Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Model Ford Fiesta Powershift Sorular

Burak Meşe

Soru

Merhaba arkadaşlar,  

2015 model Ford Fiesta 1.6 Powershift alarak aranıza katılmış bulunuyorum , bir çok yerde araştırdım ancak açık bir cevap alamadığım, bilgi edinemediğim bir takım sorularım var , 

1.Aracın kontağını 2 ye alınca ön göğüs (özellikle teybin olduğu bölümden) bir şeyleri yapma hazırlığına geçiyor ve 10 sn kadar bir ses çıkartıyor (sıkıştırma,gevşeme hazırlığı gibi) bu nedir bilgisi olan var mı yada bu bir sorun mu ? Uzun süre aracı kullanmadığınız sırada meydana geliyor kısa süreli stop edip çalıştırmalarda böyle bir ses yok. Otomatik klimanın hazırlığı diye bir yerlerde okudum ancak pek de bilgi bulamadım. 

2. Aracın 1,2 vites geçişlerinde özellikle yokuşlarda nadiren de olsa titreme oluyor bununla ilgili bir güncelleme yayınlamış Ford bu bir sorun mu yoksa powershift çift kavrama çalışma karakteristiği mi böyle ? 

3.Son olarak aracın follow me özelliği vardı ben bunu kapattım sanırım , nasıl açılır tekrar bu özellik :) 

Teşekkür eder, iyi forumlar dilerim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın
1. Maddede bahsettiğiniz ses benim 2009 focusumda da var sadece kontağı açarken ya da aracı çalıştırırken oluyor
Bildiğim ve duyduğum kadarıyla torpido bölgesinde bulunan hava üfleme nozullarinin içeride bulunan klepesinin açılmasından kaynaklı bi sesmiş
Sanırım kronik bi sorun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Kenan Korkusuz yazdı:

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın
1. Maddede bahsettiğiniz ses benim 2009 focusumda da var sadece kontağı açarken ya da aracı çalıştırırken oluyor
Bildiğim ve duyduğum kadarıyla torpido bölgesinde bulunan hava üfleme nozullarinin içeride bulunan klepesinin açılmasından kaynaklı bi sesmiş
Sanırım kronik bi sorun

Cevabınız ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Haklısınız dün arkadaşa da bahsettim ,aynı durumun kendi aracındada (Opel Astra) olduğunu söyledi ve dediğiniz gibi torpido havalandırma kanallarıyla ilgili olduğunu duymuş .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
50 dakika önce, Burak Meşe yazdı:

2. Soruyu şöyle değiştireyim benzer problemi Focus da yaşayan kullanıcılar var mı ? Teşekkürler

Geçmiş konular bol bol bilgi içerir :) Buyrunuz

https://www.focusclubtr.com/forum/129-mk3-sorular-ve-sorunlar/?sortby=views&sortdirection=desc

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Klima ünitesinin hazırlanma sesi.

Yani normal mi bu ses ? Takır tukur Nasıl bir hazırlık evresi geçiriyorsa artık :) Giderilebilmesi mümkün mü bu sesin ? Servisin yapabilecegi her hangi bir şey bulunur mu ? Klimada sorun olduğunu gösterir mi ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

videodaki kadar sesliyse normal değil bence. en azından focusta bu kadar değil.

Ozan'a katılıyorum, daha öncede olması lazımdı zaten, şimdi arttıysa normal değil. Videoda biraz zorlanıyormuş gibi geldi; içine bir şey kaçmış veya bir parça kırılmış esniyor gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 minutes ago, Burak Meşe said:

Yani normal mi bu ses ? Takır tukur Nasıl bir hazırlık evresi geçiriyorsa artık :) Giderilebilmesi mümkün mü bu sesin ? Servisin yapabilecegi her hangi bir şey bulunur mu ? Klimada sorun olduğunu gösterir mi ?

Muhtemelen elektikli motorlari baslama pozisyonuna almaya calisiyor ama pek beceremiyor. Servise goturmelisin, muhtemelen tum gogsu sokup bakarlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı dün TUROTO'ya götürdüm, göğüsten gelen sese normal dediler , klimaların clamb kapaklarının açılıp kapanma sesiymiş , ancak Showroom'da farklı 3 Fiesta 'da test ettim birinde hiç duymadım bu sesi, araç sıfırdı ,diğer iki araçta ikinci eldi, bu ses çok kısa sürsede onlarda da vardı, sanırım katlanacağız bu sese, ileriki zamanlarda Tanoto'ya da göstereceğim bakalım onlar ne diyecek.  Ek olarak sadece dijital klimalı araçlarda görülüyor. Manuel'in gözünü seveyim.

Burak Meşe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.