Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akaryakıt Fiyatları

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

servis varken araba ile ne uğraşıyorsun :)

Bizim burada trafik sikintisi yok ya. Araba dah rahat. Ama getcrkten cok kulfetli olmaya basladi artik. Birde km cok artmaya basladi. 38500 nedir ya 22 aylik arabaya. Simdi benim arabanin max 30 binde olmasi lazimdi.

Akaryakit fiyatlariyla ilgili olarak ta bu fiyatlara arabaya binilmez diyorum. Isteyen istedigi arabaya lpg taktirsin. Hele 1.0 a lpg dusunemiyorum. Artik tuvalete bile aaabayla gitsen yeridir galiba. :)

Hayir su mazotu benzini komple 5 tl de sabitlesinler. 5 yil boyunca zam falan da gelmesin. Hayir millet neye ne sekilde binecegine karar verir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Devletin bu işten payı oldukça fazla..

2012 verilerine göre akaryakıttaki ötvden devletin kasasına giren miktar 21 milyardan fazla,

Akaryakıttaki kdvden gelen miktar ise 7 milyardan fazla.Yani totalde devlet bir senede 28 milyar lira akaryakıttan gelir elde ediyor.Tüm milletin rahatsızlığını biliyorlar ama kısaca ''ben payıma dokundurmam üstünü doların durumuna göre alın hayrını görün''diyip bitiriyorlar.Olan yine bizlere oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38500 nedir ya 22 aylik arabaya. Simdi benim arabanin max 30 binde olmasi lazimdi.
Durduğu yerde eskimesi daha mı iyi, en azından işe yarıyor, keyif veriyor, rahatlık sağlıyor. km'den değil, yatmış arabadan kork!
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siyasi söylevlere çok da girmeden bi kaç kelam etmek isterim. aldığımız araçların faturalarındaki kallavi tutarın da içinde ÖTV var. Deprem olmasaydı bu ÖTV de olmayacaktı, aynı şekilde cep tel konuşmalarında da var. E ÖTV olmasaydı bu kalemlerde akaryakıtta fiyat özel KDV uygulaması ile 10 TL olurdu!

Medeni ülkelerde dolaylı(KDV, ÖTV vs) ve dolaysız (gelir vergisi, kurumlar vergisi vs) vergilerin oranı sırasıyla %35 ve % 65 oranlarıdır. Güzide ülkem kayıtdışı ekonomisi tavan yaparken bu denge de ters %65 dolaylı % 35 dolaysız. Yani anlamı şu, devlet okulunda çalıştırdığı öğretmenin maaşını, yaptığı parkın parasını, yetime sağladığı barınma hizmetini topyekün halktan toplamayı adet edinmiş. Zengine dokunmaktansa topunun .... diyerek aldığı ekmekten, bindiği otobüsten, aldığı akaryakıttan topluyor. Çalıştığım kurumda bunu net görüyorum, adam X6 ile geliyor ama benim ayda ödediğim vergiyi yılda ödemiyor. Bu düzen değişmeden bu fiyata benzin mi olur demenin mantığı yok. Ha yaparlarmı evet % 40 KDV'li ekmek yeriz, telefonları 2 katına alır-3 katına konuşuruz.

Siyasal iktidarlar yerine gelir koymadan bu kalemi azaltmak dahi istemezler, alayına giydirmek kodamana giydirmektedn daha kolay geliyor. Vel hasıl nüfusunun % 63,3 ü yani 46 milyonu yoksulluk sınırında, % 9,1 yani 6,6 milyon kişi açlık sınırında yaşayan ( TÜRKİŞ-2012) vatandaşından da dahil herkesten alıyor. Halk yıllardır buna oy veriyor!  Ha ufak bir ayrıntı az evvel bedel ödeyen yaklaşık 56,2 milyon kişiye 51000 kişi de dahil. Kim bu 51.000 kişi? Bankalarda bulunan toplam mevduatın % 46 sını nüfusun % 0,068 ini oluşturan 1 milyon TL ve üzeri mevduatı olan kaymak kesim (BDDK 2012) OECD yolsuzluk istatistiklerinde kallavi ödüllere doymayan ülkem ekonomisi, tahmine göre bu oranın en az % 50 sapma ile kayıtdışı zenginlerimizin de olduğunu gösteriyor.Linki okumanızı tavsiye ederim http://davetsizmisafir.org/2013/05/26/ekonomi-kimin-icin-buyuyor-turkiyede-gelir-dagilimi-dengesizligi/

Bu tablo değişmeden, seçmen benzin fiyatının değil bu düzenin değişmesini istemedikçe şu anki hükümet de sonrakiler de yolunacak kazı hep içimizde arayacaklardır. Bu hükümet cılız sesle de olsa ilk söylevlerinde vardı, fakat düzeni koruyan siyaseti de finanse eden bu kesimi boyunduruğa alabilecek dirayeti 10 yıldır gösteremedi maalesef. Umarım bi gösteren çıkar. Sabah sabah gözlerinizi yordum kusura bakmayın.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla yıllardır neye bindiğimiz belli

Bizim neye bindiğimiz belli de, bize kimlerin bindiği belli mi?

Eğer evetse niye izin veriyoruz?

Yoksa birilerini sırtımızda taşımaktan hoşlanan doğuştan köle mazoşist bir topluluk muyuz?

Nasıl nafile muhabbet ama...!?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yoksa birilerini sırtımızda taşımaktan hoşlanan doğuştan köle mazoşist bir topluluk muyuz? Nasıl nafile muhabbet ama...!?

bazen bende anlamakta güçlük çekiyorum ( kendimi de )  ; tecavüz kaçınılmazsa debelenmeyi bırak , zevk almaya bak modundayız   :kıhkıh:  

çocukluğumuzda , aman karışma , kurcalama , gibi tenkitler ve askerlikte koşulsuz bir itaat , saymakla bitmez ... derin muhabbet  :kıhkıh:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz istediğimiz kadar sırtımıza başkalarının binmesini istemeyelim sonuçta çoğunluğun dediği olmuyor mu?Aysun kayacı örneği gibi olmasın ama  kendini son derece geliştirmiş bir bilimadamı ile siyasi ideolojisi makarna ve bir torba kömürle sınırlı birisinin ülke yönetimine etkisi eşit.Bosnanın efsanevi cumhurbaşkanı Aliya izzet Begovic'in çok sevdiğim bir lafı var:

''Demokrasi asla mükemmel bir yönetim biçimi değil ama insanlık henüz daha iyisini keşfedemedi''..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

siyasi ideolojisi makarna ve bir torba kömürle sınırlı birisinin ülke yönetimine etkisi eşit.

iyide arabayı makarna kömüre muhtaç olanlar kullanmıyor biz kullanıyoruz ... biz sesimizi çıkartmıyoruz ...  

örgütlenip binmeyeceksin arabana 1-2  ay yapsan bak bakalım ne oluyor sonra :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.