Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Paypal Türkiye'den çekiliyor (ve Tekrar Geri Geliyor)

Önerilen Mesajlar

3 saat önce, Mertcan Çelik said:

TOR sakat değil mi bu işler için sayın kripto asistanı?

Sadece hesabı açtım, sonra şifreyide değiştirdim. 

Az önce ebaydan pervane alıcaktım, direk kredi kartıyla alayım dedim, 2 kere denedim kabul etmedi. Paypalla aldım :) Nedendir anlamadım, geçen hafta dayımın kartıyla direk almıştım ebaydan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Bugün ebayden alışveriş yaptım sandım ama yapamamışım :(  

Bugüne kadar Ebayden bir şey almayı denediğimde genelde paypal aşamasında iptal oluyordu. 

Çoğu satıcı paypal + kredi kartı yazıyor ama kredi kartını seçersen paypal üzerinden olur gibi bir ibare var. Dün de mobilden denedim kredi kartı seçsem bile paypala geçip iptal oluyordu.  

Neyse bugün PCden girdim ödeme seçeneğinde paypal ve kredi kartı ayrı listelenmiş. kredi kartını seçtim sanal kart bilgilerimi girdim. Ebay veya paypalın adres bilgisi ile işlem oldu. Yani bana aldınız dedi ve email bekleyin dedi. Fakat 2-3 saattir gelen giden bir şey yok ve summary de bu alışveriş görünmüyor :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Bugün ebayden alışveriş yaptım sandım ama yapamamışım :(  

Bugüne kadar Ebayden bir şey almayı denediğimde genelde paypal aşamasında iptal oluyordu. 

Çoğu satıcı paypal + kredi kartı yazıyor ama kredi kartını seçersen paypal üzerinden olur gibi bir ibare var. Dün de mobilden denedim kredi kartı seçsem bile paypala geçip iptal oluyordu.  

Neyse bugün PCden girdim ödeme seçeneğinde paypal ve kredi kartı ayrı listelenmiş. kredi kartını seçtim sanal kart bilgilerimi girdim. Ebay veya paypalın adres bilgisi ile işlem oldu. Yani bana aldınız dedi ve email bekleyin dedi. Fakat 2-3 saattir gelen giden bir şey yok ve summary de bu alışveriş görünmüyor :( 

Benimde bugün yaptığım alışverişe ebay tarafından 2 saat sonra gelen cevap.                                                                                          We were not able to process your payment.

Son çarem yeni üyelik + adresi Sakız adasında kaldığım oteli göstermek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Turhan Onat yazdı:

Benimde bugün yaptığım alışverişe ebay tarafından 2 saat sonra gelen cevap.                                                                                          We were not able to process your payment.

Son çarem yeni üyelik + adresi Sakız adasında kaldığım oteli göstermek.

farklı adres girersen kabul ediyor. 

1885 Grandview Pl

Montgomery, IL 60538
UNITED STATES

--0 dakika sonra eklendi--

burdaki sıkıntı satıcı ile her defasında konuşmak zorunda kalman ve bazı satıcılar sadece paypal adresine gönderirim diyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyler,

Kimsenin mal varlığını  bilemem tabi ancak kartlarınıza vs. amerika adreslerini rastgele tanımlayıp durmayın... Sonra FATCA (foreign account tax compliance act) diye birşey varmış, bana onu bunu imzalatıyor bankacım demeyin... tamam mı? o zaman burada size makbuz karşılığı danışmanlık veririm :smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
1 saat önce, Özer Aksu yazdı:

Şimdi 400$ lik bir parça alacağım . Paypal ile almak mümkün mü artık . Veya ebay üzerinden kredi kartı ile ödeme kabul ediliyor mu ?  Nasıl bir yol izlemek gerekli 1200 tl ye yakın bir parayi riske atma durumu var . 

Benim alışverişlerimde ebayda kart seçeneği pasif oluyor. Amerika adresiyle açtığım paypalı kullanıyorum. Yüksek tutarlarda oda hata veriyor bazen ama farklı kart filan deneyerek hallettik hep. Öderse sorun olmaz. 2961 dolar ödedim geçenlerde. 

--1 dakika sonra eklendi--

Yalnız tl çekiyor karttan, paypalın kuruda yüksek 8981 tuttu. Ödemeden önce Mesaj atarak dolara  çevirtmek mümkün. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

O kadar eski ki paypale kaydım o zaman cep numaram mı yokmuş ne. Annemlerin ev numarasını vermişim. Demek ki bekarlığımda...

Paypal bana diyor ki bir süredir inaktifsin üyeliğini askıya aldık. Senden haber almadan üyeliğini yeniden aktive etmeyeceğiz. Şu numaraya mesaj atacağız. Ee o numara ev numarası telefon eski nasıl mesaj alacağım ki ? 

Başka da yol görünmüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, H. Cenk yazdı:

Ee o numara ev numarası

voice call isteyebilirsin. bi kaç kere sms ile onaylamayınca "sana sms atamadık galba deyip voice call yapıyor" en son ne zaman yaptım hatırlamıyorum ama şirket hattından onaylamıştım bende

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

voice call isteyebilirsin. bi kaç kere sms ile onaylamayınca "sana sms atamadık galba deyip voice call yapıyor" en son ne zaman yaptım hatırlamıyorum ama şirket hattından onaylamıştım bende

hımm o evde de yaşamıyorum ki. Düşün amerikaya göre uygun bir saatte bizde sabaha karşı 4 falan telefon çalacak. Karşıdaki "Haloooo" diycek annem "aloooo buyrun" sırf bunun için bile denemeli . :D:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.