Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sigorta ve kaskonuzu kaça yaptırdınız ve hangi şirket?

Önerilen Mesajlar

sigorta mı bu yaptırdığın yoksa kasko mu abi ?

Sigorta mecburi. Kasko isteğe bağlı. Belli bir yaşın üzerinde araçlarda kasko yaptırmak pahalı oluyor ve çok gerekmeyebilir.  Genelde 10 yaş üstü araçlarda kasko yapmak istemiyorlar veya pahalı oluyor diye biliyorum.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigorta mecburi. Kasko isteğe bağlı. Belli bir yaşın üzerinde araçlarda kasko yaptırmak pahalı oluyor ve çok gerekmeyebilir.  Genelde 10 yaş üstü araçlarda kasko yapmak istemiyorlar veya pahalı oluyor diye biliyorum.  

Evet 10 yaş üstü araca her şirket kasko yapmıyor yapanlarda var. Belli şartları oluyor kaza durumunda eskime payı vs vs araç sahibinden de belli bir miktar ücret alınıyor . 

Sigortayı mı 1800 liraya yaptırmışlar onu merak ettim ben :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç : 2012 F3 1,6 115 HP Titanyum Smart+Tecno

Kasko değeri : 66000 TL

Dosya ilk kez açıldı. En yüksek rakam 2500 TL ile Axa'dan geldi. Arkama bile bakmadan direk kaçtım. En düşük rakam ise 1500 TL ile Grupoma'dan geldi. ve aynı zamanda hepsinden de avantajlı yanları var. 3 yıl boyunca pert durumunda emsal araç ile yenileme ve 10bin TL ye kadar expertiz raporuna gerek kalmadan hasarsızlığı bozmadan onarım hakkı var. Ayrıca AutoKing ile de anlaşması var. Köklü firma dediğimiz Axa AutoKing anlaşması yok. Axa'nın mini onarım anlayışı parça gerektirmeyen 150 TL lik işçilik ile sınırlı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç : 2012 F3 1,6 115 HP Titanyum Smart+Tecno

Kasko değeri : 66000 TL

Dosya ilk kez açıldı. En yüksek rakam 2500 TL ile Axa'dan geldi. Arkama bile bakmadan direk kaçtım. En düşük rakam ise 1500 TL ile Grupoma'dan geldi. ve aynı zamanda hepsinden de avantajlı yanları var. 3 yıl boyunca pert durumunda emsal araç ile yenileme ve 10bin TL ye kadar expertiz raporuna gerek kalmadan hasarsızlığı bozmadan onarım hakkı var. Ayrıca AutoKing ile de anlaşması var. Köklü firma dediğimiz Axa AutoKing anlaşması yok. Axa'nın mini onarım anlayışı parça gerektirmeyen 150 TL lik işçilik ile sınırlı.

Bu fiyatlar firmaların politikası ile ilgili. Axa bu dönem kasko işi dışında kalmak istiyor sanıyorum. Yapmam demiyor ama müşteriyi yüksek fiyat ile kaçırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

07 plaka 2011 Focus 3 1.6 Dizel Style Aksigorta 1600 liraya yaptı. Araç değeri 46.500 gösterildi.Kaskolu beşinci araç olduğu için biraz pahalıya geldi. 07 plaka 2011 Qashqai 1.5 Dizel araç değer 48.000 tl hasarsızlık indirmiyle birlikte 515 TL'ye Aksigortadan yapıldı. 06 plaka 2009 Volvo v50 1.6 dizel araç değeri 46.000 liradan 1200 liraya Aksigortadan yapıldı.07 plaka 2011 Volvo 1.6 benzinli araç değeri 90.000 liradan Anadolu sigortadan 2500TL ye yapıldı.07 plaka 2012 polo 1.2tdi  Anadolu sigortadan araç değeri 33.000 TL hasarsızlık indirimi ile birlikte geçen sene 475 liraya yapmışlardı.  Zorunlu trafik sigortaları ise Qashqaide 180 lira V50 280 lira s60 380 lira Focusta 330 lira Poloda 175 lira. Qashqai'yi sattık hasarsızlık indirimimi Focusa aktaralım dedik.Sigortacı eskisini iptal edip yeniden giriş yapayım dedi.Yeni kasko indirimsiz hali ile 1600 den 2700 e çıktı.1600 liraya üç hafta öncesinde yaptırmıştık.Kasko fiyatları çok arttı dedi.Sonra genel merkezi aradılar eski poliçe üstünden yani 1600 TL'den hasarsızlık indirimi yapıp iade yaptılar.Üç haftada Focusun kaskosunda 1100 TL artış aşırı geldi.Yeni sigorta yaptıran birisi olsam 2700 liraya yapıyoruz deseler kesinlikle yaptırmazdık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kasko firmaları çıldırmış  ,geçen seneye göre yüzde yüzden üçyüze kadar zam var bilumum şirketlerde...hangi gelirimize bu denli zam geldi de buna bu kadar geliyor anlamıyorum..Yakında arabayı satmak zorunda kalıcaz sanırım.geçen sene benim aracın kasko değeri 60000 çıkıp kasko üvreti 1200-1800 arası tl iken..bu sene 53000 cıkıyor 2000 den aşağı fiyat veren yok..neleri ne kadar kapsadıgı da muallak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Selamlar,

