Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Son Servis Bakımı Ve Garantisi

Önerilen Mesajlar

17 dakika önce, Kubilay İstanbullu said:

Benzinli için ilk bakım (1 yıl bakımı) ne kadar tutar acaba?  

İlk bakımda yağ,  yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi değişir ortalama 350 400 tl gibi bir tutar ödersiniz servise göre değişebiliyor sormanız gerekir  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar merhaba,

Sorduğum sorular muhakkak forum içerisinde konuşulmuştur ancak şu an Van'ın riskli bir ilçesinde görev yaptığımdan uzun süre online kalamayacağım için araştırma da yapamadım.

2013 model ford focus titatnium dizel aracım var. Aracımı aldım 1 yıl sonra sürpriz bir şekilde şark hizmeti çıktı ve Van'ın bir ilçesine geldim. Aracımı yeni aldığım içinde satmaya kıyamadım. Geçen yıl Nisan ayında 21 bin küsür km'de yıllık bakımını yaptırdım ve bu hafta içerisinde yine yıllık bakımı geldi ve km'si 24 bin küsürde... Yani malum olaylar nedeniyle araç emniyetin bahçesinde 1 yıl boyunca yattı.

Aracımın garantiside bu ayın sonunda doluyor. Bu nedenle son bakımda aracı fazla kullanmadığım için yağ, hava vs filtrelerini değiştirmenin anlamı var mı ya da nelere dikkat etmeliyim?

İkinci sorum aracı daha aman aman kullanmadan garantisi bitti, ama şark hizmetide 3 ay sonra bitiyor. Yani artık kullanmaya başlayacağım. O yüzden garantisini uzatmakta fayda var mı?

Cevaplarsanız ara ara kontrol etmeye çalışacağım... Şimdiden Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şark hizmetinizin biteceğini yazmışsınız. Şimdiden gözünüz aydın. Benim şahsi fikrim garantinizi uzatmanızdan yana. Focuslarda ufak tefekte olsa kronik sorunlar var ve bunları garantiden degişmek güzel oluyor.

Misal;

Motor takozu

Direksiyon nikelajı kalkması

Direksiyon kutusu arızası.

Ha bunlar sizin aracınızda olacak diye bir kaidede yok. Umarım olmaz. Ama bence riske atmamak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Engin Karagöz said:

Aracımın garantiside bu ayın sonunda doluyor. Bu nedenle son bakımda aracı fazla kullanmadığım için yağ, hava vs filtrelerini değiştirmenin anlamı var mı ya da nelere dikkat etmeliyim?

Var hatta normalden daha da önemli. Lastikler, süspansiyon vb şeyler de kontrol edilmeli. 

Keşke yakınlarınızdan birine veya buradan bir arkadaşımıza anahtar bıraksaydınız, biraz hareket ettirilse düzenli olarak yeterdi.

Garanti ise şuan gereksiz pahalı olur, bulaşmayın boşuna.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Engin Karagöz said:

Arkadaşlar merhaba,

Sorduğum sorular muhakkak forum içerisinde konuşulmuştur ancak şu an Van'ın riskli bir ilçesinde görev yaptığımdan uzun süre online kalamayacağım için araştırma da yapamadım.

2013 model ford focus titatnium dizel aracım var. Aracımı aldım 1 yıl sonra sürpriz bir şekilde şark hizmeti çıktı ve Van'ın bir ilçesine geldim. Aracımı yeni aldığım içinde satmaya kıyamadım. Geçen yıl Nisan ayında 21 bin küsür km'de yıllık bakımını yaptırdım ve bu hafta içerisinde yine yıllık bakımı geldi ve km'si 24 bin küsürde... Yani malum olaylar nedeniyle araç emniyetin bahçesinde 1 yıl boyunca yattı.

İkinci sorum aracı daha aman aman kullanmadan garantisi bitti, ama şark hizmetide 3 ay sonra bitiyor. Yani artık kullanmaya başlayacağım. O yüzden garantisini uzatmakta fayda var mı?

