Jump to content

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız

Yüksel Nogay

Üye
 • Toplam İleti

  11
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

0 Poor

Yüksel Nogay Hakkında

 • Yaş 38
 • Derece
  Yeni üye

Profil Bilgileri

 • Yaş 38
 • Şehir:
  İzmir
 • Arabam:
  16 focus TDCİ style
 • Meslek:
  Serbest
 • Cinsiyet:
  Bay
 1. Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Bende öyle yaptığımı düşünüyorum. Koydurdugum yağı not ettirdim. Faturasını da ekledim. Sonraki bakımı 12000 civarında km daha yaptıktan sonra yaptırıp. Arastiriyorum eğer tam sentetik ise Motul 8100 eco-nergy sartnamelere de uygun olan yağ koyduracam inşallah.
 2. Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Karalamış olmayız, öyle bir durum da yok, varil yağı koymak iistememek benim hakkım. Son araştırmalarıma göre Shell ve Motul markalarının şartnameleri karşılayan yağları var. Kutu üzerlerinde 913c ve d belirtilmiş. Başta Motul olmak üzere ikisinden biri bir dahaki bakımda tercihim olacak. Yine kendim götürüp değişimini yaptıracağım. 👍👍
 3. Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  ☺️ İşte onu diyorum bu işler çok değişken, yarın bir de bakmışsın edge veya mobil ESP şartnameyi karşılayıvermiş. Şiddetle tavsiye edilir olmuş. Ondan sonra yazarız buralara 🤣
 4. Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Önceden Castrol kullanan ford ve servisler, hatta Castrol tavsiye ibareli parçalar dan sonra durum nasıl bu hale geldi?? Ozaman uygundu da şimdi mi uygun değil. Demekki istenildiğinde istediğin şirketle anlaşılabiliyor. Ekonomik çıkarlar ne ise o şartnamelere uygun hale getirilir. Politik diye kasdettigim bu. Bu arada evet şartnamelere uygun olan yağ dışarda daha uygun fiyata satıldığını düşünüyorum. Örnek vermiştim şartnamelere uygun yağ Castrol vs. 100 TL civarında.
 5. Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Uygun değil gibi görünmekte fakat bu işler politik, Motul, edge ve mobil yağları guzel. Servis yağı pahalıya geliyor. Servis dışı alınabilecek 913c uygunluğu olan yağlarda 100 TL civarında. Sonuçta servisteki varil yağdan daha uygun fiyatta.
 6. Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Psikolojim servisteki varil yağına 150/200 tl vermeyi kaldirmadi. Yağımı dışardan castrol edge(150tl) alip kattırdım, servise not aldırdım.Hayırlısı bakalım.
 7. Focus 3 Tdci 30.000 Km Bakım Ücretleri

  Varil yağ serviste 200 tl lere yaklaşıyor. Dışarda en kral yağ kapali kutu 150 TL.
 8. İzmir'de Hangi Yetkili Servisi Önerirsiniz?

  Teşekkür ederim hallettik.
 9. Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  2016 dizel 1.6 Focus için wss 913c ve d şartnamelerinin olması yeterli mı yoksa başka özelliklere de bakılacak mı? Bu şartnameler motul, Castrol ve mobilin bazı yağlarında var. Dpf sıkıntısı yaratır mı?
 10. Arkadaşlar merhaba İzmir'de hangi yetkili servisi tavsiye edersiniz. Sıkıntı cikarmayacak iyi iş çıkaran??

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.