Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Golf 7 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yazık bu arabaya verilen bu kadar paralara.. iphone tanımı cuk oturmuş.

Adamların dizel kepazeliği (sahtekarlığı) ayyuka çıktı, ABD 15 milyar dolar ceza kesti bunlara..... adamların (en azından Türkiye) fiyatlarında zerre azalma yok..peh.

Şimdi bazıları diyebilir "bir kaç mühendisin yaptığı hata koca şirkete bla bla bla.." ya bırakın dostlar.. böyle bir şeyden CEO dan tutun yazılımı yapan mühendise kadar herkesin haberi vardır. Aksi olamaz zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Tamer S. yazdı:

ABD 15 milyar dolar ceza kesti bunlara..... adamların (en azından Türkiye) fiyatlarında zerre azalma yok..peh.

Nasıl bir ilişki kurdun ki?

Niye azalsın?

Fiyatları talep belirler.

Talep oldukça fiyat düşmez.

Ayrıca halihazırda satış fiyatları Ford'a göre pahalı sayılmaz.

Doğmamış çocuğa da şimdiden don biçmeye gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Nasıl bir ilişki kurdun ki?

Niye azalsın?

Fiyatları talep belirler.

Talep oldukça fiyat düşmez.

Haklısınız...Bir an için, motor yazılımında manipülasyon yapıp haksız kazanç sağlayan, çevreyi kirleten, etik ticaret yapmayan, bunuda kabul eden bir şirkete insanların mesafeli duracağını sandım. Bizde bilakis abanır millet.."Abi emisyondan geçiyo...otobanda yardırıyo" diye benim arkadaşlarımda da konuşanlar vardır. 

Ayrıca halihazırda satış fiyatları Ford'a göre pahalı sayılmaz.

Cem Bey, Focus HB en düşük fiyat 63.770 TL... Golf ise 68.200 TL den başlıyor. Ne desem bilemedim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Tamer S. yazdı:

Cem Bey, Focus HB en düşük fiyat 63.770 TL... Golf ise 68.200 TL den başlıyor. Ne desem bilemedim..

Bir şey demene gerek yok ki, Golf daha iyi ve aradaki fiyat farkı %10 bile değil.  :kıhkıh:

Görünen köy kılavuz istemiyor.

Satış rakamları da kanıtı.

Değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir şey demene gerek yok ki, Golf daha iyi ve aradaki fiyat farkı %10 bile değil.  :kıhkıh:

Görünen köy kılavuz istemiyor.

Satış rakamları da kanıtı.

Değil mi?

Forumda tazeyim ama..tartışacağın son kişi kimdir? diye sorsalar Cem Boneval derim...:)

Bir arabanın "iyi" olması kişiye göre değişir bence..yakıtı, dizaynı, güvenliği vs... öyle değil mi yoksa bu forumda işimiz ne hepimiz Focus, Cmax veya Mondeo kullanıyoruz..ama neden? Satıp sıfır veya 2.el Golf, Jetta vs alabilirdik.. neden imzalarımızda Focus araçlar var.. Golf ile Focus arasındaki o %10 u bulmayan fark varya, benim 2 yıllık yakıtım demek.

satış rakamları artmış olabilir. Hadi ateistler bunuda açıklasın o zaman..:P

vw.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Madem golf daha kaliteli hocam, sizin maddi durumunuz %10 luk o farkı karşılayamıyacak değildir. Ben sizin araba tercihi yaparken 10000 TL fark yüzünden focus aldığınıza inanmıyorum. 

13 dakika önce, Tamer S. yazdı:

Forumda tazeyim ama..tartışacağın son kişi kimdir? diye sorsalar Cem Boneval derim...:)

Cem abi focusu aldığında bu golf yoktu . Olsa bile belki yine de almazdı, çünkü VWye fazla sempatisi yok Cem abinin. 

Ben bu golfü satıp focus aldım. Daha mazoşistik/patolojik olan benimki :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Unutmayalım, satınalmada "daha iyi olması" değil kriter. Bütçemize ve beklentilerimize göre "yeterince iyi" olması satınalmadaki ve tercihteki ana kriterimiz. 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar arabaların karakterleri farklı. Buradaki kitle genelde kasten ve taammüden Ford almış bilinçli kişilerden oluşuyor. Golf Focus'un bir tık üstünde gibi, ama bazı açılardan. Yol tutuş ve sürüş hissi isteyen genelde Ford alır. Talep çok ve pazarlama iyi olunca fiyat farkı normal. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araçları bir şekilde sıfır yada ikinci el alıp satıyoruz, renk araç, dizel benzinli motor tecihi beklenti ve beğeniye göre değişir normali de budur zaten.. Burda dostluk kazanımı baki yani dört teker için alınganlık yapıp tartısmaya kırılmaya gerek yok, forum herkesin konu hakkındaki bilgisini düşüncesini paylaştığı yer kimse kimseye kendi beğeni yada düşüncesini kabul ettirme beklentisi içinde değil diye düşünüyorum. .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tartışma bitmez, ne kadar nesnel kalmaya kalsanız da öznel öğeler ağır basıyor. 

Bana yöneltilen soru ve eleştirilere dilim döndüğünce cevap vereyim. 

