Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus -Silkme Sorunu

Guest Özcan B.

Soru

merhaba arkadaşlar. yenı focus 1.6 tdci 115hp style arac aldım henüz 1000 km deyım..fakat aracımda bi durum var bu bir sorun göstergesi midir yoksa her 0 km focus da olan birşey midir ben anlamadım.aracta hangi viteste oldugumdan ve gaza nasıl yüklendiğimden bagımsız olarak bazen sanki aracın yakıtı bitiyormus yada yakıt sistemınde bir tıkanıklık olupta gazda-devirde- bosluk yaparcasına anlık bi güçte bosalma oluyor.bir iki saniyelıgıne arac gazdan kesiliyor gıbı oluyor sanki yakıt biterken araca yeteri yakıt gitmedıgınde yaptıgı boşalma-silkme gibi..Aracı servise götürdük bilgisayara soktular ve bir arıza göremediler,daha sonra deneme sürüşüne çıktık aynı durumu yaparsa uzmanın durumu anlaması için,fakat nadiren yaptığı için deneme sırasında olay tekrarlamadı,sonuç olarak şu an bir çözüm bulamadım...focus 3 kullanıcılarından daha önce bu tarz bir durum-sorun-yasayan oldu mu.bu teknik bir sorun mudur,yoksa geçici bir durum mudur?

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aslında konuya pat diye dalıyorum ama kusurabakmayın benim aracım benzinli bazen 2.vitesden 3 e vitese gecerken tam gaz verdiğimde aynı sorun yasıyorum arac gazdan kesiliyor silkme oluyor daha once ustunde durmamıstım bakımda solerim demiştim ama konusu açılınca yazıyım dedim benzindenmidir yoksa başka bir sorun mu var?(aracım turbolu değil style donanım)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında konuya pat diye dalıyorum ama kusurabakmayın benim aracım benzinli bazen 2.vitesden 3 e vitese gecerken tam gaz verdiğimde aynı sorun yasıyorum arac gazdan kesiliyor silkme oluyor daha once ustunde durmamıstım bakımda solerim demiştim ama konusu açılınca yazıyım dedim benzindenmidir yoksa başka bir sorun mu var?(aracım turbolu değil style donanım)

Hep yoksa benzinden olmuştur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar ben bu yazılım olayını baya araştırdım. Birden fazla servisle ve otosanlada görüştüm focus 3 dizel araçlara ait bit yazılım güncellemesi yok. yazılım attık dedikleri şey yazılımı resetlemekten başka bir şey değil . servis yeni yazılım yükledik hallettik diyor müşteriye bizde bak orası atıyor sizde niye yazılım yok diyoruz diğer servislere sonra otosan giriyor araya ve yeni yazılım attığını söyleyen servis biz yazılım atmadık yazılımı sıfırladık zaten yeni yazılım yok ki diyolar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar ben bu yazılım olayını baya araştırdım. Birden fazla servisle ve otosanlada görüştüm focus 3 dizel araçlara ait bit yazılım güncellemesi yok. yazılım attık dedikleri şey yazılımı resetlemekten başka bir şey değil . servis yeni yazılım yükledik hallettik diyor müşteriye bizde bak orası atıyor sizde niye yazılım yok diyoruz diğer servislere sonra otosan giriyor araya ve yeni yazılım attığını söyleyen servis biz yazılım atmadık yazılımı sıfırladık zaten yeni yazılım yok ki diyolar.

Yanlış bilgi..Yeni yazılım mevcut..Ama her araç için değil, çünkü güncel gelenler var :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende öyle düşünüyordum.Benim aracım 2011 model ve otosanla görüştüğümde kesinlikle hiçbir focus 3 için yeni yazılım yok servislerin ne dediğine bakmayın.Sonuçta yazılımları onların ekranına biz yüklüyoruz bizden daha iyi kimse bilemez dedi. Ben onların yalancısıyım . Ama yazılım güncellediğini iddaa eden servislere sorduğumuzda yeni yazılım yokki nasıl atalım biz reset atıyoruz sadece diyolar :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O işin kolayı var, yeni yazılım yüklenmeden evvel mevcut yazılımın versiyonuna bakılmasını istersiniz. Yeni yazılım yüklendikten sonra tekrar yazılım versiyonuna bakarsınız değişiklik var mı yok mu görürsünüz. Bende Ceed var iken yazılım güncelleyeceğiz demişlerdi ben bu şekilde kontrol etmiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Farklı bir açıdan bakarsak: Format atıp yeniden yazılım yüklemek bilgisayarlarda nadir olmayarak yaptığımız ve etkinliği kanıtlanmış bir işlem iken neden otomobilde işe yaramasın?

Bill Gates'in yazılımı çalışıyor olsa idi haklıydın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba arkadaşlar

benim aracım 1,6 tdci style ve aracı yeni aldım. şu anda 1500 km de. özellikle rampada ve klima açıkken aracı kaldırmak bir problem. yarım debriyaj ve gazıda rolanti devrinden itibaren düzenli açmaya başlayınca araç rampada donup kalıyor. tabi bu sırada debriyaj tamamı ile bırakılmış oluyor. (standart kalkış işlemi) bu sırada devir saati 800 - 900 devirde donuyor. birkaç kez deneme mahiyetli yarım gaz ve tam gaza getirdiğim halde devir saati kıpırdamıyor ve araç milim milim gidiyor.