Cevaplarsanız ara ara kontrol etmeye çalışacağım... Şimdiden Teşekkürler.

Yağını değiştirip devam edin bence yeterli, acele etmenize gerek yok uzun yola çıkmadan önce yapsanız yeterli. Garanti uzatma mantıklı değil bence, zaten %20 siz ödeyeceksiniz, dışarda da yaklaşık %50 ucuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Ozan Kar said:

Yağını değiştirip devam edin bence yeterli, acele etmenize gerek yok uzun yola çıkmadan önce yapsanız yeterli. Garanti uzatma mantıklı değil bence, zaten %20 siz ödeyeceksiniz, dışarda da yaklaşık %50 ucuz.

Ben hala anlamıyorum neden uzatılmasın neden gereksiz. Yahu misal 10 bin tl lik arızası çıktı. %20 sini ödeyince 2bin eder. Dışarıda %50 sine yaptırınca 5bin eder. Hangisi daha ucuz ki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Doğan Kurban said:

Ben hala anlamıyorum neden uzatılmasın neden gereksiz. Yahu misal 10 bin tl lik arızası çıktı. %20 sini ödeyince 2bin eder. Dışarıda %50 sine yaptırınca 5bin eder. Hangisi daha ucuz ki?

10 bin tllik arıza çıkartmasını düşük ihtimal gördüğüm için BENCE gereksiz. Uzatma bedeli 600 tl ise (bilmiyorum ne kadar, attım) 2000tlden fazla bir şey çıkarsa anca o zaman karlı olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 bin tllik arıza çıkartmasını düşük ihtimal gördüğüm için BENCE gereksiz. Uzatma bedeli 600 tl ise (bilmiyorum ne kadar, attım) 2000tlden fazla bir şey çıkarsa anca o zaman karlı olacak.

600 tl risk bence çok makul. Otosan a bu olanağı verdiğş için bence teşekkür şart. Kia gibi 2 yıl kardeşim hade işine demeyip 3+2 garanti bence tamamen kullanıcının lehine. Arabalarımız kul yapısı. En basiti bak fabrikasyon arızalı 2 tane problem yaşadım. Ya garantim olmasa napardım? Yani garantim bitmiş olsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban said:

600 tl risk bence çok makul. Otosan a bu olanağı verdiğş için bence teşekkür şart. Kia gibi 2 yıl kardeşim hade işine demeyip 3+2 garanti bence tamamen kullanıcının lehine. Arabalarımız kul yapısı. En basiti bak fabrikasyon arızalı 2 tane problem yaşadım. Ya garantim olmasa napardım? Yani garantim bitmiş olsa.

tamamen tercih meselesi abi. Ben arabayı alırken yaptırdım 300tl verdim ama %20 olayını bilmiyordum, o zaman bilsem muhtemelen yaptırmazdım. Şu anda o sürenin içersindeyim, hatta 3 ay kaldı, yani muhtemelen 4 sene öncenin 300tlsi otosana kar kalacak. Ama zaten bu iş bir nevi kasko, yani tekrar ediyorum tamamen tercih ve hesap meselesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Otosan da 5 yıllık yapacak garantiyi.

Çok akıllıca olur. Zaten km artışı istemezsen 320 liraya 5 yıla çıkarıyorlardı. 5 yıl garantiyle pazarlanması marka için çok daha fazla artı puan getirir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Yakup Çağatay said:

Otosan da 5 yıllık yapacak garantiyi.

Sanki babalarının hayrına yapacaklar. Uzatılmış garantiyi çıkarıp millete direk satış bedelinden saplayacaklar demek ki. :) İyiydik biz böyle. Bunu yapacaklarına uzatılmış garantiden muafiyeti kaldırsınlar, isteyen yapsın. 300 değilde 500 olsun :) 

Hep merak etmişimdir Ford EU nun verdiği garantiyle Otosanın verdiği garantinin arasında ne gibi farklar var. Kapsam, prosedür... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.