Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Eksper Aracımı Perte Çıkarmadı

Mesut Y

Önerilen Mesajlar

FIESTA MY FIESTA 5K 1.25i   2012 Model aracım. 

Kusur Oranı: %100 karşı taraf suçlu olarak çıktı. 

Sanayi de kaportacı da aracım kaportacı liste hazırlamış 16 milyar olarak.

Gün içerisinde eksper geldi bu kadar masrafı olmaz aracın demiş eksper de aracıma liste çıkartacakmış. 

Direksiyon ve ön torpido olmak üzere 2 airbag patladı. Emniyet kemerleri kendini kilitlemiş değişecek , kaput , ön cam, sol lastik , ön tampon, elektrik aksamı, aracımın içi ön göğüs bölümü torpido vs. hepsi değişecek kaportacı adamın işcilik masrafı vs. fakat gün içerisinde gelen eksper pert olarak çıkarmamış aracımı da biz bunları uygun fiyata buluruz ve bazı parçaları da çıkma olarak alırız fiyatını 16 milyardan aşağıya düşürürüz demiş bakalım kaportacı benim küçük de olsa ümidim var perte çıkarması için 

Eksper neden gün içerisinde aracımı perte çıkarmamış ve perte çıkarır mı eksperden gelecek sonuca göre sizlerin de fikirlerini almak istiyorum ? 

Mesut Y tarafından düzenlendi
aracımın marka model ve yılını yazmamış olmam
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaskom yok sigorta acentem zaten tanış abimin yeri bu araba %100 perte çıkar demişti 11/12/2017 yani pazartesi akşamı kaza yaptım yanıma çağırdım o gecesi demişti mesut %100 sen haklısın ve araban perte çıkar sende arabanın değerini alırsın demişti ben haklı çıktım fakat araba perte çıkmadı çıkacağı da şüpeli 

--1 dakika sonra eklendi--

Bugün gelen eksper bi kaç parçasını çıkma parçaları ile değiştiririz zaten bizden gelecek parçaları felan demiş kaportacıya dedim bende çıkma parça istemiyorum illaki perte çıkartmayacaksa yaptıracaksa a dan z ye kadar sıfır orjinal parçalar getirtecek dedim bende kaportacıya bakalım eksper raporunu bekliyoruz işte

Eksper raporu araba yapılsın derse ben bu rapora nasıl itiraz edebilirim ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yedek parçayı yan sanayi kullanırlarsa, değişmesi gereken parçaları tamir yaparlarsa masraf az çıkacaktır, dolayısıyla perte ayrılması zorlaşacaktır.

Yetkili serviste onartma hakkınız var, %100 haklıysanız çektirin aracınızı yetkili servise, orada onarımı yapılsın.

Sanayideki ustaya da emekleri için 200 TL-300 TL öderseniz onuda memnun etmiş olursunuz, sonuçta ekspertiz için uğraştı, araç dükkanını işgal etti vs..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Exper araci perte cikaramaz, oyle bir yetkisi yok. Aracin hasarini ve masraf bedelini cikartir. Sigorta sirketi perte cikip cikmayacagini belirler. Siz ahmete mehmete gidene kadar servise gitseydiniz eger alayina isyan inadina izdirap ne gorseler cikartirlardi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

kasko olmayınca yetkili servistede olsa eksper parçaları ben getireceğim diyemiyor mu? Bu parça tamir olacak diyemiyor mu?

Sanayide ıvır zıvır ön plastik parçaları onarırlar, kırık takarlar, masraf az çıksın onarılsın,işçilik alayım diye düşünür sanayi esnafı.

Yetkili serviste bu tür durumlar olmuyor, direkt yazıyorlar listeye :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben samsunun çarşamba ilçesindeyim sanayi de arabam servis ise samsun merkezde yani 50 55 km yol bu çekici masrafı benden mi çıkar yoksa karşı tarafın sigortası mi karşılar 50 55 km yol için eğer kendi cebimden veremem çekici ücretini kaza yaptığım gecesi 5 km öteye sanayiye götürdü 80 tl aldı 55 km yola servise götürse dünyanın parasını alır

--3 dakika sonra eklendi--

Bugün sanayiye gittim arabanın yanına eksperi ben telefon ile arayıp durumu anlatım perte çıkartalım dedim daha erken dedi daha dün geldi eksper dedi bi kendisi de liste fiyatı çıkarsın sonucuna göre baskı yaparız ekspere durumu anlatırız dedi ben halledicem dedi kaportacı haber bekle benden acele etme dedi bekliyorum bende

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Exper araci perte cikaramaz, oyle bir yetkisi yok. Aracin hasarini ve masraf bedelini cikartir. Sigorta sirketi perte cikip cikmayacagini belirler. Siz ahmete mehmete gidene kadar servise gitseydiniz eger alayina isyan inadina izdirap ne gorseler cikartirlardi.

servise götürün demekteki maksadımız buydu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Eksper Aracımı Perte Çıkarmadı olarak değiştirdi

Çekici ücretini önceki ödediğinizle kıyaslamayın. Orada 1 km bile götürse bu işin bir başlangıç bedeli var. Sonraki mesafelerde oran düşer. 55 km götürdü diye sizden 800 lira alacak değil. 

Ayrıca sizin tamircide eksper tarafından görülen bir aracın tekrar serviste eksper incelemesi yapılır mı o da soru işareti tabi. Önce bu durumu bir netleştirin sonra servise çektirmeyi gündeme alırsınız. Ayrıca serviste perte çıkarma imkânı bulamasanız bile aracınız en doğru şekilde onarılmış olur. Elektrik aksamından bahsediyorsunuz, göğüs ve torpidonun değişeceğini söylemişsiniz. Bunlar her yerde güvenle yaptırılacak işler değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

52 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

kasko olmayınca yetkili servistede olsa eksper parçaları ben getireceğim diyemiyor mu? Bu parça tamir olacak diyemiyor mu?

Benim emektar focus 2 ile 3 sene önce köpeğe çarpmam sonucu aracımı ford yetkili servisine çektirdim.Tamponda kırıklar ve radyatörde su kaçırma vardı.Eksper parçaların tamirini istemiş.Parçaları tamire yolladılar.Tampona tamir edilemez raporu geldi.Yenisiyle değiştirdiler.Radyatörde tamir oldu.Birde radyatör fanı değişti.Yani benim kaskom olmasına ve yetkili servise çektirmeme rağmen ilk etapta eksper tamir yoluna gitti.Sanırım yetkili serviste olsa eksper tamir istiyebiliyor.Ama tabi buna rağmen o zaman için 3000 lira fatura kesti servis kaskoya.Yani tamir yoluna dahi gitseler serviste masraf hertürlü sanayiden bayağı fazla çıkıyor.

6 dakika önce, Mesut Y yazdı:

Peki servise kadar ki çekici ücretini benmi cebimden verecem nasıl olacak o

Servise aracınızı çektirirseniz aracınızın perte çıkarılma ihtimali daha yüksek.Böyle bir ihtimal için 300-500 lira gibi bir çekici parasından kaçmamalısınız.Aracınız perte çıkarılmazsa ağır hasar kaydı olan bir araca bineceksiniz bunu unutmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.