Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Neden Uçak Değil De Otobüs Seyahati

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

Merhabalar

Arkadaşlar uzun zamandır merak ettiğim bir konuda sizlerden yorum almak istiyorum.

Mevzu şu;

Van dan Sabiha gökçen uçuşu örneği veriyim siz zenginleştirirsiniz.

Van dan otobüs firmalarının bilet ücreti 180-190tl şu zamanlarda. Yaklaşık 15-20 saat yolculuk. 3 öğün yemek yenilecek ve maliyeti ortalama 50tl diyelim.  Sadece ulaşım ve yemek 230tl

Uçağı ele alalım. Bilet ücreti 190tl (kıyaslama yapmak için bu ücret) Uçuş süresi 1:55 dk (1 saat 55 dk) toplam ulaşım maliyeti 190tl

Şimdi sorum şu. Yukarıdaki şartlarda bir insan seyahat edeceği zaman neden otobüsü tercih ediyordur. Uçak korkusu diyecekler lütfen bunu önlemenin yolunu da yazsınlar. Bunları mesleğim gereği merakımdan soruyorum. Ha uçak bileti pahalı o yüzden demeyin. Ben otobüsle uçak biletinin birbiriyle aynı ya da en yakın ücretlerin olduğu haliyle tartışalım istiyorum. Hepinize saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. Etrafı görerek geze geze gitmek hoşuma gidiyor

2. Uçağa binmek için çok ayrıntılı işlemler var, beceremem diye korkuyorum

3. Uçak düştü mü kesin öldün, otobüste gene bir şans var

4. Uçak hapis gibi kaçacak yer yok, "dur ineyim" münkün değil

5. Alışmışım Van Turizm'e hem bana çay falan da ikram ediyorlar, servisle evden alıyorlar

6. Aaaa, uçak o kadar ucuz muydu, eltim 500 liradan aşağı değildir dediydi

7. Anadolu Jet'e ve orada çalışan keçi sakallılara kılım

8. Son bindiğimde korkudan altıma kaçırdım, bir daha binmem için bana narkoz vermeniz lazım

9. Sana ne, keyif benim değil mi?

10. İki saatlik seyahat mı olurmuş, bir yere gittiğimi bile anlamıyorum

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
  • Haha 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

7. Anadolu Jet'e ve orada çalışan keçi sakallılara kılım

Hee ben .

Bu arada abi 6. şık için cidden doğru gibi. Düşün ki bir acente dahi aaa siz diğer firmadan ucuzmuşsunuz diyebiliyorken yolcunun bunu bilmemesi bence büyük olasılık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Mesut ç yazdı:

ben uçaktan yanayım.yıllarca 20 saat yolculuk yaptıktan sonra artık bıktım. 500t yi görünce bile içim ürperiyor. binmem için narkoz lazım bana da ? 

Direk içhat uçuşlarında bilet üst sınırı getirildi. Maksimum 372 tl ye acente payıyla veriliyor. Aktarmalı 500 e gelebilir tabi bilet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Hee ben .

Bu arada abi 6. şık için cidden doğru gibi. Düşün ki bir acente dahi aaa siz diğer firmadan ucuzmuşsunuz diyebiliyorken yolcunun bunu bilmemesi bence büyük olasılık.

Ben 9. şık diyorum?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

.

.

.

11. kargo sınırı yok . Valizinin boyu , ağırlığı, muhteviyatı önemli değil. Reçel geçiremedim derdi yok. Bisiklet için ekstra 40 euro ödemiyorsun. 

12. Girerken suyunu almıyorlar 

13. Gece 3:49 da telefonuna "operasyonel nedenlerle otobüsünüz 1.5 saat sonraya ertelendi " diye mesaj gelmiyor. 

14. Eve daha yakın iniyorsun  

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, H. Cenk yazdı:

11. kargo sınırı yok . Valizinin boyu , ağırlığı, muhteviyatı önemli değil. Reçel geçiremedim derdi yok. 

En önemlisi de bu zaten.Bagajlarda üzerinde asetat kalemle isimler yazılmış ve içlerinden buram buram peynir kokusu gelen beyaz çuvallar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otobüse binmeyeli yıllar olmuş, en son 12 Kasım depreminde İst-Ank yapmıştım.