Daha sonra bir kaç deneme yaptım kalkışta debriyaja tam basılı ve deviri 1300-1400 devire getirip debriyajı yavaş yavaş bırakınca asr devreye girerekten araç kalkış yapıyor. yani araba sürmeyi yeni öğrenenler gibi devri yükseltip sonra kalkış yapınca araç gidiyor.

Sorun benim gibi sakin kullananlar 1, viteste ve klima açıkken rampada bu kalkış problemini yaşıyormusunuz varsa bu problem nasıl çözüldü.

saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba arkadaşlar

benim aracım 1,6 tdci style ve aracı yeni aldım. şu anda 1500 km de. özellikle rampada ve klima açıkken aracı kaldırmak bir problem. yarım debriyaj ve gazıda rolanti devrinden itibaren düzenli açmaya başlayınca araç rampada donup kalıyor. tabi bu sırada debriyaj tamamı ile bırakılmış oluyor. (standart kalkış işlemi) bu sırada devir saati 800 - 900 devirde donuyor. birkaç kez deneme mahiyetli yarım gaz ve tam gaza getirdiğim halde devir saati kıpırdamıyor ve araç milim milim gidiyor.

Daha sonra bir kaç deneme yaptım kalkışta debriyaja tam basılı ve deviri 1300-1400 devire getirip debriyajı yavaş yavaş bırakınca asr devreye girerekten araç kalkış yapıyor. yani araba sürmeyi yeni öğrenenler gibi devri yükseltip sonra kalkış yapınca araç gidiyor.

Sorun benim gibi sakin kullananlar 1, viteste ve klima açıkken rampada bu kalkış problemini yaşıyormusunuz varsa bu problem nasıl çözüldü.

saygılar..

Benzer problemi bende yaşadım,rampada 2.vites klima açık halde giderken araç bayıldı silkeleme yaptı ve debriyaja bastığım halde stop etti,tekrar çalıştırıp kalkarkende devri olması gerekenin üstüne çıkartıp yarım debriyaj kalktım,normalde rampada problem yaşayan biri değilim ama yeni aracımda 2 kez yaşadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba arkadaşlar

saygılar..

turboyu devreye sokmak gerekiyor rampalarda. alışkın olmadığım için çok kez stop ettirdim başlarda. benzinli araçlardaki gibi az gaz hemen debriyajdan çekince araç kalkışta sıkıntı yaşıyor. Birde ilk 3 sn içerisinde yokuş kalkış sistemi aracı tutuyor bunu kırmak için daha fazla gaz gerekiyor. ben rampada hemen kalkmam gerekiyorsa, frenden ayağı çekip gaza 2000 devire gelene kadar basıyorum istediğim deviri yakaladığımda debriyajdan çekmeye başlıyorum, yine kritik nokta debriyajı araç biraz hareketlenene kadar tam bırakmayın. rampada vaktim varsa aracın kendini salmasını bekleyip öyle gaza basıyorum daha rahat bir kalkış oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba arkadaşlar. yenı focus 1.6 tdci 115hp style arac aldım henüz 1000 km deyım..fakat aracımda bi durum var bu bir sorun göstergesi midir yoksa her 0 km focus da olan birşey midir ben anlamadım.aracta hangi viteste oldugumdan ve gaza nasıl yüklendiğimden bagımsız olarak bazen sanki aracın yakıtı bitiyormus yada yakıt sistemınde bir tıkanıklık olupta gazda-devirde- bosluk yaparcasına anlık bi güçte bosalma oluyor.bir iki saniyelıgıne arac gazdan kesiliyor gıbı oluyor sanki yakıt biterken araca yeteri yakıt gitmedıgınde yaptıgı boşalma-silkme gibi..Aracı servise götürdük bilgisayara soktular ve bir arıza göremediler,daha sonra deneme sürüşüne çıktık aynı durumu yaparsa uzmanın durumu anlaması için,fakat nadiren yaptığı için deneme sırasında olay tekrarlamadı,sonuç olarak şu an bir çözüm bulamadım...focus 3 kullanıcılarından daha önce bu tarz bir durum-sorun-yasayan oldu mu.bu teknik bir sorun mudur,yoksa geçici bir durum mudur?

Bence araç acemiliğinden özcan bey, kanımca düşük devirlerde araç fazla tork üretemediği için oluyor, aynı durumu ben 3 senedir yaşıyorum alıştım artık..garipsemiyorumda açıkçası..:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaslar bu konuyla ilgili olarak aracımı bi saat önce servise bıraktım.Ancak bu sefer afaki olarak şikayetimi bildirmedim.gecen hafta bursaya gittim uzun yolda arac giderken 1 gelirken 1 kere yaptı silkme tabi benım farkettıklerım.Sonra o andakı tüm verileri kagıda yazarak verdim servise

hız:115km/s

km:1850

Vites:6 cruise kont.:kapalı

devir sabit

hız sabit

saat,tarih vs seklınde kagıda yazarak verdım

bakalım ne olacak,arakdasların daha önce bahsettıklerı yazılımsal kaynaklı olabılecegını siteyi kaynak göstererek söyledım.onu da sanırım dıkkate alırlar.ama yıne dedıgım gıbı bu sorun bende aracı ilk aldıgımdan beri var,sorun yazılımsal degılde ,büyük bi sorunsa motordan vb buyuk bı tadılat degısım yasanacaksa aracı reddetmeyı planlıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.