Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Murat Kav.

Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

Recommended Posts

Bugün sync 3 ekranında ufak bir değişiklik yaptım. Bilindiği üzere ilk defa sync3 v2.0+ ile gelen araçlardan ekran üstünden klima kontrolü çıkarılmıştı. Dolasıyısıyla mca kuga'da fabrika çıkışı sync ekranından klima kontrol etmek mümkün değil. Sesli klima kontrol de mümkün değil.

Sync2 ve sync 3 v1.0'da standart olan bu özelliği neden kaldırdılar çok anlamadım. Ancak, halen bu özelliğe sahip olan araçlar var, ve bunlarda versiyon güncellense bile bu özellik kaybolmuyor. Buradan hareketle kugada da neden olmasın dedim ve aktif etmeyi başardım. İlk resim fabrika çıkışı, diğerleri değişiklik sonrası...

eski.jpg

yeni 1.jpg

yeni 2.jpg

yeni 3.jpg

yeni 4.jpg

Bir de video koyalım :) 

Edited by Murat Kavuk

Güzel olmuş Murat Bey ayarları karıştırarak mı yaptınız yoksa bir yazılım filan mı yüklediniz.

9 dakika önce, Can Çelenk yazdı:

Güzel olmuş Murat Bey ayarları karıştırarak mı yaptınız yoksa bir yazılım filan mı yüklediniz.

Yazılım yüklemedim. Sadece konfigurasyon değişikliği. ELM ile bağlanıp, apim as built datada bir kod değişikliği yapıyorsunuz. Basitçe: 7D0-01-02'de xxxx-xXxx-xxxx: Burada X için 7 yerine 5 yaptım.

Edited by Murat Kavuk

52 dakika önce, Muhammed Kavlak yazdı:

SYNC 3  te çoğu araçtan kaldırılacağını duymuştum sebep neki ?

Yeni araçlarda kaldırıldı, artık bu opsiyon ekranda çıkmıyor (D segmentinden emin değilim aslında). Nedenini ben de bilmiyorum. Alt satır NAV'da gelince çok mu doluyor acaba, ya da farklı araçlarda farklı sistemler var. Yazılımsal kontrolü zor gelmiş olabilir. Ama ters işte. Mesela 3008'de bu kontroller tamamıyla ekrana alındı. Ford ise kaldırıyor. Bir klima kontrol panelininin servis fiyatı sanırım 1500 liradan aşağı değil. Fabrikaya maliyeti bunun 5'te biri bile olsa ciddi bir rakam sözkonusu.

Söylediğiniz gibi SYNC 3 te sadece mondeo da vardı diye duymuştum o da kaldırılır mı zamanla görücez. Yine de elinize sağlık güzel ve yol gösterici bir çalışma olmuş

2 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Yeni araçlarda kaldırıldı, artık bu opsiyon ekranda çıkmıyor (D segmentinden emin değilim aslında). Nedenini ben de bilmiyorum. Alt satır NAV'da gelince çok mu doluyor acaba, ya da farklı araçlarda farklı sistemler var. Yazılımsal kontrolü zor gelmiş olabilir. Ama ters işte. Mesela 3008'de bu kontroller tamamıyla ekrana alındı. Ford ise kaldırıyor. Bir klima kontrol panelininin servis fiyatı sanırım 1500 liradan aşağı değil. Fabrikaya maliyeti bunun 5'te biri bile olsa ciddi bir rakam sözkonusu.

pırkalamadan kaç gün durdun. Yine iyi sabrettin 10 gün.Ama tebrik ederim.

Edited by Osman Türkol

Uzun zamandır beklediğim bir konuyu çözmüşsünüz. Elinize sağlık. Darısı başıma diyorum :)

SYNC3 m yok hiç böyle sorunlarım yok :D Hatta digital klimam bile yok. eski usül kara düzen manüel klima. Buna da şükür 

1 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Sende de durum aynıdır 👍

Laptopun pili dayanmadığı için otomatik kilide bile bakmamıştım. Az önce yeni pil sipariş ettim. :)

Öncelikle herkese iyi günler. Aranıza yeni katıldım ve bir çok konuda acemiyim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. 

Murat bey bu klima olayını nasıl yaptığınızı ayrıntılı anlatır mısınız?

Bir de navigasyon olayları nasıl olacak bilgi verir misiniz?