Uçak hızlı, güvenli ve keyiflidir benim için, ancak arabamla seyahati de çok severim.

İstanbul çıkışlı 12 bin km yol/40 gün yapıp Avrupa’yı turladığım vardır...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Van'a hiç gitmedim ama Van-Ankara arası otobüs-uçak arası tercih yapmam gerekse uçağı seçerdim.

Neden otobüs seçileceğiyle ilgili tahminlerim yukarıda zaten yazılmış.

Benim bir süredir favorim yurtiçi her rotada araba. Neden? Çünkü Gülce hanımın park yatağını, mama sandalyesini ve bilimum oyuncağını bagaja tepeleme yükleyip yola çıkabiliyoruz. nerede olursak olalım yarı evde gibi hareket edebiliyoruz. (alt değiştirme, öğün zamanını atlamadan yemek yedirebilme, her ihtiyaç anında mola verebilme vb)

Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

15. uçuştan vazgeçersem, paramın tamamını iade etmiyorlar

Aslında o kuralların içerisinde kesilen de vergi. Yani parayı esasında vermeyen havayolu şirketi değil de ?? . Çöküyorlar resmen.

--1 dakika sonra eklendi--
5 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Otobüse binmeyeli yıllar olmuş, en son 12 Kasım depreminde İst-Ank yapmıştım.

Uçak hızlı, güvenli ve keyiflidir benim için, ancak arabamla seyahati de çok severim.

İstanbul çıkışlı 12 bin km yol/40 gün yapıp Avrupa’yı turladığım vardır...

Abi esasında ben de karayolunu tercih ediyorum. Ama açıkçası sadece tatil ve 500km mesafe içerisindeki yerleri için.

--3 dakika sonra eklendi--
12 dakika önce, H. Cenk yazdı:

11. kargo sınırı yok . Valizinin boyu , ağırlığı, muhteviyatı önemli değil. Reçel geçiremedim derdi yok. Bisiklet için ekstra 40 euro ödemiyorsun. 

12. Girerken suyunu almıyorlar 

13. Gece 3:49 da telefonuna "operasyonel nedenlerle otobüsünüz 1.5 saat sonraya ertelendi " diye mesaj gelmiyor. 

14. Eve daha yakın iniyorsun  

Abi

11. Bence otobüs firmaları henüz ayıkmadılar abi bu işe. Yoksa çok güzel ek gelir kapısı bence. Su mu yakıyor bu arkadaş

12. Şık havayolu insiyatifinde olan bişi değil ki. Sivil havacılık kuralları sebebiyle havalimanı otoritesi tarafından sizden alınıyor. 13

--6 dakika sonra eklendi--
17 dakika önce, Tugay Kuruöz yazdı:

En baskını bence de 6. şık gibi.

Ama başka ben de şunu anlamıyorum yahu. Otobüs biletini alırken bir acenteye ya da internet sitesine giriyoruz sonuçta. O sitelerin bazılarında da hatta otobüsle uçak biletini dahi karşılaştırıyorsun. Ama havayolunun ucuz olduğundan haberdar olamıyorsun. Çünkü umudun yok ucuzluğundan.

Bence esas sorun şuydu. Uçak çok pahalı bir seyahat aracı düşüncesinin yıkılamaması. Çeşitli havayollarının çıkması bence fiyatların düşmesini sağladı. Ama bundan Halk ın haberi yok.

--7 dakika sonra eklendi--
27 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Ben 9. şık diyorum?

Yürü get kastım la gez sen.

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Etkenleri herkes yazmiş başta cem hocam. Bencede en çok prosedür insanları korkutuyor.. Şahsi görüşüm tabiki acelem varsa uçak. 

Bayramda İstanbul Antalya yaptım otobüsle  akşam 9,30da hareket ettik sabah 8 de manavgattaydı.. 3 mola verdi 30 ardan 90 dakkia uçagin tamamen uçuş süresi ?

Maddi olarak sorun olmazsa her zaman uçakcıyım ben

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.