Jump to content
  • 0

Focus Mk3 İç Hava Sirkülasyonu Çalışmıyor

Kerem B.
Çözüme git Kerem B. tarafından çözüldü,

Soru

Araç içindeki havayı döndürmek için klimanın iç sirkülasyon butonuna bastığımda buton üzerindeki ışık yanıyor ama sanırım iç sirkülasyon çalışmaya başlamıyor. Önceden bastığımda üfleme hızı artardı ve iç sirkülasyonun çalıştığını anlardım. Çünkü gürültü de artardı. Şu an açmamla kapatmam arasında ışık yanma sönme harici fark olmuyor. Herhangi bir tepki yok. Zorlanma sesi vb hiçbir emare oluşmuyor.

sizce bu problem neden olabilir? Ayrı bir sigortası falan mı var acaba?

araç 2015 mca, trendx. Manuel klima.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
1 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Önce servis ağzıyla cevaplayım. BUNLAR BÖYLE. Sonrasında detay verelim. Araç için oksijen miktarı azaldığında araç otomatik olarak devreden çıkartıyor. Dijital klima olanların hepsi aynı. Sorun yok yani rahat olun.

Eyvallah Doğan bey sağolun. Orjinali böyle ise sıkıntı yok.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Merhabalar

2015 trend x aracimda bu sorunla karşı karşıyayım bi defa olmuştu bu sorun kendiliğinden düzelmişti bugun tekrar yine yaptı ne yapmam gerekiyor.

Havalandirma kanalindan sopa yardımı ile itmeye çalıştım kapağı hiç  oynamadı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
6 saat önce, Hasan Doga yazdı:

Merhabalar

2015 trend x aracimda bu sorunla karşı karşıyayım bi defa olmuştu bu sorun kendiliğinden düzelmişti bugun tekrar yine yaptı ne yapmam gerekiyor.

Havalandirma kanalindan sopa yardımı ile itmeye çalıştım kapağı hiç  oynamadı

Sopa ile ittirerek düzeleceğini zannetmem. Başlıkta alıntılanmış başka bir arkadaşın videolu anlatımı var. Oradan bakabilirsiniz. Yine benim yazdığım bilgiler de mevcut önceki girdilerde.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
26.07.2020 - 17:26 tarihinde, Kerem Bozdoğan yazdı:

Sopa ile ittirerek düzeleceğini zannetmem. Başlıkta alıntılanmış başka bir arkadaşın videolu anlatımı var. Oradan bakabilirsiniz. Yine benim yazdığım bilgiler de mevcut önceki girdilerde.

O gönderiyi silmiştim, sadece video izletme yeri olarak kullanıldığımız için ? Yanlışlıkla alıntıda kalmış, haliyle seninkini de siliverdim. Çözüm için istersen güncelleyebiliriz mesajlarını. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

O gönderiyi silmiştim, sadece video izletme yeri olarak kullanıldığımız için ? Yanlışlıkla alıntıda kalmış, haliyle seninkini de siliverdim. Çözüm için istersen güncelleyebiliriz mesajlarını. 

Sıkıntı değil. Zaten başlıkta yazılanları dikkatli okuyan problemi nasıl çözeceğini anlar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Yeni konu açmak istemedim hazır güncelken, 

2013 trend x focusum, bugün aracımı yıkadıktan sonra, içini süpürgeyle çekerken (bu ara klima açık araçta çalışır vaziyetteydi) klima 4te yani sonda çalışıyodu. Şöför koltuğunun altını, yolcu tarafından çekerken, birden horultu benzeri şiddetli bi ses gelmeye başladı. Ayağım mı değdi bi yere anlamadım. Ses, ön yolcu torpido tarafından gelmekte. Polen filtresinin oralara doğru. Kademeyi 2 ye veya 1e getirdiğimde sesin şiddeti pek kalmıyo. Soğutmada da hiç bi sorun yok. Ama kademe 4te inanılmaz horultu sesi var, motor sesi dış ses zerre duyulmuyor o derece.

Klima kompresöründen kaynaklı bi sorun olmuş olabilir mi? Veya bi yerde bi takınıklık varsa kendim giderme yoluna girişsem nerden başlamalıyım sizce? 

Yorumlar için şimdiden teşekkürler, hayırlı bayramlar. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Bugün benzer bir olay yaşadım.

2 hafta önce bakıma girdim, filtreler vs değişti. Eve geldim park ettim o gündür araba hareket etmedi. (Karantina hikayem oldu) neyse bugün yola çıktım.

klima gayet güzel soğuk üflüyor bir şey dikkatimi çekti sırf ayaklara ve bir miktarda köşelere üflüyor. Yönlendirmeden değiştirsemde sırf ayak kısmında (iç sirkülasyon kapalı) cam veya kafayı seçsem de değişmiyor?

