Jump to content

Yüksel Nogay

Üye
 • Toplam İleti

  16
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

0 Poor

Yüksel Nogay Hakkında

 • Yaş 38
 • Derece
  Ambiante

Profil Bilgileri

 • Yaş 38
 • Şehir:
  İzmir
 • Arabam:
  16 focus TDCİ style
 • Meslek:
  Serbest
 • Cinsiyet:
  Bay
 1. Cihazların güvenilirliği yok o yüzden aşağı yukarı basılan havayı kabulleniyoruz. 31 basılıyor sözde ama her lastikçi cihazı farkli
 2. Yüksel Nogay

  Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

  Ekranda 4.9 lt/100 galiba normal 115 lik dizel
 3. Yüksel Nogay

  Focus 3 1.6 Tdci 115 Hp Chip Tunning Uygulaması

  İntercooler arasogutucu turbonun bastığı hava sıcaklığını düşürerek büzülmesine ve küçük hacme daha fazla hava dolmasını sağlar. Böylece silindir içine daha çok hava basılmış olur, bu da sıkıştırma basıncının artmasını dolayısı ile patlama basıncını arttırır bu da motor gücüne direkt etki demektir.
 4. Yüksel Nogay

  Focusum 2 yaşında

  Bu tür konular daha çok ilgimi çekiyor, aracın belli bir zaman sonra durumu ve sıkıntılarını okumak güzel. Benim araştırmalarıma göre şikayet konularından biri 80/100 bin olduğunda motordaki çeşitli yerlerden yağ sızıntıları olması, terletmeler vs. Toyota Corolla dizellerde bu sıkıntı çözülmüş. Çok daha uzun süre kullanım sonrasında bile terletme pek yok.
 5. Yüksel Nogay

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  Mevcut Focus 3.5 da gördüğüm en büyük sıkıntı iç hacim ve bagaj hacmi. Onun haricinde piyasadaki en iyi araçlardan biri. Yeni araçta ön kısım da pek büyük fark, değişim goremedim. Arka kısmını piyasadaki başka araçlara benzetmişler. İç kısım biraz daha rahatlamış görünüyor. Tek onemli fark bu bence.
 6. Yüksel Nogay

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Bende öyle yaptığımı düşünüyorum. Koydurdugum yağı not ettirdim. Faturasını da ekledim. Sonraki bakımı 12000 civarında km daha yaptıktan sonra yaptırıp. Arastiriyorum eğer tam sentetik ise Motul 8100 eco-nergy sartnamelere de uygun olan yağ koyduracam inşallah.
 7. Yüksel Nogay

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Karalamış olmayız, öyle bir durum da yok, varil yağı koymak iistememek benim hakkım. Son araştırmalarıma göre Shell ve Motul markalarının şartnameleri karşılayan yağları var. Kutu üzerlerinde 913c ve d belirtilmiş. Başta Motul olmak üzere ikisinden biri bir dahaki bakımda tercihim olacak. Yine kendim götürüp değişimini yaptıracağım.
 8. Yüksel Nogay

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  İşte onu diyorum bu işler çok değişken, yarın bir de bakmışsın edge veya mobil ESP şartnameyi karşılayıvermiş. Şiddetle tavsiye edilir olmuş. Ondan sonra yazarız buralara
 9. Yüksel Nogay

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Önceden Castrol kullanan ford ve servisler, hatta Castrol tavsiye ibareli parçalar dan sonra durum nasıl bu hale geldi?? Ozaman uygundu da şimdi mi uygun değil. Demekki istenildiğinde istediğin şirketle anlaşılabiliyor. Ekonomik çıkarlar ne ise o şartnamelere uygun hale getirilir. Politik diye kasdettigim bu. Bu arada evet şartnamelere uygun olan yağ dışarda daha uygun fiyata satıldığını düşünüyorum. Örnek vermiştim şartnamelere uygun yağ Castrol vs. 100 TL civarında.
 10. Yüksel Nogay

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Uygun değil gibi görünmekte fakat bu işler politik, Motul, edge ve mobil yağları guzel. Servis yağı pahalıya geliyor. Servis dışı alınabilecek 913c uygunluğu olan yağlarda 100 TL civarında. Sonuçta servisteki varil yağdan daha uygun fiyatta.
 11. Yüksel Nogay

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Psikolojim servisteki varil yağına 150/200 tl vermeyi kaldirmadi. Yağımı dışardan castrol edge(150tl) alip kattırdım, servise not aldırdım.Hayırlısı bakalım.
 12. Yüksel Nogay

  Focus 3 Tdci 30.000 Km Bakım Ücretleri

  Varil yağ serviste 200 tl lere yaklaşıyor. Dışarda en kral yağ kapali kutu 150 TL.
 13. Yüksel Nogay

  İzmir'de Hangi Yetkili Servisi Önerirsiniz?

  Teşekkür ederim hallettik.
 14. Yüksel Nogay

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  2016 dizel 1.6 Focus için wss 913c ve d şartnamelerinin olması yeterli mı yoksa başka özelliklere de bakılacak mı? Bu şartnameler motul, Castrol ve mobilin bazı yağlarında var. Dpf sıkıntısı yaratır mı?
 15. Arkadaşlar merhaba İzmir'de hangi yetkili servisi tavsiye edersiniz. Sıkıntı cikarmayacak iyi iş çıkaran??

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.