Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Ötv Oranları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Vatandaşın sırtında çiban olmuşsun iyileştireceğine çürütmeye devam ediyorsun. Yazık günah. Üretim 0. Daya vergiyi.
Yaşar ne yaşar ne yaşamaz adlı tiyatro oyunu geldi aklıma.
Ölmek bile vergisiz olmayacak bu gidişle...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence "ölümü gösterip sıtmaya razı ederler" 

bizde yeriz :)

Her zaman nabız yüksek verilir

daha sonradan biraz düşüğü uygulanır.

Herkesi sevindirirler. 

ve alkış olur...

Serkan Gülhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaşırmanıza şaşırdım.

Farklı bir beklentiniz mi vardı?

Her fırsatta yazıyorum sömürüldüğümüzü.

Devlet vatandaş için değil, devlet için vatandaş var. 

Baylar şunu anlayın: Ekonomi batıyor, para bitiyor, yönetim nereden koparabilirsem kardır derdinde. 

En çok satılan segmente yapılan saldırının başka ne anlamı olabilir?

Ve Ozan satışlar düşecek.

Az sabredin, hep beraber göreceğiz...

Beri taraftan araba alacaklar stoklara hemen saldırın.

Yıl sonu indirim kampanyaları hayal oldu.

Satıcılara iyi haber stoklar eriyecek, ekonomi azıcık canlanacak.

Ola ki yeni oranlar kabul edilmezse -ki bu benim lotoda büyük ikramiye kazanma olasılığım ile eşdeğer (bilet almadığımı da hatırlatayım)- en çok satıcılar sevinecek stokları erittikleri için. 

Bana müsaade, gidip şu Bilaller'deki RS'e bakayım. 

Not: Aldığım duyumlara göre bu ÖTV söylentisi birkaç bayinin satışlarını arttırmak için uydurduğu bir senaryo imiş. :smiley2k:

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adama küfür ettirecekler. Ben şahsen bu oranlarla araba almayı ertelerim. En azından ikinci el piyasası rayına oturana kadar arabayı değiştirmem. Zaten duyduğum en saçma oranlama. Döviz aldı başını gidiyor, yakında 55000'in altında C sınıfı araba kalmaz. Motor hacmi yeterli değilse; beygir gücü var, emisyon oranı var. Dünyada zaten bunlara göre vergilendirme yapıyorlar. Bu şekilde bir vergilendirme, ekonomideki ateşin görünenden çok daha ağır olduğuna işaret. Hayırlısı diyelim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Saçma sapan bir uygulama, arabanın fiyatına göre oran mı değişirmiş? Zaten pahalı araç fazla vergi veriyor bu yüzden oran ile vergi alınır.

İnş geçerli olmaz veya şu limiti 75-80'e falan çekerler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz zaten emisyona gore vergi alıyoruz. Akaryakıt vergisinden. Emisyon vergisi olacaksa muhakkak km yi de içine almalı. Düşün senin araban 130 emisyonlu ama yılda 10K yapıyorsun, adamın emisyonu 120 ama 30K yapıyor. Bu adam senden çok daha fazla emisyon çıkarmasına rağmen emisyon birimi seninkinden az diye daha az vergi ödemesi çok saçma olacaktır. Biz dediğim gibi zaten akaryakıt üzerinde yüksek vergi olduğundan pratikman emisyona göre vergilendiriliyoruz. Bence -size belki komik gelecek ama- fiyata ve aracın büyüklüğüne göre vergilendirme yapmalıyız. Park yeri sorunumuz büyük takdir edersiniz ki belli bir yola 10 tane mondeo parkedebiliyorken mesela 14 tane fiesta parkedebilirsin. Boyut ve fiyat  ölçekli keskin farklar olmadan kademeli bir şekilde vergilendirme yapılmalı bence..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.