Jump to content

Focus Mk4 1.5 EcoBlue İlk Çalıştırmada Ses Sorunu

H. Cenk
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Aldığımda çok sessiz ve titreşimsiz olan araba zamanla titreşim olmasa da biraz fazla sesli bir araba oldu. Biraz keyfim kaçmadı değil.

Sonra şu son 2-3 haftadır havalar iyice soğuyunca özellikle sabah ve akşam soğuk çalıştırmada ses bayağı rahatsız edici boyuta ulaştı . Özellikle de gaza basıp 1750 deviri falan görünce bayağı sinir bozucu oluyordu. Ben hatta eksoz manifoldu gevşemiş olabilir falan diye düşündüm. 
Cumartesi yağ güncellemesine giderken aslında bunu da söylerim diye gittim. Servis danışmanına şikayet olarak bunu söyledim ki zaten biliniyormuş. TSB varmış. Bizim ilk modellere kalorifer hortumları için klips konmamış,  bunlar da zamanla titreşip ses yapıyormuş. Güncelleme yanında bunu da hallettiler . Garantiden klipsleri taktılar. Ohh dünya varmış. Bebek gibi oldu araba.  

Ses sorunu olan varsa servise bir uğrasın derim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Abi hiç okumuyorsun demek ki yazdıklarımızı ? Aşk olsun. Kaç kere demiştik. ?
O sese nasıl tahammül ettin ona da şaşırdım doğrusu çünkü baya rahatsız ediyordu beni. 

Forumun arama kısmına giriyorum. Arama terimi "hortum" Yazar Yakup Çağatay ; arama terimi "klips" yazar Yakup Çağatay  sonuçlarda bunla ilgili birşey çıkmıyor. Ses, sorun, ses sorunu, kalorifer vs aramalarında da bir şey çıkmıyor.

Ben nasıl hatırlayayım her söyleneni ? ?

B&O olunca basıyorsun müziği ? ?

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk yazdı:

Forumun arama kısmına giriyorum. Arama terimi "hortum" Yazar Yakup Çağatay ; arama terimi "klips" yazar Yakup Çağatay  sonuçlarda bunla ilgili birşey çıkmıyor. Ses, sorun, ses sorunu, kalorifer vs aramalarında da bir şey çıkmıyor.

Ben nasıl hatırlayayım her söyleneni ? ?

B&O olunca basıyorsun müziği ? ?

Abi vallahi ben de hatırlamıyorum nerede nasıl dile getirdim belki de yüz yüze konuştum toplumda ? 

@Semih O.’in yazdığını gördüm az önce ?

--1 dakika sonra eklendi--

Heh buldum ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

@Semih O.’in yazdığını gördüm az önce ?

Daha öncesinde de konuşmuştuk, forumda var mı hatırlamıyorum ama şu subwoofer'ın sabitlenmesi olayından beri var bu aşağı yukarı. Ben de Cenk abiye söyledim diye hatırlıyorum ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Herkese Merhaba,

Bilgi amaçlı yayınlıyorum

2018 Model Focus Trend x (Yeni Kasa) Mk4 aldım. Araçla ilk hızlanmam da içeriye aşırı ses iletiyordu.( Vızıltılı rahatsız edici bir ses) Aracı servise götürdüğümde ilk çıkan mk4 lerin kalorifer hortumlarının fabrika çıkışlı klipslenmediğini bu nedenle içeriye aşırı ses ilettiğini söylediler.Garanti kapmasında klipsler takıldı. Servis yetkilisi arkadaş araçtan artık rahatsız edici sesin gelmediğini bildirdi.Bugün aracı servisten teslim alıyorum. Benim gibi motorda veya şanzımanda büyük sorun var galiba düşüncelerine girenler için yardımcı olabilmek adına paylaştım

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet böyle bir durum vardı, forumda da yazıyorduk ancak ayrı başlık var mıydı aklımda değil. Paylaşım için teşekkürler. Güle güle kullanın. ? 

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Başlıklar birleştirildi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk4 İlk çalıştırmada Titreme olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk4 1.5 EcoBlue İlk Çalıştırmada Ses Sorunu olarak değiştirdi
  • 3 ay sonra...

Bu konuyu da renklendirelim.

01.05.2018 – 31.01.2019 tarihleri arasında üretilen Focus Mk4'ler

Özellikle motor soğukken ve motor devri 1500-2000 d/d arasındayken, içerideki duyulabilir titreşim gürültüsü varsa, bunun nedeni motor bölmesindeki ısıtıcı borularının titreşimidir.

Bu anormalliği gidermek için, motor bölmesinden ısıtıcı radyatörüne giden ısıtıcı borulara C şeklinde bir çift kelepçe takılacak.

İşte böyle

Screen Shot 2020-11-30 at 19.08.20.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
30.11.2020 - 19:09 tarihinde, Yakup Ç. A. yazdı:

Bu konuyu da renklendirelim.

01.05.2018 – 31.01.2019 tarihleri arasında üretilen Focus Mk4'ler

Özellikle motor soğukken ve motor devri 1500-2000 d/d arasındayken, içerideki duyulabilir titreşim gürültüsü varsa, bunun nedeni motor bölmesindeki ısıtıcı borularının titreşimidir.

Bu anormalliği gidermek için, motor bölmesinden ısıtıcı radyatörüne giden ısıtıcı borulara C şeklinde bir çift kelepçe takılacak.

İşte böyle

Screen Shot 2020-11-30 at 19.08.20.png

Benzinli aracim var 2021 model sogukken ön kalorifer peteklerin ordan benimde zirilti geliyo bu işlemi kendimiz yapabilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Emre Karacaoğlan yazdı:

Benzinli aracim var 2021 model sogukken ön kalorifer peteklerin ordan benimde zirilti geliyo bu işlemi kendimiz yapabilirmiyiz

niye kendiniz uğraşıyorsunuz servis usulüne uygun bedava yapıyor garantiden. yarın birgün erime yapacak belki birşey olacak. siz müdahale etmişsiniz diyecekler, garanti dışı verin bakalım 1000 tl..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

22 dakika önce, Emre Karacaoğlan yazdı:

Bu islem ne kadar sürüyor peki clips işlemi radyator falan sökülüyormu

Sabah bırakıp akşama almıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.