Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yt'da Gördüğüm Davalık Focus

Misafir

Önerilen Mesajlar

Genel sohbet yerine yeni başlıklar açılabilir, Kampanyalı Sn.Kabak videolarından daha önemlidir herhal?

Portakal denilen şey tüm Focuslarda belki de tüm araçlarda var, siz de dava açın ? Her dakikasına bakamadım bunları görünce, çünkü anlamsız bir çaba var bu konuda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyük bir firma açısından çok ayıp.
Pütürlü boya dan öte boyasız yerler var.
Bu teknoloji çağında boyasız parça ne demek.

Uyduruk sanayi de bile boya yaptırsanız,

oradaki çırak bile boyasız yer bırakmaz.
Daha tavandaki çatlakları da saymadım.

Birde hata alenen belli olduğu halde,

ortaya konulan tavır tam anlamıyla

çingenelik(Irk olarak Çingeneleri tenzih ederim).
Firma için daha ne diyeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok yanlış bir kıyaslama yapıyorsunuz. Sizin bindiğiniz araç da öyle tüm Focuslar böyle. Çoğu araç da böyle. Dış yüzey gibi boyansa ne zararı var diye düşünmek mümkün ancak gerekli değil. O araca özgü bir hata değil yani o olanlar hepsi böyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Neden bu tavır anlamıyorum kardeşim..Açtığım başlıkların değiştirilmesi, yazılan konulardan başka konu/başlığa geçilmesi vs. biraz yorucu olmaya başladı..Ben herkes gibi genel sohbete yazmıştım..Yönetmek, kontrol etmek iyidir lakin bir tık derin olduğunu düşünüyorum.."Çekilişten önemlidir herhal" iması yerine, genel konu dışında paylaşılmasını istedim, ayrı başlıkta daha iyi irdelenir gibi bir dönüt isterdim..Genel sohbette kimisi müzik, kimisi ev, kimisi tatil/yol/araba vs paylaşıyor..Bende izlediğim bir videoyu paylaştım..Lakin daha önce açtığım başlık üzerinden daha önemli/önemsiz gibi ithamlar hoş değil..Forumda; nereye gitsem acaba, başıma gelen ilginç olay, şu aracı aldım, kaşıntı(başlık arabama yaptığım değişimler olabilir mesela---bence sorun yok başlıkta, başlıkların değişmesine ithafen söylüyorum--) vs çok alanda paylaşım var..Bende ford bayii ile ilgili olan çekilişte, bu grubu üyesi olarak kazanmanın mutluluğunu arkadaşlarla paylaştım..Ama yönetici tarafından ondan daha önemli herhal gibi bir iğneleme ve kaldırılan yorumlar, değişen başlıklar bir tık baskı unsuru gibi artık.(iyi niyete rağmen, baştan itibaren genel gözlemim) 

57 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Genel sohbet yerine yeni başlıklar açılabilir, Kampanyalı Sn.Kabak videolarından daha önemlidir herhal?

Portakal denilen şey tüm Focuslarda belki de tüm araçlarda var, siz de dava açın ? Her dakikasına bakamadım bunları görünce, çünkü anlamsız bir çaba var bu konuda. 

Tüm focuslarda olması/ki hepsinde yok/ durumu normalleştirmiyor..Bir kişi çaba veriyor, niceleri çaba veriyor, bence anlamsız değil..Anlamsız olan onca emek ve çaba sonucu alınan araçlarda olan kusuru otosanın kabul etmemesi.."O herkeste var" ibaresi, herkeste hata olduğunu teyit ediyor bence..Bende olsaydı dava açardım, çok şükür rahatsız edici derin bir kusur yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Halit AYDIN yazdı:

Neden bu tavır anlamıyorum kardeşim..Açtığım başlıkların değiştirilmesi, yazılan konulardan başka konu/başlığa geçilmesi vs. biraz yorucu olmaya başladı..Ben herkes gibi genel sohbete yazmıştım..Yönetmek, kontrol etmek iyidir lakin bir tık derin olduğunu düşünüyorum.."Çekilişten önemlidir herhal" iması yerine, genel konu dışında paylaşılmasını istedim, ayrı başlıkta daha iyi irdelenir gibi bir dönüt isterdim..Genel sohbette kimisi müzik, kimisi ev, kimisi tatil/yol/araba vs paylaşıyor..Bende izlediğim bir videoyu paylaştım..Lakin daha önce açtığım başlık üzerinden daha önemli/önemsiz gibi ithamlar hoş değil..Forumda; nereye gitsem acaba, başıma gelen ilginç olay, şu aracı aldım, kaşıntı(başlık arabama yaptığım değişimler olabilir mesela---bence sorun yok başlıkta, başlıkların değişmesine ithafen söylüyorum--) vs çok alanda paylaşım var..Bende ford bayii ile ilgili olan çekilişte, bu grubu üyesi olarak kazanmanın mutluluğunu arkadaşlarla paylaştım..Ama yönetici tarafından ondan daha önemli herhal gibi bir iğneleme ve kaldırılan yorumlar, değişen başlıklar bir tık baskı unsuru gibi artık.(iyi niyete rağmen, baştan itibaren genel gözlemim)

1- Öncelikle yine yanlış yerde yazıyoruz.

2- Tavır niye olsun, kural olabilir mi? Amacı da okuyucuya düzenli konu sumak. 

3- Çekiliş değil genel cümle var orada.

4- Konu başlıkları konuyu özetlemelidir diye kuralımız var bunu uygulamak da bize düşüyor. 

5- Yorum kaldırıldığı derken? Hakaret, küfür vb olmadıkça kimsenin yorumu kalkmaz ancak başka yere taşınır. Bunu ispat edebilirseniz size yöneticilik vereceğim siz devam edin. 

6- Bizleri eleştirebilirsiniz, hakkınızdır ancak madde 1’e uygun şekilde. Ayrıca forumu tanıdıktan sonra siz de yönetebilirsiniz, size uygun güzelleştirebilirsiniz. 

7- Diğer konular önemsizleştirme değil bunu önemli kılma olabilir mi? Veya yazdığınız şeyi daha çok kişiye ulaştırmak ? Bu tavır niye anlamıyoruz ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Pardon ama portakal görünümü boya benim araçta yok. Kapı fitillerini söküp baktım videodaki ile alakası yok. Sadece Ford değil, ben hiç bir araçta böyle boya görmedim ? Tüm araçlarda vardır demek saçmalık. Anlamsız çaba var da ne demek ? Üstelik çatlak boya kalkması da var videoda. Ben bu forumda bunu gözlemledim. Ne olsa Ford ve Otosan haklı imajı veriliyor. Hayır burada ayıplı mal satılmış demek ne kadar zor olabilir ? Pardon Yakup Bey, siz alıcı olsanız 2.el de bu videodaki aracı alır mıydınız bu kusurlarıyla ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında buna benzer çokça şikayet mevcut. Linklerini kaydetmiştim ama bilgisayar çökünce tekrar bulamadım. Bulduğum bir kaç tanesini göndereyim.

Bir firmanın hatalı ürünü olabilir ama bunu kabul etmemesi çok ayıp.

Ford ve Otosan çok yanlış yolda. Ne kadar ford kullansam da çevreme tavsiye edemiyorum. Servisleri anlatmaya gerek yok zaten. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, BurakHAN yazdı:

Pardon ama portakal görünümü boya benim araçta yok. Kapı fitillerini söküp baktım videodaki ile alakası yok. Sadece Ford değil, ben hiç bir araçta böyle boya görmedim ? Tüm araçlarda vardır demek saçmalık. Anlamsız çaba var da ne demek ? Üstelik çatlak boya kalkması da var videoda. Ben bu forumda bunu gözlemledim. Ne olsa Ford ve Otosan haklı imajı veriliyor. Hayır burada ayıplı mal satılmış demek ne kadar zor olabilir ? Pardon Yakup Bey, siz alıcı olsanız 2.el de bu videodaki aracı alır mıydınız bu kusurlarıyla ?

1- Bakmayı becerememişsin.

2- İşine gelince Bey demeyi öğrenmişsin.

3- İşine geldiği gibi forumu okumayı öğrenmişsin, bu forum dediğin adamlar üstüne düşmediği halde üyelerinin problemini çözmeye çalışmıştır, bakmasını bilene tabi, herkes sadece kendi derdini görür. Ayrıca kim kimi engelleyebilir? Dilediğini yapabildiğin sürece kimin ne dediği kimi bağlar? Yargılamak kimsenin haddine değil, bunu unutma.

4- Ben izlediğim yerdeki şeylere bakmazdım ve evet alırdım. Dediğim gibi çok gördüm öylesini. Ve sadece dar açı ile nereleri gösterdiğini anlayabilmen güzel bir şey.

