Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sprintbooster V.S. Pedalbox V.S. Pedal Commander

Önerilen Mesajlar

Merhaba sevgili arkadaşlar,

Daha önceki paylaşımlarımda da görebileceğiniz gibi 2017 model Focus 1.6 Ti-VCT aracım var. Önceki aracım 1.6 HDI Citroendi. Takdir edeceğiniz gibi ara hızlanmaları ve yokuş performansı vb torkun yüksek olmasından ötürü ve turbonun da etkisiyle çok daha iyiydi. Uzun bir zaman sonra atmosferik araca dönmek beni biraz hayal kırıklığına uğratmıştı. Sonrasında başlıkta yazdığım ürünleri gördüm. Hatta pedalcommander'ı bizzat gidip denedim. Özellikle klima açıkken yaşadığım performans kaybı sebebiyle klima açıkken denedim fakat umduğum etkiyi göremedim. Araç kalkarken şahlanıyordu bu doğru, hatta lastikler patinaj yapıyordu. Yani ürünün etkisi yok demiyorum. Ama klima açıkken gerek ara hızlanmalarda olsun, gerekse yokuş performansında olsun, ürünün fiyatı olan 700 tl'ye değecek bir fark hissetmedim. Diğer ürünleri bilemiyorum tabii. Derken, sprintbooster ürününün aracıma uygun olanını bir tanıdık 300 tl'ye satıyor. Bu rakam nispeten makul. Fakat bu ürünü kullanan ya da öneren var mı? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,bu iki cihazında çalışma mantığı aynı.Birinden memnun kalmadıysanız diğerindende diğerindede sizin için pek birşey farkedeceğini zannetmiyorum kanımca.Bu tarz bir cihazı hangisiydi hatırlamıyorum 1.0 ecoboost'ta kullanan var forumda ve yaptığı yorumlara göre memnun.Ama ecoboost turbo dolayısıyla biraz zaten ti-vct'ye göre daha canlı bir motor,yani o memnuniyet oradan geliyor olabilir.Benim şahsi fikrim ti-vct'ye araştırıp öncelikle iyi bir yazılım attırmak,bunun sayesinde 12-13hp güç arttırıp alt devirleri biraz canlandırmak ve KN gibi performans filtresiyle biraz daha keyifli sürüş elde edilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yine öznel bir durum olacak madem tanıdık bir deneseniz :) 

arkadaşın arkadaşı olduğu için teklif etmek zor olacak :)) bir de elim öyle işlere hiç yatkın değil, ustaya taktırıp söktürmek de artı masraf :D

--1 dakika sonra eklendi--
9 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

Merhaba,bu iki cihazında çalışma mantığı aynı.Birinden memnun kalmadıysanız diğerindende diğerindede sizin için pek birşey farkedeceğini zannetmiyorum kanımca.Bu tarz bir cihazı hangisiydi hatırlamıyorum 1.0 ecoboost'ta kullanan var forumda ve yaptığı yorumlara göre memnun.Ama ecoboost turbo dolayısıyla biraz zaten ti-vct'ye göre daha canlı bir motor,yani o memnuniyet oradan geliyor olabilir.Benim şahsi fikrim ti-vct'ye araştırıp öncelikle iyi bir yazılım attırmak,bunun sayesinde 12-13hp güç arttırıp alt devirleri biraz canlandırmak ve KN gibi performans filtresiyle biraz daha keyifli sürüş elde edilebilir.

Üstat, chip tuning firmalarıyla görüştüm. Genelde dedikleri şu: atmosferik araçta 1400 tl yazılım, fakat ciddi bir fark hissetmezsiniz. verdiğiniz paranın karşılığı olmaz vs vs.. K&N ile ilgili yorumlar okudum. Kimisi çok memnunken kimisi pek bir şey değişmedi diyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Atmosferik aracta size ne yazilimin ne de bu tip tepkime hizlandiricilarinin faydasini goremezsiniz. Bostan yere para ve zaman harcamayin.

