Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Eksper Aracımı Perte Çıkarmadı

Mesut Y

Önerilen Mesajlar

%100 ben haklıyım ekspere desem ki illa yaptiracaksiniz aracımı madem serviste yapılmasını istiyorum desem servise kadar ki çekici ücretini ödemekte istemiyorum desem sonuçta ben haklı çıkmışım bunları isteme gibi bi hakkım yok mu

--3 dakika sonra eklendi--
3 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Değer kaybı tazminatını almak için sigortacınla muhakkak görüş. 

Sigortacimin bugün yanındaydım zaten yine kendisi bahsetti egerki aracın perte çıkmaz yapılırsa değer kaybı tazminatı için de dosya açacağız diye ben unutursam bile sen bana hatırlatirsin dedi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Serkan Z. yazdı:

:muha:Pardon. Benimkisi sazanlık olmuş. ? 

Haklılığın bunlarla alakası sıfır tabii ki.

Ben anlatamadım sanırım diyorum ki eksper aracı perte çıkarmadı dedi ki arabanı yaptiracaz bende ekspere sanayide yapılmasın serviste yapılsın diyebiliyor muyum ve yapılır derse de çekici ücretini benim mi vermem gerekiyor yoksa karşı tarafın sigortasimi veriyor çekici ücretini 

--1 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bunu sormadım yahu :D 

çekici veya pert durumu ile ne alakası var?

Çekici ve pert durumunu bu bakımdan sormuştum alakası varmı diye

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Kazada haklılık oranları ile bu durumların alakasını ben anlayamadım :) Bilen varsa yazılı metninin linkini vs atabilir mi, okuyalım bilgilenelim :yeah: 

15 dakika önce, Mesut Y yazdı:

Ben anlatamadım sanırım diyorum ki eksper aracı perte çıkarmadı dedi ki arabanı yaptiracaz bende ekspere sanayide yapılmasın serviste yapılsın diyebiliyor muyum ve yapılır derse de çekici ücretini benim mi vermem gerekiyor yoksa karşı tarafın sigortasimi veriyor çekici ücretini 

--1 dakika sonra eklendi--

Çekici ve pert durumunu bu bakımdan sormuştum alakası varmı diye

Bana göre yok varsa da ben bilmiyorum zaten bu sebeple sordum genele, size demedim :) 

Siz zaten kusurun sizde olmadığını biliyordunuz/tahmin ediyordunuz madem keşke direkt servise gitseydiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, Mesut Y yazdı:

Benim cevabım da size değildi. Başka bir mesajı yanlış yorumlayıp link verdim. :)

Aslında çekici ücreti vs. durumları en iyi sigortacınız yanıtlayabilir. 

Ancak benim kişisel yorumuma göre siz zaten aracı kaza yerinden bir başka yere nakletmişsiniz. Şimdi oradan da yetkili servise götürmek tamamen sizin yükümlülüğünüzde olacaktır. Buradaki çekici ücretini hiçbir sigorta karşılamaz bana göre. 

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakalım şu eksper den bi sonuç gelcek ins. arac perte çıkar da bunlarla uğraşmayız  direk ilk geldiğinde deseydi pert bu araç diye demedi işte bizde fiyat listesi hazırlayacağız dedi sizinkine yakın olursa perte çıkartıcaz dedi bekliyoruz bakalım.

Bu arada bugün sigortacimin yanındaydım dedi ki bana o arabanın masrafı düşmesi için bile eksper aracıni alır kendi anlaşmalı olduğu kaportacıya götürür dedi kaportacınin işçilik ücreti için örneğin benim kaportacı 3 milyar isterse eksperin anlaşmalı olduğu yer 1 milyara işçilik yapıyorsa eksper aracımı o kaportacıya götürüyormuş 

Mesut Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu bahsettiğim olayda haklı olan tarafın kaskosu vardı. Çekici ücretini sigorta karşılamış ancak biraz eksik karşılamış. İlk seferde aracı kasko şirketi anlaşmalı olduğu özel servise çekmiş. Oranın anlaşması varmış. Yedek parçayı indirimli alıyormuş. Böyle olunca aracı perte çıkarmadılar. Böyle olunca aracı yetkili servise çektirdi araç sahibi. Serviste araç perte ayrıldı.

Her mesajınızda çekici parasından bahsediyorsunuz. Belkide aracınız onarıma gidilecek ve ağır hasar kayıtlı olacak.Çekici taş çatlasın 500 tutar. Hatta samsunda yükü olan bir kamyona falan yüklerseniz daha ucuza gider.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15.12.2017 - 18:24 tarihinde, Mesut Y yazdı:

%100 ben haklıyım ekspere desem ki illa yaptiracaksiniz aracımı madem serviste yapılmasını istiyorum desem servise kadar ki çekici ücretini ödemekte istemiyorum desem sonuçta ben haklı çıkmışım bunları isteme gibi bi hakkım yok mu

--3 dakika sonra eklendi--

Sigortacimin bugün yanındaydım zaten yine kendisi bahsetti egerki aracın perte çıkmaz yapılırsa değer kaybı tazminatı için de dosya açacağız diye ben unutursam bile sen bana hatırlatirsin dedi 

Mesut bey,

kazadan sonraki ihbardan sonra (2 gün içinde) eksper yada sigorta size anlaşmalı servisimize çekeriz anlamında bir bildirimde bulundu mu ?

Bulunmadı ise;

P.tesi beni arayın ,hikayeyi dinlemek istiyorum.Ne yapılabilir bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Murat Ersoydan yazdı:

Mesut bey,

kazadan sonraki ihbardan sonra (2 gün içinde) eksper yada sigorta size anlaşmalı servisimize çekeriz anlamında bir bildirimde bulundu mu ?

Bulunmadı ise;

P.tesi beni arayın ,hikayeyi dinlemek istiyorum.Ne yapılabilir bakalım.

Bulunmadi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.