki hız limitine kaç metre kaldığını bile gösteriyor, hız limitini çok aştığınızda sizi bipleyerek uyarabiliyor vs), bunun yanında canlı trafik bilgisi, başlangıçta alternatif rotaları sunabilmesi vs güzel. Kullanım biraz da diğer standart navigasyon uygulamalarına benziyor. Grafikler muhteşem değil ancak menüsü başarılı. Apple carplay'i artık rahatlıkla kapatabilirsiniz (ben spotify uygulamasını dışarıdan kullanmayı daha çok seviyorum, carplay içinde kocaman yazılı çok garip duruyor)

Kötü haber ise 15 günlük deneme süresi ile kurulması. Gördüğüm kadarıyla lisans ücreti 100-250 arası (toplam harita tercihi ve bazı ek özellikleri istenilmesine göre) değişiyor.. 

IMG_4971.JPG

IMG_4976.JPG

IMG_4991.JPG

IMG_4972.JPG

IMG_4979.JPG

Murat Kav. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Bugün sygic navigation uygulamasını sync 3 üzerinden çalıştırmayı başardım. Daha önce olmamasının nedeni yanlış aplikasyon kuruyor olmamız imiş. Sygic gps navigation değil, sygic car navigation uygulamasını kurmak gerekiyormuş.

Uygulama aynen yukarıda Yakup'un paylaştığı videodaki gibi çalışıyor. Araç oem navi ile sygic arasında seçim yapabiliyorsunuz. Ancak sygic uygulaması tam olarak oem gibi çalışmıyor (bakınız resimler, ana ekranda sadece resim olarak kalıyor). Bunun yanında, haritaların offline olarak yüklenmesi, yoldaki hız limitlerini göstermesi (öyleki bir sonraki hız limitine kaç metre kaldığını bile gösteriyor, hız limitini çok aştığınızda sizi bipleyerek uyarabiliyor vs), bunun yanında canlı trafik bilgisi, başlangıçta alternatif rotaları sunabilmesi vs güzel. Kullanım biraz da diğer standart navigasyon uygulamalarına benziyor. Grafikler muhteşem değil ancak menüsü başarılı. Apple carplay'i artık rahatlıkla kapatabilirsiniz (ben spotify uygulamasını dışarıdan kullanmayı daha çok seviyorum, carplay içinde kocaman yazılı çok garip duruyor)

Kötü haber ise 15 günlük deneme süresi ile kurulması. Gördüğüm kadarıyla lisans ücreti 100-250 arası (toplam harita tercihi ve bazı ek özellikleri istenilmesine göre) değişiyor.. 

Murat abi sen bu işi kavradında, bence bu Sygic nav uygulamasına ne gerek var?

Sync3 ün daha başarılı değilmi ? Ama kurcalamayı seviyosun anladım ben :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Sync Mobil Uygulamaları (SYNC 1, SYNC 2, SYNC 3) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.