Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2023 - Opel Corsa 1.2T vs Fiat Egea 1.3 Dizel vs Renault Clio 1.0T vs Skoda Fabia

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

yeni listede oyumu fabisten yana kullaniyorum 🙂

clio ve fabianin da yeni kasalarini bilmiyorum aslinda ancak clio 4 ve fabia mk3e yeterince bindim, oradan yola cikarak fabia>clio bence.

normalde corsa > fabia derdim (aslinda corsayi da d sen sonra tanimiyorum)

ancak yeni kasanin icini hala begenmedim.

eger yatirim amacin yoksa nispeten eski ikinci el bence de daha mantikli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

2. El b segmente bakmıyorsun ama 2020 clio 1.3 tce edc 130 hp 7 ileri çift kavrama yarı ıslak şanzıman icon veya rsline bulabilirsen bunlara bak derim çok keyifli 

Biliyorum çok sürdüm de eli ayağı düzgün olan 700 bin lira

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-renault-clio-icon-130-bg-1.3-tce-icon-ilk-sahibinden-satilik-1074816868/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-doktordan-boyasiz,tramersiz-garantisi-devam-eden-lastikleryeni-1084537287/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Yakup Ç. A. yazdı:

Bu arada o başlığı inceleme olarak public yayınlar mısın diyecektim, sonra paylaşacaktım sağa sola 🙂 

Temiz araba bulmak dert 😞 2017 üstüne bakıyorum bu fiyatlarda hasarı geçtik ağır hasarsız bulmak bile zor. 2.elde B sınıfı bakmıyorum tabi.

Bu belki olabilir. 

https://tr.vava.cars/buy/cars/Ford/Focus/bb0a47ea-4079-473c-9ce1-aa3272158b36

En mantıklı tercih bu. Şahsen ben focusumu sattıktan sonra ondan aldığım keyfi ve güven duygusunu hiçbir arabadan alamadım. 

Ford candır şaşma ondan. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fabia, tercihen 1.0 110PS ve DSG. 

Geçen yıl neredeyse 500 km yaptım. 

İç hacim genişliği, atak motoru, üzmeyen yol tutuşu ve süspansiyon konforu ile sınıfındaki en makul seçenek benim için.

Bir o kadar da Kamiq kullandım, aynı şasiyi kullanıyor ama 1.5TSi 150 PS idi.

Bugün Golf'ü satarsam yerine alacağım araçtır.

Servis ve parça durumlarını bilemiyorum tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Yakup Ç. A. yazdı:

Fabia yakın teslim bulamadım diyelim ikinci kim ? 😅

Ben ikinci siraya tork konvertorlu eat8 sanzimanli corsa koyardim. Hondalardaki zf sanzimanin ureticisi tarafindan uretiliyor. En azindan bircok motor versiyonuyla basarili calisiyor. Bu arada unutmadan her ne kadar Opel Corsa F koduyla satilsada aslinda Peugeot Corsa. 😆 Clio bun brnzinli versiyonu vs Peugeot Corsa karsilastirirsan kafa kafaya cikabilirler. Cunku ikiside fransiz motor cimriliginde olacaktir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

57 dakika önce, Eser Ekinci yazdı:

Hondalardaki zf sanzimanin ureticisi tarafindan uretiliyor

biraz karisik bir durum olmus. ZF (alman) zaten sanziman ureticisi. EAT8 baska bir sanziman uretici olan Aisin (Japon) tarafindan uretiliyormus. Bugun Aisinin cogunlugu Toyotaya aitmis.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu yakından takip ediyorum. Araba alma arefesindeyim. Vavakars'ta bir kaç araba var ama çok pahalı geldi bana. İyi tarafı garantili veriyorlar. Bayram öncesi fiyatlar yine kişilerin kafasına göre artmış. Sanırım % 20 civarı artırmış herkes. Geçen aya göre bayram dolayısıyla.

Bu iş nereye kadar gider acaba. Şu elektrikli araçlar çoğalsa bayiler belki zuladaki araçlarını çıkarırlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Ozan Kar yazdı:

biraz karisik bir durum olmus. ZF (alman) zaten sanziman ureticisi. EAT8 baska bir sanziman uretici olan Aisin (Japon) tarafindan uretiliyormus. Bugun Aisinin cogunlugu Toyotaya aitmis.

Haklisiniz Ozan hocam. PSA daki EAT sanzikan serisi japon aisin firmasina aitmis. Ama hondalardaki ZF sanzimanla ayni standartlardaymis. Duzelttiginiz icin tesekkurler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.