Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Günal Yılmaz

Üye
 • Toplam İleti

  70
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

31 Poor

Günal Yılmaz Hakkında

 • Derece
  Ambiante
 • Yaş 40

Profil Bilgileri

 • Şehir:
  İstanbul
 • Arabam:
  '17 1.5 TDCI Cmax Titanium X
 • Meslek:
  Bilgi İşlem
 • Cinsiyet:
  Bay
 • Yaş 40

Güncel Profil Ziyaretleri

96 profil görüntüleme
 1. Sabahın köründe 4.000 km yi devirdik.
 2. Ecosport'un iç görünüşüne hiç dikkat etmemiştim. Ama bu tasarım C-max'te olsaydı kesinlikle almazdım.
 3. Az önce gazetede Hyundai Kona'nın çıkışıyla ilgili bir haber okudum. Arabanın iç resmini görünce önceki sayfada paylaşılan Focus'un içini görür gibi oldum. Direksiyondan orta konsola kadar çok fazla benzerlik var gibi.
 4. Artık şehir içi kavramını da şehirlere göre ayırmak gerek bence. İstanbul trafiğindeki tüketimle diğer şehirlerin kıyaslanması, her ikisine de şehir içi tüketim denilmesi yanlış sonuçlar doğurur. Çok yoğun trafik, yoğun trafik, az trafik gibi...
 5. Yoğun trafiğe giriyorsanız normal bir değer gibi görünüyor. Hele e-5 i yoğun saatlerde dur kalkla geçiyorsanız. Şimdiki arabamın (1.5 tdci C-max) son yakıt alımındaki ortalaması 7.53 tü örneğin. (Gayrettepe - Halkalı arası.) Önceki arabamda (Volvo v40) sizinkiyle aşağı yukarı aynı motor vardı ve onun da şehir içi tüketimi 6.5 - 7 arasıydı.
 6. Sorunu ne sıklıkla yaşıyorsunuz? Var mı bu yönde bir tespitiniz?
 7. Mesai saatleri içerisinde Halkalı - Pendik en az 2 saat trafik demek
 8. Forumdaki bir çok konuda Kaan Bey ve Savaş ustanın adı geçiyor gördüğüm kadarıyla. Şimdi baktım da, orası bana 60 km uzaklıkta. İstanbul şartları için bir işkence olur oraya kadar gidebilmek.
 9. Avrupa yakasındayım Gürkan Bey. Araç yeni olduğu için henüz hiç bir servis tecrübem olmadı. Yakınımda Yenibosna Otokoç var. Tekrarlarsa oraya uğramayı düşünüyorum. Edit: Hiç Ford servis tecrübem olmadı. Toyota ve Volvo ile epey tecrübem var.
 10. Cumartesi günü aracımla bir avm ye gittim. Hava epey sıcaktı ve evden avm ile aram 5-6 km civarıydı. Arabayı açık havaya (doğrudan güneş gören bir yer) park ettim ve stop etmek üzereyken klimadan serinlik namına hiç bir şey gelmediğini fark ettim. (klimanın sıcaklık ayarı 20ºC, dışarısının sıcaklığı arabaya göre 29ºC) Bir süre klimayı açıp kapadım, sıcaklık ayarını iyice düşürdüm ama değişen bir şey olmadı. AC düğmesinin basılı olup olmaması hava akımında hiç bir değişiklik yapmıyordu. Sıcaktan ve kısa mesafeden dolayı klimanın tam devreye giremediğini düşündüm ve stop edip işimi halletmeye gittim. 15-20 dakika sonra dönüp arabayı çalıştırdığımda klimanın soğuğunu hemen hissedebildim. Durum enteresan geldi ama fazla önemsemedim. Sonrasında dün akşam, işten çıkıp eve giderken (ki hava yine çok sıcaktı) klimanın yine cumartesi günü olduğu gibi soğuk üflemediğini fark ettim. Trafiğin durduğu bir anda aracı stop ettim ve bir saniye sonra tekrar çalıştırdım. Klimanın üfleme derecesi anında değişti. Şimdilik konunun çözümünü bir nevi resetlemekle bulmuş oldum ama başka bir problem mi var diye düşünmeden edemiyorum.
 11. allcarpartsfast.co.uk adresinden verdiğim sipariş bugün elime ulaştı. Hafta sonu hava müsaitse halletmeyi düşünüyorum rötuş işini.
 12. Ben sürekli Shell'i tercih ediyorum. Çoğunlukla da aynı yerden almaya çalışıyorum.
 13. Daha önce ses sistemi yaptığım araçta (2005 Corolla) kapı içlerine dynamat uygulamıştı ses sistemini monte eden usta. Kapı sacına ve hoparlör yuvasının etrafına yapılmıştı sadece. Ben de şimdi bu şekilde bir deneme yapacağım. Bakalım sonuç nasıl olacak.
 14. Kapının iç tarafı için de malzeme aldım. Site otoparkında kapı içini yapmak pek mümkün olmayacağından şimdilik kapı içlerini eve çıkartıp yapmaya çalışıyorum. Daha sonra da bir arkadaşın tamirhanesinde kapı içlerini de bitüself ile kaplayacağım. Doğan Bey, daha önceden sizin ve daha bir kaç kişinin izolasyon tecrübelerini okudum ve onların ışığında bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Dedikleriniz aklımda, teşekkürler.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.