Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk3 MCA Gündüz Farı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

@Murat Kavuk Benim arabaya takılanın kodu GB (22.04.2015) diye tarih olan. 

Şimdi farlar halojen ama DTRL LED veya halojen olabiliyor. 

Level 2 dediği halojen farda halojen DTRL 

DTRL lamp lit in pos 0 ... dediği isi halojen farda LED DTRL sanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

51 dakika önce, Murat Kavuk said:

Microcat'e bakınca da halojen farlar için iki tip gündüz farı görünüyor. Garip bir durum, olay bu kadar çorba edilir herhalde ..

lamba.jpg

Doğru abi biri led'li biri led'siz

Tip 1 led'li

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay videoyu şimdi izledim bunda bir enayilik var. Tamam DRL koymuşlar ama kısa farlar açıldığında da DRL nin yanması gerekmiyor mu (%50 şiddette)? Burada yanmıyor . Dandik bu :D:D

Golfte böyle miydi yavv? Kısalar açıkken de DRLnin yandığını hatırlıyorum sanki.. 

Benimki buna bin basar ;) çünkü her zaman yanıyor. Farlar açıkken %50 kapalıyken %100.. 

Otosan büyük ayıp ediyor 2016da gündüz farsız araba satmak da nedir. Trendxe bu videodaki , titaniuma bendeki standart olmalı. Style için gönül LEDli ister ama en az halojen standart olmalı. 

Bak otosan ! Sözüm sana... Bunca yıldır müşterini yanlış tanıdın... (bu kısmı Goranın sonundaki Cem Yılmaz gibi okuyun :D:D )

Standart yap bunları :D:D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, H. Cenk said:

Benimki buna bin basar ;) 

...senin farlar (sektör deyimi ile) Individual :) 

Merak edip biraz inceledim ... Fört o farları -Nordic- versiyonlara koyuyormuş.

...bizim gibi sub-tropical namzeti ülkelere far yanında sönen DRl yeter de artar bile. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 11.03.2016 at 01:37, Erol Süzer said:

Az önce kurcaladım aracı manuel titanium larda yok sanırım bu arada 2015 eylül benim araç.

On 11.03.2016 at 01:24, Faruk Çelik said:

Benim aracim da titanyum 2015 nisan ayında teslim aldım. Acaba benim araçta da var mı gündüz farı, nasıl ögrenebilirim yada nasıl aktif edebiliriz. Haftaya ilk bakıma sokucam aracı servislik bir durum da olabilir mi?

2015 Nisan çıkışlı titanıum 1.6 dizel modelinin far grubunda 3 adet ampul bulunmakta olup, 1 tanesi lambanın ayar durumuna göre (kısa, uzun, otomatik) hiçbir şekilde devreye girmiyor. sanırım bu da gündüz farının yanacağı kesimdeki ampül. Var ama yanmıyor. Ya da başka ne fonksiyonu için takılmış olabilir?

Far ayar ünitesini söküp, tırnak varsa, onu koparsak açılabilirmi acaba gündüz farı?

Edit: Selektörmüş.

Mert Kural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Mert Kural said:

2015 Nisan çıkışlı titanıum 1.6 dizel modelinin far grubunda 3 adet ampul bulunmakta olup, 1 tanesi lambanın ayar durumuna göre (kısa, uzun, otomatik) hiçbir şekilde devreye girmiyor. sanırım bu da gündüz farının yanacağı kesimdeki ampül. Var ama yanmıyor. Ya da başka ne fonksiyonu için takılmış olabilir?

Far ayar ünitesini söküp, tırnak varsa, onu koparsak açılabilirmi acaba gündüz farı?

Hocam benide heyecanlandırdın şimdi. Bende inceledim 3 adet ampul var farın içinde. Ben farları yakarak bakmadım. Park, kısa ve uzun far olarak düşünerek fazla detaya inmedim açıkcası. Namazdan sonra birdaha inceleyip bakarım. Bu arada CUMA'mız mübarek olsun. Milletimizin ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLAYARAK ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLİYORUM. 

4 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Yukardaki video ve ilgili makalemizdeki fotoğrafları kontrol ettiniz mi? 

Sanırım hayır :) 

Ben çökerken...?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

malum focus 3.5 larda gündüz farı yok aracıma gündüz farı olarak ledlerden düşünüyorum konum olarak tamponun alt kısmındaki havalandırma boşluğunun kenarlarına koymak uygun gibi aşağıdaki ledlerden hangisi iyi durur sizce

http://urun.n11.com/led-far/arac-gunduz-ledi-sinyalli-bmw-styl-oto-gunduz-led-aydinlatma-P91283435

http://urun.n11.com/ampul/gunduz-ledi-gunduz-fari-led-sis-fari-8-mercekli-led-guclu-P15700271

http://urun.n11.com/led-far/gunduz-fari-gunduz-ledi-mercedes-model-15-cm-P99780761

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2012 yılinda severek almış olduğum honda civic aracımda gündüz farının ampul olduğunu ögrenince baya şaşırmıştım ben led yanan bir far bekliyordum şimdi ise ampul olan gündüz farı için araştırma içersindeyim.

Peki lambanın hangi bölümde yandığını anlayıp çift flamentli ampul ile değiştirerek daha sonra sistemsel olarak aktif hale getirerek halledebilirmiyiz acaba. Yada daha iyi bir formülü olan varmı acaba. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Faruk Çelik said:

2012 yılinda severek almış olduğum honda civic aracımda gündüz farının ampul olduğunu ögrenince baya şaşırmıştım ben led yanan bir far bekliyordum şimdi ise ampul olan gündüz farı için araştırma içersindeyim.

Peki lambanın hangi bölümde yandığını anlayıp çift flamentli ampul ile değiştirerek daha sonra sistemsel olarak aktif hale getirerek halledebilirmiyiz acaba. Yada daha iyi bir formülü olan varmı acaba. 

http://anasayfa.focusclubtr.com/focus-mk3-far-degisimi-oem-gunduz-ledli/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.