Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Son Servis Bakımı Ve Garantisi

Önerilen Mesajlar

Ben bir de garanti uzattım 2 yıl; yani şimdi 2 yıl daha mı sömürecekler beni?  :kıhkıh:

Bana önce telefonda 310 TL dendi; tarih yaklaşınca arayıp sordum 380 TL denince " yapmayın yahu! bir ay önce aradım 310 dendi, ne ara zamlandı? " diye sordum; sağ olsunlar " öyle dediysek, o fiyattan yaparız, sizi kırmayız " dediler... Servis kalitesine güveniyorum açıkçası ve para da aman aman batmıyor ama web sitesinde 0.6 saat yazan ilk bakım için arabayı bırakırken 5 saat denince o günkü tüm işlerim aksamıştı... Güler yüz ve ilgi çok iyiydi ama doğruya doğru...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bir de garanti uzattım 2 yıl; yani şimdi 2 yıl daha mı sömürecekler beni?  :kıhkıh:

Bana önce telefonda 310 TL dendi; tarih yaklaşınca arayıp sordum 380 TL denince " yapmayın yahu! bir ay önce aradım 310 dendi, ne ara zamlandı? " diye sordum; sağ olsunlar " öyle dediysek, o fiyattan yaparız, sizi kırmayız " dediler... Servis kalitesine güveniyorum açıkçası ve para da aman aman batmıyor ama web sitesinde 0.6 saat yazan ilk bakım için arabayı bırakırken 5 saat denince o günkü tüm işlerim aksamıştı... Güler yüz ve ilgi çok iyiydi ama doğruya doğru...

bizim burda garantiliyede garantisiz aracada aynı fiyatı veriyorlar hemde özel servis fiyatına....geçen sene polen filtresi ve mazot filtresi hariç birde balans yapılmıştı  dizel focusa 180tl para vermiştim (yetkili servis) şimdiki aracımında ilk bakımı 200tl ye yapılmış benden önceki sahibi tarafından faturası var elimde...2. bakımıda ben bujiler 120tl civarı tuttuğu için 330a yaptırdım...buji olmasaydı eğer 200 civarı tutacaktı ecoboostun bujıleri pahalı biraz..eğer aracım benzinli 1.6 125ps focus olsun şuan bakımı 200 tl civarı birşeye yaptırırım burda ...çok uzun sürmüş bakım aslında en fazla yarım saaat 1 saat işi var arabanın serviste ama bazen kalabalık oluyor bazende ustalar oyalandıkça oyalanıyor iş uzun sürüyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Aklıma bir soru takıldı burdan sormak istiyorum;

-Genellikle 15bin km olan ilk bakımın 10bin km dolaylarında yaptırılmasının daha yararlı ve sağlıklı olduğunu okudum bir kaç yerde. Doğruluk payı nedir acaba? 

Bizim araç 9200 dolaylarında ve eğer gerçekten 10bin'de bakım daha yararlıysa araç için, sanıyorum ki Ekim sonu gibi servis yolu gözükür bize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aklıma bir soru takıldı burdan sormak istiyorum;

-Genellikle 15bin km olan ilk bakımın 10bin km dolaylarında yaptırılmasının daha yararlı ve sağlıklı olduğunu okudum bir kaç yerde. Doğruluk payı nedir acaba? 

Bizim araç 9200 dolaylarında ve eğer gerçekten 10bin'de bakım daha yararlıysa araç için, sanıyorum ki Ekim sonu gibi servis yolu gözükür bize.

Ondan ziyade,  2-3 binde yağ değiştirip daha sonra alış tarihine göre 15 bin/1 yıl daha mantıklı olur. 10 bin saçma bir aralık olmuş.Yani 10 bin ile uğraşma boşuna.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ondan ziyade,  2-3 binde yağ değiştirip daha sonra alış tarihine göre 15 bin/1 yıl daha mantıklı olur. 10 bin saçma bir aralık olmuş.Yani 10 bin ile uğraşma boşuna.

Dediğine göre yağ değişimi geçti artık,eh 10bin'dede bir anlam olmadığına göre 1 yılı beklemek artık en mantıklısı. Teşekkürler  ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dediğine göre yağ değişimi geçti artık,eh 10bin'dede bir anlam olmadığına göre 1 yılı beklemek artık en mantıklısı. Teşekkürler  ^_^

Ne demek :yeah: Buarada o sigma'ya bişey olmaz :kıhkıh: istediğin gibi yap bakımını :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

15 bin km/bir yıl bakımı bugun yapıldı 230 tl tuttu Aksaray gelişim otomotivde hava filtresi ,yağ filtresi ve yağ değişti diğer kontroller yapıldı araç motor dahil olmak üzere iç dış yıkanıp teslim edildi. ( küçük hediyelerde verdiler saray helvası, not defteri, kalem, araç kokusu ve anahtarlık )

Emre Kargın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.