Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Focus Focus Mk4 Donanım Ve Fiyat Bilgileri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

alismislar bos araci dolu fiyatindan satip, doldurmak icinde opsiyon satmaya.. uygun bulmuyorum. iki yil once gidip 80 bine mk 3.5 aldigima o kadar pismanimki.. her binen 12 v sarj, renki ekran sorup duruyor. yol boyunca ne kadar dar diye sikayet ediyor ve inerkende  aaaaa bunda park sensorüde mi yok deyip noktayi koyuyor.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

alismislar bos araci dolu fiyatindan satip, doldurmak icinde opsiyon satmaya.. uygun bulmuyorum. iki yil once gidip 80 bine mk 3.5 aldigima o kadar pismanimki.. her binen 12 v sarj, renki ekran sorup duruyor. yol boyunca ne kadar dar diye sikayet ediyor ve inerkende  aaaaa bunda park sensorüde mi yok deyip noktayi koyuyor.. 

Otosan donanım fakiri bir distribütör 2 hafta önce tanıdığım corolla 1.6 life aldı sıfır 72.900 tl en boş model Bluetoothlu 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Otosan donanım fakiri bir distribütör 2 hafta önce tanıdığım corolla 1.6 life aldı sıfır 72.900 tl en boş model Bluetoothlu 

Katılıyorum. Ama her firma kısıyor bir şeylerden. Mesela mk 3.5 da baz versiyonda bile hız sabitleyici var. Ama park sensörüyle ne alıp veremediği varsa Titanium mk 3.5 da bile ön park sensörü sanırım opsiyon.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Ama alüminyum jantı yok vs vs. Keza birçok standart şey yine farklı markalarda yok, birileri bir yerden farklılaşıyor sadece. 

Bence Otosan donanım fakiri bir dist. değil bu sonuca varmak için her modeli diğer tüm modellerle kıyaslamak gerekir ki bunlar yapılıyor (gözle gördüm çok kez) ve buna göre pazara giriyor. Ayrıca yeni hayatına başlayan modellerde de daha düzgün bu konular. (Fiesta'daki hava yastığı hariç)

Focus'un bazı basit eksikleri var onlar da göze batıyor bu da çok doğal artık yaşamının sonununda sonunda iyice uzatmalara geldi model, belli ki canları çok sıkılmış Otosan Trend x için BT opsiyonu da sunuyor. Detay bilmiyorum fakat belki de opsiyonsuz araç getirmemişlerdir yeni yılda.

Velhasıl bu tür basit eksiklikler Avrupa cephesinden (yani kökten) çözülmüş durumda. 

--1 dakika sonra eklendi--
13 dakika önce, BurakHAN yazdı:

Titanium mk 3.5 da bile ön park sensörü sanırım opsiyon.

Tüm sensörler ve otomatik park standart.

Sonuç olarak bu konuyu, Fiesta'daki gibi Türkiye donanımları ne olsun diye başlık açarsak (hatta yarın açayım, geç olmadan) orada bol bol yazarız ki faydası olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sonuç olarak bu konuyu, Fiesta'daki gibi Türkiye donanımları ne olsun diye başlık açarsak (hatta yarın açayım, geç olmadan) orada bol bol yazarız ki faydası olsun.

Ti-VCT PS Titanium araçların bir çoğunda önde park sensörü yok. MK 3,5 için söylüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-boyasiz-2017-ford-focus-titanium-1.6-ti-vct-otomatik-sunroof-518791035/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-focus-sedan-titanium-1.6-ti-vct-powershift-sifir-km-ayarinda-547108105/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-akademisyenden-nokta-hatasiz-15.000-km-de-544335013/detay

BurakHAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ama alüminyum jantı yok vs vs. Keza birçok standart şey yine farklı markalarda yok, birileri bir yerden farklılaşıyor sadece. 

Bence Otosan donanım fakiri bir dist. değil bu sonuca varmak için her modeli diğer tüm modellerle kıyaslamak gerekir ki bunlar yapılıyor (gözle gördüm çok kez) ve buna göre pazara giriyor. Ayrıca yeni hayatına başlayan modellerde de daha düzgün bu konular. (Fiesta'daki hava yastığı hariç)

Focus'un bazı basit eksikleri var onlar da göze batıyor bu da çok doğal artık yaşamının sonununda sonunda iyice uzatmalara geldi model, belli ki canları çok sıkılmış Otosan Trend x için BT opsiyonu da sunuyor. Detay bilmiyorum fakat belki de opsiyonsuz araç getirmemişlerdir yeni yılda.

Velhasıl bu tür basit eksiklikler Avrupa cephesinden (yani kökten) çözülmüş durumda. 

