Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3.5 1,5 Tdcı Otomatik 45000 Bakımı

Ercan Bayram

Önerilen Mesajlar

1 dakika önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Zam gelmeden önce 30 bin bakım ve başka bir ihtiyaç için,
Afyon'da Bosh Car Service gitmiştim (Afyon'da yetkili servis yok).

Zamlardan sonra biz memurlar için

yetkili servis hayal olacak herhalde.

Ben de yukarda bunu yazdım işte. Aldığımız araba 100K ilen 150K oldu. Yani bindiğin araba cebi aşmış olabilir, haliyle servis de öyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada faturada yağın markası vs yazmıyor. Sadece spec leri yazıyor 5/30 . Ancak sinyal koluna astıkları kağıtta Mobil1 5/30 yazıyor. Hani castrol ford  ortaktı falan ne oldu. Yalan mıymış? 3 kuruş fazla kar için yaptıklarına bak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

60bin bakımı Isparta Pürlüler Yetkili serviste 900 e yakın bir fiyatla yaptırdım. Mazot filtresi motor yağından pahalı. Fren balataları için 45bin bakımında idare eder bir sonraki bakıma değişebilir denilmişti. Şimdi de aynı yorum yapıldı. Bir sonraki bakıma kadar kullanılabilir denildi. Balata fiyatlarını gördükçe ayağım frene titreyerek basıyor. Hedefim 90 bin. ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız şanzıman yağı değişimi ile alakalı mı bilmem. 15-30-45 bakımlarını yaptırmış durumdayım. İlk kez 45 bakımından sonra arabanın gidişinin kalkışının çok daha pürüzsüz,titreşimsiz, çok daha  rahat olduğunu hissediyorum. Bilmiyorum bu kadar para bayıldığım için psikolojik mi ? yoksa şanzıman yağ değişimi etkili mi ? Ama iyi oldu araba ..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

2016 1.5 dizel otomatik aracımı 2018 üçüncü ayında aldım. araç şu an 39000 km de. araç 30000 km bakımına girmiş. ağustos ayında bir senesi dolduğu için garantiden çıkmaması için servis bakımına girmek zorunda kaldım. motor yağı, filtreler ve polen için 800 tl, 45000 km sini değilde üç yılını doldurduğu için şanzıman yağınında değişmesi gerektiğini söylediler 800 tl de ona verdim. tam çıkacakken balatalar bitmiş 800 tl tutar dediler. yok onu dışarıda yaptırırım dedim. bugün dışarıda yaptırdım. modacraft balata 320 tl, diskler torna 40 tl, işçilik 150 tl ve bijonlar 20 tane 100 tl. toplam firenlere verdiğim 610 tl. toplayalım: servis 1600+firenler 610: 2210 TL. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Fuat Çolak yazdı:

2016 1.5 dizel otomatik aracımı 2018 üçüncü ayında aldım. araç şu an 39000 km de. araç 30000 km bakımına girmiş. ağustos ayında bir senesi dolduğu için garantiden çıkmaması için servis bakımına girmek zorunda kaldım. motor yağı, filtreler ve polen için 800 tl, 45000 km sini değilde üç yılını doldurduğu için şanzıman yağınında değişmesi gerektiğini söylediler 800 tl de ona verdim. tam çıkacakken balatalar bitmiş 800 tl tutar dediler. yok onu dışarıda yaptırırım dedim. bugün dışarıda yaptırdım. modacraft balata 320 tl, diskler torna 40 tl, işçilik 150 tl ve bijonlar 20 tane 100 tl. toplam firenlere verdiğim 610 tl. toplayalım: servis 1600+firenler 610: 2210 TL. 

3 yılı nasıl doluyor, 2016 hangi ay çıkışlı araç? Ben 2015 mayıs trafiğe çıkışlı aracımın powershift şanzıman yağını 29000 km'de mayıs 2018'de değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir kaç servise sordum. hepside yılı dolmuş değişmesi lazım denildi. bende 45 bine az kaldı tekrar uğraşmayayım diye onay verdim. bulunduğum ilde de yetkili servis olmadığından gitmişken değiştirin, tamam dedim. araç 2017 trafiğe çıkışlı. ama yağlarda hem km hemde yıl önemli olduğu için böyle bir yol izledim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.