Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akaryakıt Fiyatları

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Bugün itibariyle otogaz 12 krş zamlı

Doğru mecrayı yakalamışlar, mazot ve benzinin zam kaldırma oranı düşük, LPG arttırılmaya çok müsait, ne zaman gerçekten bindirecekler diye bekliyordum.

LPG dönüşümlerindeki yoğunlaşmayı ve yükselen tüketimi sonunda fark ettiler demek!

Bu daha başlangıç (bugün ağzımdan bal damlıyor)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Millette bu kafa bulunduğu sürece hiç bir zaman patlamaz.Gecenlerde arkadaşın face sine biri şöyle yazmis:"şu da bir gercekki petrol fiyatları 10 yıl önce 25 dolardı simdi 125 dolar .benzin 10yil once 1.5 liraydi simdi 5 lira.petrol fiyatları 10 yıl önceye göre 5 kat artmış benzin ise 3, 5 kat artmis.benizinin normalde 8 lira olmasi gerekir biz yine 5 lira veriyoruz demiş" bunu diyen ........sizin benzinin rafineri çıkış fiyatından haberi yok( 1, 58 tl ) ve ülkede bunlardan cok var!

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi bir haber gelse benzin litre fiyatı 3tl'ye düştü diye ne güzel olurdu değil mi? binerdim 180 bg'lik arabama keyfin dibine vururdum.

bir de şöyle baksak; bir türlü kapatılamayan cari açık yüzünden geleceğimiz maalesef karanlık. üstelik bu cari açığın ana nedenlerinden biri de enerji tüketimimiz. kullandığımız araçlar ithal (kimse bana yerli üretim var demesin, taşeronlukla olmaz bu iş) harcadığımız yakıt ithal. araç ve yakıt üzerine uygulanan vergiler kaldırılsa halimizin ne olacağı ortada. bunu anlamak için çok derin düşünmeye gerek yok. ama nedense kimse de bu şekilde düşünmüyor. 10 kuruş zam gelse herkes feryat figan. akşam haberlerinde 10 dk vatandaşın şikayetini dinleriz.

neden hala araba üretemiyoruz, ya da neden örümcek ağı gibi metro sistemimiz yok diye üzülmeyiz ama. çünkü bunların yapılmaması bizim kabahatimiz değildir. hem zaten tren yolu ile ekonomik ulaşım bize ne gerek. bizim gibi zengin ülkelere duble yol gider. bu işlerle almanya gibi fakir Avrupa ülkeleri uğraşsın. almanya demişken otomobil sanayisinde dünya lideriler, onlardaki fiyat 4,41 tl. yani bizden %10 daha ucuz sadece. bizim durumumuzda olsa benzin fiyatı ne kadar olurdu tahmin edin.

şimdi böyle düşünüyorum diye bu da mal geçersiniz...

hadi sıradan vatandaşı geçtim de en azından şu elit forum ortamında biraz bilinç olsun artık..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abicim bizdeki bir problem de şu; bakkala da araba ile gidenler var, metrolarla dolsa şehir yine binmeye tenezül etmeyecek insanlar var.Bilinç yok ki bir çoğumuz da :) Araba ile sınıf yapmaya çalışmayı bırakmak lazım artık. Tüm yaşanan trafik vs gibi şeyler gereksiz tüketim demek bu tüketim ülkenin tamamını etkiliyor fakat bunları düşünemiyoruz yapılan plansız yol çalışması bile zararımıza..

Eğitim şart diyecek bişey yok pek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.