5- Okumasını bilenlere, izlediğim yerlerde sorun yok her şeyi izlemedim dedim.

Diğer her şey zaten ortada, bir daha hakaret etmezsen sevinirim aksine kuralları uygulamak zorunda kalırım bilgine

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle iç kısımlar dış gibi boyanmaz bu doğru ancak vatandaşın arabasında bu durum abartı cidden az boyanan yerleri var. hiç bu kadar detaylı opak ford incelemedim ama hepsinin böyle olduğunu sanmıyorum, böyleyse de yazıklar olsun derim.

tabancanın ucunda problem olmuş vs olabilir, bu yüzden bu aracın dışıda çift kat boyalı olabilir. Her yeri yüksek olduğundan ve fabrikasyon olduğundan fark edilmemiş olabilir. Bu benim tahminim tabi. 

tavandaki çatlakları anlamadım ama gerçekten boya o şekilde çatladıysa o başlı başına daha büyük sorun.

benimde boyada bulduğum, otokoç tarafından tespit edilen bir kaç kusur vardı. Otosan bunlarada hiç bir şey yapmadı. Sonradan bulduğu kusurlar için ödeme alanlar olduğu halde benimkinin üzerine yatıldı.

Otosanın şu aşamada bir şey yapmaması zaten beklenen bir durum, mahkemelik olma olayını dayım audi ile yaşamıştı onlarda aynı nane. hatta audi almanya dahi bir şey yapmadı. (sonrasında bmw almanya yaşadığımız bir sorunu anında mükemmel ötesi bir şekilde çözdü yalnız, o şansmıydı bişey diyemem ?) vatandaş daha çok uğraşacak, bu davayı kazansa bile (büyük ihtimalle kazanır) otosan temyize gidecek birde onu bekleyecek filan. Tam detaylarını bilmiyorum ama audi olunca dayım ödemeyi euro bazında almıştı dolayısıyla arabaya 5 sene bindiğini saymasak bile iyi bi para geçti eline, fordda bu şekilde de olmaz muhtemelen. Umarım en kısa sürede sonuca ulaşır.

Youtube videosu yerine sahibinden.com a "araç fabrikasyon boyasız, yok yok gerçekten boyasız" filan gibi bir başlıkla ilana çıksa efsane olup daha çok gündem oluşturabilirdi ?? 

--7 dakika sonra eklendi--
28 dakika önce, Yunus Emre Öztürk yazdı:

Mesela bu arabadaki durum bence normal seviyede. Başlıktaki araç ise buna kıyasla baya kötü.

Tabi bunun kararını verecek olan da bizler değiliz, bilirkişi zaten arabayı görmüş tespitini yapmış, ama ne olursa olsun otosan (veya başka herhangi bir marka) parayı ödeyene kadar daha çok uğraştıracaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende mi gariplik bilmiyorum da daha hiç kaputun altındaki boyaya, bagaj kapağının iç boyasına filan bakmadım ben hiç bir arabada.

Ancak benim için arabadan soğumaya değer bir detay olur muydu bu bilmiyorum, ama pek zannetmiyorum.

--0 dakika sonra eklendi--

Bu arada Genel Sohbet içinde kaybolup gitmemesi bence daha iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Bende mi gariplik bilmiyorum da daha hiç kaputun altındaki boyaya, bagaj kapağının iç boyasına filan bakmadım ben hiç bir arabada.

ilk mesajdaki seviyede olsa farkedersin diye düşünüyorum. birde kendin yıkadığında kusurların çoğunu fark ediyorsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle sadece Ford değil , başka markalarda da hep aynı sorun oluyor. Nedeni bence ülkemizde bu tip sorunlar kolay çözülmüyor. Olması gereken bayilerin mahcup olması ve hızlı bir şekilde yeni araba vermesidir. Kusurlu aracıda kusursuz hale getirip uygun fiyata satışa koymasıdır. Ben sıfır alacak olsam kesinlikle bu işten anlayan birkaç usta yanımda götürürüm. Çok olsa 500 liram gider. 

Benim asıl merak ettiğim konu sıfır araçlar fabrikadan çıkmadan önce tamamen kontrol edilmiyor mu? Elektronik aksam ya da motor daha 10. km de arıza yapabilir anlarım da bu araçları kontrol eden fabrika çalışanı bu boya sıkıntılarını görmüyor mu? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.