23.06.2012 de 1600 TL'ye kasko yaptırdım. Güncelleme zamanı geldi. 2 ay önce 850 tl lik bir hasarı yetkili servis de kasko üzerinden yaptırdım. Şimdi en düşük fiyat 2400 çıkıyor, :(  , 3-4 ay sonra 2012 / 2013 1,3 dizel opel corsa almayı düşünüyorum. yeni arac alımını öne çeksem, kaskoda fiyat biraz daha düşermi, yazıyı yazarken değmez dedim ama :) , fikirleriniz bekliyorum,

iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1650 groupama yaptırdım.Yetkili servisle konuştum problem çıkarmayan Groupama,euroko,Anadolu isimlerini aldım.Sigortacı velim ile konuştum fikrini aldım.

F kasko (ford kasko) 2 yıl verirken, Grupama 3 yıl 0 araç takozu verdi, 3 yıl Grup ama yaptırdığım sürece pert halinde kasko eder değeri verdi.

Grupamanın şu anda Autoking ile anlaşması var 5000e kadar exper beklemeden başlıyorlar,araba veriyor.Mini onarımı daha fazla idi. diğerlerine artısı daha fazla olduğu seçtim.

Şöyle de bir durum var. ben 3 senedir önceki aracımı Halk kasko yaptırdım.Eğer en yakın yetkili servisle anlaşması olsaydı. düşünmez halk kasko yaptırırdım.Daha önce pert oldu. küçük bir hasarımda halk kasko % 30 ile pert etti. Paramı çok kısa bir zamanda yatırdılar. 

Bir tanıdığımın 4 kapı değişti anadolu kasko pert etmedi. Ben bunu müşteri hizmetlerine sorduğumda 3 yıl önce biz devletin kurumuyuz.Hazine ve ulaştırma bakanlığı araçların pert olmasını çünkü kazadan  sonra yeniden muayene girmesini tavsiye ediyor biz uyuyoruz dedi. 

Şuan ki kaskom ve groupama ve diğer büyük firmalar işine gelmediği sürece % 80 ile filan pert ediyor. 

Yine Halk kasko ile diğer kazalarımda parayı cebimden karttan çektirdim.Aradım müşteri hizmetlerini ödeme günüm gelmeden hesabıma yatırdılar.Birde puan kazandım.

Tavsiye ettiğim diğer arkadaşlarımda memnun kaldılar.Axadan arkadaşım daha yeni uğraştı, exper sorun çıkardı.

Dubai sigorta arkadasımın ödemisini yapmadı (sigorta).Yetkili servis bunların gönderdiği experler sorun çıkarıyor abi dedi.Hatayı kabul etmedi.Biz sigorta kurumuna şikayet ettik,yine birşey elde edemedik.

Şuan arabım hasarı yüksek olur anlaşması oolmadığı için cebimden ödemek yada senet imzalama zorunda olmayayım diye Halktan vazgeçtim.Birde mini onarımı filan daha yüksekti sanırım.