1. Ben donanım ve konfora değil sürüş dinamikleri ve güce ağırlık veririm.

2. Bilmem kaç yıllık doktor olarak çalışsam da maddi gelirim bazılarınızın zannettiği gibi yüksek değil, paramı iyi kullanmak zorundayım.

3. Araçtan mutlu olmayı kolaylaştıran önemli etmenlerden birinin servis ilgisi ve başarısı olduğunu düşünürüm.

4. Herkesin yöneldiği bana itici gelir, araçta kendince özgün bir ruh ararım.
5. Otomatik vitesten oldum olası hoşlanmadım.

6. Marka bağımlılığım yoktur, 6 kez Ford almış olmamız yukarıdaki şartlarla kolaylıkla açıklanabilir.

(PS+Viraj hızı)/TL formülünden yola çıkınca da eskiden Ford cazip görünüyor idi. 2000 yılında 2000 motor Sport Trend Focus bence sınıfında benzersiz bir araçtı. Ah bir de turbo beslemeli olsaydı... 2011'de de 1.6EB motor ile Focus benzer bir cazibeyi iyi bir fiyata sunuyordu.

Bugün Ford'un bana hitap eden aracı kalmadı. RS süper olurdu, ST iyi olurdu, ama şimdilik otomobile verecek o kadar param yok.

Bugün alışverişe çıksam ya Astra ya da Leon 150 PS motorlu modellerden biriyle yetinirdim. 

Golf'ü her zaman sınıfında çıtayı belirleyen olarak gördüm, son yıllardaki rekabetçi fiyat politikaları da fiyat/kalite oranını makul düzeye getirdi.

Ama hala VW'nin mükemmelliğini sıkıcı buluyorum.

Hala servislerinin mesafeli çok bilmişliğinden hoşlanmıyorum, ama bütün bunlar nesnel değerlendirme ile dostlarıma VW önermeme engel değil.

Ve her kullanışımda tespitlerim aynı yönde oluyor:

1. VW'nin beygiri Ford'un beygirinden güçlü

2. Sessizlik ve konfor açısından pek fark kalmamış, eskiden VW belirgin üstündü.

3. Yol tutuş açısından da pek fark kalmadı, eskiden Ford üstündü.

4. Otomatik şanzımanla ilgili sorunlarını hallettiler ve sınıfındaki bence en başarılı çift kavramalı DSG'ler.

5. İşçilik ve malzeme kalitesi açısından VW her zaman önde. 

Böyle yani...

Şimdi, Bekir B. yazdı:

. Burda dostluk kazanımı baki yani dört teker için alınganlık yapıp tartısmaya kırılmaya gerek yok

Kimsenin alındığını düşünmüyorum. Yeterince birbirini tanıyan ve olgun bir grubuz. 

18 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Unutmayalım, satınalmada "daha iyi olması" değil kriter. Bütçemize ve beklentilerimize göre "yeterince iyi" olması satınalmadaki ve tercihteki ana kriterimiz. 

Yeterince iyilerin arasından seçim yaparken daha iyi olan tercih edilir. :)

33 dakika önce, Tamer S. yazdı:

satış rakamları artmış olabilir. Hadi ateistler bunuda açıklasın o zaman

Ateist değilim, agnostik olabilirim. 

Ayrıca ek açıklamaya da gerek yok, haberin son satırında açıklama var. Aldatmanın bir bedeli olacak haliyle.

Ama görünen o ki piyasanın VW'ye güveni azalmadı ve bu krizden çıkacağına inanıyorlar. 

Ekim'de Almanya'da yeni tescillerde 40.000 Focus'a karşılık 200.000 Golf var. 

Ayrıca bkn. http://www.focusclubtr.com/topic/10576-vwin-başı-kötü-belada/?do=findComment&comment=389220

Son söz: Kuzguna yavrusu şahin görünür. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

.

.

.

Ateist değilim, agnostik olabilirim. 

Olsun hepimizin inandığı Tanrı aynı :D:D:D

.

.

.

.

EDİT: Espri bana değil Bertrand Russell 'a ait. Kendisini hapse attıklarında gardiyan formu dolduruken dinini sormuş. BR agnostik deyince gardiyan da böyle söylemiş :) 

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ford %10 ucuz ne demek.
Şu anda Ford pazarlama müdürü satış müdürü ve direktörü CEO'su toplamış burayı okuyor olabilir. Zam mi yapsınlar :)
Ucuz felan değil tu kaka Almayın ford falan biz binelim. Muhaaaahaa :)
Bu arada wag grubunu sevmem ama bence satış başarısının arkasın daki hikaye aşağıda.
Hatunla geçen hafta çocuğa mont alacağız ismi lazim değil viaport'ta gittik. Dolaştık fiyat performans kalite uygun bisey bulamadık. Hatun'a dedim Herkes LW alıyor oraya bakalım.
Dediki bütün sınıf ayni montu giyiyor. İstemiyorum dedi.
Ordan kalktık arabamıza doğru yola çıktık. Solunda mavi sari vs 3 polo sağın da değişik renkte 2 golf onunda başka sağ arkasinda başka başka wag.
Arabanın bagajını uzaktan kumandayla açtım. Montunu koydum. Dedim hatun hakli herkes alabilir ama ben herkes değilim. Yürüyün Pendik çarşı'ya gidiyoruz.....
Almayın ford fiyat farkı %20 olsun....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.