3/4 saat durduktan sonra kontağı çevirdiğimde Tepe çıkış desteği tarzı bir uyarı  çıktı anlık kayboldu, yolda denedim hala aynı, asıl ilginci sıcak kademeyede alsam (ac kapalı) sıcak değil dışarıdaki normal havayı üflüyor ama gene sadece ayaklara? 

Klima manuel bu arada, acaba flaplar mı çünkü yönlerdirme tuşları çalışıyor ama flap hareketlerinin sesini (tıkırtı) sesini duymuyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
10 saat önce, Yıldırım Polat yazdı:

Bu akü zayıfladığında verdiği uyarı. Belki aküyle alakalı olabilir. 

Yılın 2. ayında bu hatayı aldığımda serviste akü şarj olup düzelmişti. ( tepe çıkış yardımı kullanılamıyor + teyp  1 saat mod'u kaybolmuştu)

genelde bu hataları aküden verdiği biliniyor, klima yönlendirmeyi etkiler mi bilemedim bende. 

neyse servise bi merhaba diyelim hafta sonu orada belli olur zaten.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Klima kontrol panelinin arkasındaki soket tam oturmadığı için komutu düzgün alamıyormuş. Soketi yerine oturttuk sorun çözüldü. Yönlerdirme ve sıcak soğuk hava çalışıyor artık. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Benzer İçerikler

• Oğuzhan Aslan
      Yazan: Oğuzhan Aslan
      2006 model 1.6 Tdci Focus aracımda sanırım hararet yükselince fan çalışmıyor. 3 yıldır aracı kullanıyorum gerek uzun yolda  gerekse kısa mesefede aracı devirli kullandığımda dahi durunca fan çalıştığını görmedim. Klimayı açınca klimada problem yok gayet güzel çalışıyor. Gösterge tam ortaya geldiğindede ortayı geçtiğindede fan çalıştığını daha görmedim araçta. Bugün gösterge 90’ı geçti yine çalışmadı, fotoğrafı durduğumda çektim biraz düştü çektiğimde. Neden böyle yapıyor aracım ? 

• Yekta Güz
      Yazan: Yekta Güz
      Arkadaşlar sıfır bir Focus 2016 aldım. A/C açık değilken yani klima olmadan motor fanından ısınıyorken bu benzinden mi besleniyor?
      Çünkü ortalama yakıt tüketimimin fanı açmaya başladıktan sonra biraz hareketlendiğini gördüm...
    • ER-OL Otomotiv
      Yazan: ER-OL Otomotiv
      Focus 2008-2011 TDCİ Bakım Seti: KDV Dahil 115 TL
      Paket içeriği: ( Hava filtre silindir + yağ filtre + polen filtre + Motor yağı + Karter tapa)
      Polen filtresi yan sanayidir. Kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacaktır.
      Yakıt Filtresi hariçtir

Focus 2005-2007 Benzinli Bakım Seti: KDV Dahil 110 TL
      Paket içeriği: (Hava filtre  + yağ filtre + polen filtre + Motor yağı + Karter tapa)
      Yakıt Filtresi hariçtir.

Focus 2005-2007 Dizel Bakım Seti: KDV Dahil 110 TL.
      Paket içeriği: (Hava filtre + yağ filtre + polen filtre + Motor yağı + Karter tapa)
      Yakıt Filtresi hariçtir.

Focus 1998-2005 Benzinli Bakım Seti: KDV Dahil 105 TL.
      Paket içeriği: (Hava filtre + yağ filtre + polen filtre + Motor yağı + Karter tapa)
      Yakıt Filtresi hariçtir

• Yakup Ç. A.
      Yazan: Yakup Ç. A.
      Bugün kontrol etmeye gittim ki PO güzel sistem getirmiş.

2 lastik 32, biri 33 biri 28 çıktı Hep uygun gördüğüm 32-32'yi uyguladım. (205/55 R16) kitabın önerisi 31.

Basıncı ayarlıyorsunuz; fazla ise kendi azaltıyor, az ise zaten görevi olan havayı basıyor.

Şimdi gelelim uygun lastik basıncı değerlerine:

2.1 bar = 31 psi
      2.2 bar = 32 psi
      2.3 bar = 33 psi
      4.2 bar = 61 psi (Mini Stepne)

Focus I

Focus II

Focus III

Mini Stepne

Ağırlığa göre ayarlanması gereken değerler sürücü kapı eşiklerinde yer almaktadır.

Not: Dizel araç sahipleri 3 kişiye kadar sürüşlerde önleri birazdaha yüksek tutması tavsiye edilir
  • Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.