Perşembe günü işte arkadaşımın arabasına motor çarptı Autoking gittik orda sordum.Sorun çıkartan varmı diye dedim.Bizim zaten enredeyse hepsi ile anlaşmamız var ama şu an Groupama ile özel antlaşmamız var dedi.Zaten her taraflara asmışlar, :)

Başıma çok olay geldi çok şey öğrendim,pert hasar,kasko sigorta,tutanak tutma  vb. o yüzden bence il merkezlerinde büyük firmaları arayın yada müşteri hizmetlerini arayın indirim isteyin artı indirim gönderebiliyorlar acentenize,

Ve pert oranını kesin sorun,hatta neler veriyorsunuz diğerlerinden diye sorun.Çünkü ne kadar genişletilmiş kasko da deseler bazı şeyleri ucuzlasın diye çıkarabiliyorlar. ÖR: soyadanın tuttuğu eşinden başka kişinin kullandığı kazalarda ödemleri karşılayamıyor.

Yada araba tahsis etme gününden yada kaç kez olabilieceği gibi..

yada ölümlü kazada ödeme miktarını çok kısıyorlar. (asıl önemlisi bence bu) (adam iki yakıt kamyonunu kazasına neden oluor.Karayollarından tut herkes peşine düşüyor trilyonlar dönüyor kaskosu 50bin karşılıyor :( )

çoğu kasko en yakın servise çekerken bazısı il içinde nereye istersiniz diyebiliyor.(çekici abi buraya 400den aşağı hayatta getirmem demişti)

Ve en önemli tavsiyem arabanızın sw ise sw,sedansa sedan beygirinden modelinden kapı koltuk sayısına kadar kontol edin. Küçük hasarlarda sorun etmiyorlar fakat büyük kazalarda yanlış beyan diye tek taraflı poliçenizi kazadan sonra iptal edebiliyorlar.

Tüm haklarınızı bilin mesela Ford araç bozulduğunda otel uçak parası tamir süresince 0 araçlarda veriyor. Arabanız da kaza poliçesini kasko ve pirim ödediniz ilk kağıdı ve acil arama tel asla eksik etmeyin.Tavşan gibi kalıyorsunuz.

(çok konuştum sanırım , kusura bakmayın ama çok uğraştım ben arkadaşlarımın ki ilen filanda şimdi bizim cocuklar böyle bir durumda direk beni arıyorlar..)

İnşallah hiç birini kullanmaya gerek kalmaz da boşu boşuna vermiş oluruz her sene :)

Volkan Alan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgiler için sağol.. Yalnız bir yerde takıldım 0 araç teminatı sadece ilk yıl için diye biliyorum, en azından uzun yıllardır hep öyle yaptırdım şimdi bir değişiklik mi var... Hata olmasın tekrar geçeyim. 0 (sıfır) aldığınız aracı bir yıl içinde pert ederseniz size yine sıfır araç bedeli ödüyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgiler için sağol.. Yalnız bir yerde takıldım 0 araç teminatı sadece ilk yıl için diye biliyorum, en azından uzun yıllardır hep öyle yaptırdım şimdi bir değişiklik mi var... Hata olmasın tekrar geçeyim. 0 (sıfır) aldığınız aracı bir yıl içinde pert ederseniz size yine sıfır araç bedeli ödüyor....

F kasko 2 yıl bizden yaptırırsanız 2 yıl en çok biz veriyoruz demesine rağen ,

''alıntı : GROUPAMA KASKO İLE 1 DEĞİL TAM 3 YIL BOYUNCA HEP 0 KM’DE KALIN..

Uluslararası alanda lider sigorta kuruluşu Groupama, kasko güvencesi altındaki 0 km binek otomobillerin 3 yaşına kadar herhangi bir kazada pert olması veya çalınması durumlarında tazminat ödemelerini aracın  rayiç değeri değil; güncel satın alma değerini sağlayabilmek için sigorta başlangıç tarihindeki kasko bedeli üzerinden yapıyor.  Groupama’nın bu yenilikçi hizmetinden faydalanmak için aracın trafiğe çıkışı ile tam hasar ya da çalınma tarihine kadar kaskosunun aralıksız olarak Groupama’dan yapılmış olması yeterli oluyor.  '' 

kaynak :http://www.groupama.com.tr/content.aspx?Id=211&ParentId=129&S=True&ContentId=388&Selected=211&P_Id=445

Volkan Alan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Selamlar.

Bi kaç hafta önce 2. el 11 model F3 style araç satın aldım.

kasko değeri 43.400

yaş 27, meslek öğretmen ,plaka Karaman,6 yıllık ehliyet,üzerime kayıtlı ilk araç

en düşük fiyat Anadolu sigorta:1910 tl..Diğerleri 2300 üstünde

şaşırmış durumdayım....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.