--1 dakika sonra eklendi--

İnşallah avrupada çözüldüğü gibi bizdede çözülür en basit park sensörsüz Bluetooth suz focus gelmesin Türkiye donanımında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, BurakHAN yazdı:

Bu motorla gelen direksiyon sistemi otomatik parkı desteklemediği için böyle, ilanları koymaya gerek yoktu :) İstisna yani.

4 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

İnşallah avrupada çözüldüğü gibi bizdede çözülür en basit park sensörsüz Bluetooth suz focus gelmesin Türkiye donanımında.

Park sensörünü bilemem fakat BT'siz araba olmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu motorla gelen direksiyon sistemi otomatik parkı desteklemediği için böyle, ilanları koymaya gerek yoktu :) 

Hmm öğreneceğim çok şey var :) Yakup bey mk 3,5 dizel motor PS trend x de start stop gördüm. Bu opsiyon mu yoksa dizel motora özel standart mı ? Benzinli trend x lerde yok ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, BurakHAN yazdı:

Hmm öğreneceğim çok şey var :) Yakup bey mk 3,5 dizel motor PS trend x de start stop gördüm. Bu opsiyon mu yoksa dizel motora özel standart mı ? Benzinli trend x lerde yok ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, BurakHAN yazdı:

Yakup bey mk 3,5 dizel motor PS trend x de start stop gördüm. Bu opsiyon mu yoksa dizel motora özel standart mı ? Benzinli trend x lerde yok ?

Dizel manuel mk 3.5 larda start stop yok ama mk4un dizel manuelinde mevcut ( dogan kabak inceleme videosunda gördum ) ama her versiyonda varmi bende ondan emin degilim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böyle genel cevap vermeyelim bu donanım da her ülkenin talebine göre değişiyor. Şu an Avrupa'da satılacak olan her Mk4 Focus motorunda S&S standart. Bizde de öyle olur, WLTP'yi de kabul ettiğimiz için pas geçilmez; 1.5 tdci (man&oto) ve 1.0 eb focus mk3 mca TR spek gibi.

Misal Çin'de satılacak olan Focus Mk4'ün Yeni 1.5 Ecoboost motoru EURO 5'i destekliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Mk4 bugün Türkiye'de satışta olsaydı en fazla bu kadar olacaklardı;

1.0 EcoBoost 125 ps 6 ileri manuel Titanium: 118 bin TL,

1.5 EcoBlue 120 ps 6 ileri manuel Titanium: 129 bin TL,

1.5 EcoBlue 120 ps 8 ileri otomatik Titanium: 138 bin TL.

Arabanın baz fiyatı da ortalama 110K civarında olurdu.

Yakup daha fazla olmaz mıydı? 2018 1.5L TDCi  4K PS Titanium 152.500 şu anda zaten...

Merak edip az önce baktım bu fiyata da 152 ne lan.... :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Mustafa Uysal yazdı:

Yakup daha fazla olmaz mıydı? 2018 1.5L TDCi  4K PS Titanium 152.500 şu anda zaten...

Merak edip az önce baktım bu fiyata da 152 ne lan.... :blink:

O vergi dilimine takıldığı için öyle, aynı arabanın temelde 5k indirimli fiyatı bu sebeple 137.5'e düşüyor. Sonuç olarak 5-6 ay sonra artan kur ile 152 bin sınırı rahat aşılır :) 

Screen Shot 2018-04-15 at 00.42.33.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Resul özdemir yazdı:

her binen 12 v sarj, renki ekran sorup duruyor. yol boyunca ne kadar dar diye sikayet ediyor ve inerkende  aaaaa bunda park sensorüde mi yok deyip noktayi koyuyor.. 

Aileden değillerse hatta kuzen bile olsalar bir daha onları arabaya bindirmez, ufak ufak da araya mesafe koyardım. Bırakın yürüsünler. :)

11 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Adem fena gömmüşsün kardeşim ama inan MCA Focus'ta titanium alan birçok kişi "Biz 10 bin lirayı bir geniş ekranla dijital klimaya mı verdik?" diye sorgulamadan edemiyor. Trend x Focus sis farlarından deri direksiyona, hız sabitlemeden renkli arka camlara, alüminyum alaşım jantlardan ön kol dayamaya kadar o kadar çok konfor ve donanım özelliği sunuyor ki bunları giriş seviyesinde kimse vermiyor. Zaten trend x alan kullanıcı da hemen bir multimedya ile geri görüş, navigasyon ve bluetooth gibi ihtiyaçları da karşılıyor. Sen de bir MCA Focus sahibi olarak en iyi bilenlerdensindir ki Corolla ile kıyas kabul etmez keyifte bir araba Focus.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.