Servet bey'in söylediklerini ciddiye alın zira bu işlerin uzmanıdır,ama bence en azından bir KN denenebilir:)malesef atmosferikte yapıcak neredeyse hiç birşey yok,en azından düşük bütçellerle diyelim.Dikkat ettiyseniz bendede aynı motordan var fakat benim şikayetim yok halimden memnunum :) Ah şu yüksek torklu dizeller,herşey onların yüzünden:smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

Servet bey'in söylediklerini ciddiye alın zira bu işlerin uzmanıdır,ama bence en azından bir KN denenebilir:)malesef atmosferikte yapıcak neredeyse hiç birşey yok,en azından düşük bütçellerle diyelim.Dikkat ettiyseniz bendede aynı motordan var fakat benim şikayetim yok halimden memnunum :) Ah şu yüksek torklu dizeller,herşey onların yüzünden:smiley2k:

Evet Servet Bey'in dediğini işin uzmanları hep söyledi, ama insan umut etmek istiyor :) sormayın üstat, araçlarım hep atmosferikti bugüne dek, ta ki bir önceki dizel araca kadar. Kahrolsun yüksek torklu dizeller :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 minutes ago, Burak Güneş said:

Evet Servet Bey'in dediğini işin uzmanları hep söyledi, ama insan umut etmek istiyor :) sormayın üstat, araçlarım hep atmosferikti bugüne dek, ta ki bir önceki dizel araca kadar. Kahrolsun yüksek torklu dizeller :)

Sevmiyorsaniz degistirin bence.

1500TL yazilim

650TL Tepkime hizlandirici

400TL Filtre

Dizele gecmek icin iyi bir sebep vermis olalim :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Servet Ö. yazdı:

Atmosferik aracta size ne yazilimin ne de bu tip tepkime hizlandiricilarinin faydasini goremezsiniz. Bostan yere para ve zaman harcamayin.

29 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Sevmiyorsaniz degistirin bence.

1500TL yazilim

650TL Tepkime hizlandirici

400TL Filtre

Dizele gecmek icin iyi bir sebep vermis olalim :)

Ben de altına imza atayım

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Peki Servet bey,sizin THE RED konunuz malum,siz 1.6 Ecoboostu kanatlandırdınız,benzer bir uygulama ile 1.6 ti-vct'ye turbo takmak mümkünmüdür?Yani işin maliyetini geçtim,sadece işin olabilirliği nekadar mümkün.Eminim bunu birçok kişi merak ediyordur hem bilgilendirmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 minutes ago, Turhan Atasoy said:

Peki Servet bey,sizin THE RED konunuz malum,siz 1.6 Ecoboostu kanatlandırdınız,benzer bir uygulama ile 1.6 ti-vct'ye turbo takmak mümkünmüdür?Yani işin maliyetini geçtim,sadece işin olabilirliği nekadar mümkün.Eminim bunu birçok kişi merak ediyordur hem bilgilendirmiş olursunuz.

Teknik olarak cim bicme makinasina dahi turbo takmak mumkun, siz paradan haber verin.

Kol, piston, krank, egzantrik, sibop, sibop yaylari, enjektor, emme/egsoz manifoldu, istenen guc bandina uygun turbo, sanziman degisikligi veya guclendirmesi ve stand-alone beyin ile mumkun. Ucuz yollu isin icinden cikamazsiniz ve pek uzun omurlu olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

Mertol abi vardı. Zamanında Mondeo 1,6 ti-vct ye aşırı besleme uygulamıştı. Ama turbomu supercharger mı o aklımda değil. 

Ogün Özemre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Teknik olarak cim bicme makinasina dahi turbo takmak mumkun, siz paradan haber verin.

:claps::kıhkıh::fikir:Bu çok iyidi

3 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Kol, piston, krank, egzantrik, sibop, sibop yaylari, enjektor, emme/egsoz manifoldu, istenen guc bandina uygun turbo, sanziman degisikligi veya guclendirmesi ve stand-alone beyin ile mumkun. Ucuz yollu isin icinden cikamazsiniz ve pek uzun omurlu olmaz.

Buda işin aslı astarını geçer sözünün tam olarak anlatılmış hali :) ama olsun,sonuçta olabilirliğide önemli,bakarsın sizin gibi cesaretli biri çıkar Param var kardeşim,bu arabayıda seviyorum,dizelden hoşlanmıyorum,macera aramak istiyorum size ne deyip,bakarsın kalkışıvermiş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 hours ago, Turhan Atasoy said:

sonuçta olabilirliğide önemli,bakarsın sizin gibi cesaretli biri çıkar Param var kardeşim,bu arabayıda seviyorum,dizelden hoşlanmıyorum,macera aramak istiyorum size ne deyip,bakarsın kalkışıvermiş :)

Saygi duyarim. Mk1 de yapan 2 kisi biliyorum. Ama bana sorarsan cok kiviramadilar. Mesela Mk1 in tuning kitabi var. Oyle boyle degil, cok acaip arastirma var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu ürünler zaten ekstra bir güç sağlamıyor. tek yaptıkları gaza daha hızlı basmak veya sizin bastığınızdan daha çok basmak. yani bunu takınca biraz daha hoplıyım zıplıyım oluyor araç. atmosferik motor zaten cansız olduğu için bunların fazla bir etkisinin olmaması da normal.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.