Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus 2011 depo kapağı ?

çetin kılıç

Soru

Arkadaşlar affınıza sığınarak sormak istiyorum,Malum aracın acemisiyim benzin depo kapağı bu araçların hiçbirinde yokmu ayrıca aracı kilitleyince dıştaki depo kapağını kiltleyecek bir sistemde yok bu sadece benim aracımdamı boyle eğer hepsi aynı ise çok yazık yani ford markası bu kadar basit şeyleri bile kar sayıp yapmadığı için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ford Kolay Yakıt Sistemi sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak hemen hemen olanaksızdır, çünkü sistem, yakıt pompa uçları arasındaki farkı algılayarak, yanlış pompa ucunun depoya girmesini engelleyecektir. Kapaksız yakıt deposu sayesinde de, kirli yakıt kapaklarını ellemeye gerek kalmaz..

ford-extends-easy-fuel-to-new-focus-to-prevent-misfuelling_400x0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar yurdışında bir çok ülke'de yakıt'ı müşteri doldurur yani bu tür hatalar yapılmış ve bu sisteme geçildi en az 4 yıldır bu ülke de bu sistem kullanılmakta...Ford da tabi

Daha ben 1 tane sorun yaşayan; yok şu çalındı, burası pislendi diyen duymadım.

Eğer isterseniz, pim yerleri hazır; taktırırsınız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford ayıp etmemiş. Hatta ne güzel etmiş bu akıllı kapakları koyarak. Artık bilinçsiz pompacıların mazot yerine benzin koyma ihtimalleri yok. Hırsızların depodan benzin ya da mazot çalma ihtimalleri ise imkansız gibi bir şey, haa çok inatıçıysa ve işi biliyorsa aşağıdan bir yerden depoyu deler yine çalar mazotu benzini. Ama bu kapak sistemi çok faydalı.

Hatta sıradan kapak sisteminden daha maliyetlidir bu diye düşünüyorum, sonuçta dizel ya da benzinli modeller için iki ayrı sistem koymak ve bu sistemi geliştirmek zorunda Ford.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kesinlikle daha maliyetli bikere kapağın ucunda iki adet tırnak var ve bunun bağlı olduğu saç perde var ve alt aksamları var (yaylar demir teller vs.) sıradan kapağı 10da birine plastik kalıptan çıkarıp mal edebiliyorlar kesinlikle yeni sistem daha maliyetli allah fordu kuru iftiradan saklasın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

problem aslında arabanın kapıları kitlendiğinde depo kapağının kitlenmemesi. sistem çok başarılı ama kapak kitlenmemesi kötü. allahtan kimse farketmiyor :)farkeden çoçuklar onla oynar kapak elinde kalır falan. birde onla uğraşırız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yiğit forumu biraz daha dikkatli izle...

Linki tekrarlıyorum:

Bir zahmet tıklarsan şemalarla açıklaması var.

Tesekkurlar sema icin.iyimis ozaman. Contali bir kapak gibi duruyor yipranma durumunda degisimide kolaydir insllh.

Sent from my GT-P1010 using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.